• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sumnjiv mi je pozivni za CRO 00358 ili 00385.:icon_razz:
 
Posljednje uređivanje:

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolege Forumaši kako izvaditi poluosovinu s ove " trube"da se zamjeni semering

DSC_0140[1].jpg

:icon_pray:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolege Forumaši kako izvaditi poluosovinu s ove " trube"da se zamjeni semering

Kroz urezani dio na poluosovini; sa druge strane koja se ne vidi na slici; odvrneš šest vijaka (cjevasti ili gedora 13) uzmeš rukavac u ruke i lagano udaraš poluosovinom o nešto malo mekše (drvo i sl.) nakon toga kada si izbio osovinu iz rukavca skineš seger osigurač i ako nemaš alata istim postupkom lagano udaraš osovinu da siđe ležaj (tu može biti malo problema jer nije uvjek poslušan da lako siđe) i došao si do semeringa. Pazi da ne udaraš osovinu o nešto tvrdo jer ćeš je zatući i onda neće u diferencijal. Ovo sve ti se odnosi na seriju 4 I 5 (jednoklipac). Pozzz..
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolege Forumaši kako izvaditi poluosovinu s ove " trube"da se zamjeni semering

Kroz urezani dio na poluosovini; sa druge strane koja se ne vidi na slici; odvrneš šest vijaka (cjevasti ili gedora 13) uzmeš rukavac u ruke i lagano udaraš poluosovinom o nešto malo mekše (drvo i sl.) nakon toga kada si izbio osovinu iz rukavca skineš seger osigurač i ako nemaš alata istim postupkom lagano udaraš osovinu da siđe ležaj (tu može biti malo problema jer nije uvjek poslušan da lako siđe) i došao si do semeringa. Pazi da ne udaraš osovinu o nešto tvrdo jer ćeš je zatući i onda neće u diferencijal. Ovo sve ti se odnosi na seriju 4 I 5 (jednoklipac). Pozzz..


Hvala na pomoći,nadam se da će biti uspješno
:icon_biggrin:
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo par slika od zamjene semeringa, nadam se da su od pomoci.

gof8.jpg


6yvb.jpg


wmwh.jpg


3nc3.jpg


460h.jpg


u3fx.jpg
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

I na mojem je prednjem dijelu vlažno, tako da se sprema izmjena semeringa. Hvala kolega Zaha na ilustracijama koje govore više od tisuću riječi..:(clap):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumaši!
Prije par tjedana sam radio kočnice stavljene su nove pakne i tokaren je doboš i sad neće kočiti dobro,ZAŠTO???

koliko si platio pakne?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumaši!
Prije par tjedana sam radio kočnice stavljene su nove pakne i tokaren je doboš i sad neće kočiti dobro,ZAŠTO???

Jedno dva tjedna koci cim vise s njima kad se pakne oblikuju i prilagode dobosima samo dostelaj kocnice , i onda bi trebalo sve raditi kako treba !
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav.

Malo da se javim po dužem vremenu.

Vreme je super za rad u šumi.

20879245.jpg


i tetako pozdravljam prijatelja grofa.
 
N

Nito

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo Tomice i novog priključka odmaraju u hladovini :)
 

Prilozi

  • 20130622_201015.jpg
    20130622_201015.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 415
  • 20130622_201042.jpg
    20130622_201042.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 325
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

lijepo,neka te služi i pomaže još puno godinica,:(clap):
nego ovaj priključak sa desne strane,jel on ujedno orezuje vočkice ili koja je njegova namjena:icon_rolleyes:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

lijepo,neka te služi i pomaže još puno godinica,:(clap):
nego ovaj priključak sa desne strane,jel on ujedno orezuje vočkice ili koja je njegova namjena:icon_rolleyes:

Za svaki slučaj, ako nestane nafte.:icon_lol:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,evo opet novi problem!
Kako da popravim ovaj način kočenja?

DSC_0145[1].jpg
DSC_0143[1].jpg
DSC_0142[1].jpg
 
D

delagano

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo i kod mene se malo radilo. (2,5 hektara):icon_anal:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ho6rzoeprVM[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_3yLClk0CX0[/YT]

interesuje me kad prevrces seno dali desni tocak grabulje podizes vise od levog, i kojom brzinom radis kada prevrces a kojom kada grabic (skupljas) seno

EDIT molim te slike postavit u zadanoj rezoluciji
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,evo opet novi problem!
Kako da popravim ovaj način kočenja?

Odbrusi dolje sve ovo što je navareno. Izmjeri unutarnji promjer trombla i prema njemu daj nanitati pakne. Trombli su ili previše potokareni ili jako potrošeni.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

interesuje me kad prevrces seno dali desni tocak grabulje podizes vise od levog, i kojom brzinom radis kada prevrces a kojom kada grabic (skupljas) seno

:icon_scratch:Zavisi od trave i terena, ja većinom idem trćom sporom.:icon_wink:
20885888.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh