• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
tvornicatv050.jpg

To je novi nekorišteni motor sa stare zalihe ili kompletno reparirani?
Jer takvih motora više nažalost nema u proizvodnji....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Da čujem i vaša mišljenja i iskustva, predloge i komentare.

Dali netko zna gdje u ima u SLO ili BiH jeftnije od ovih cijena:

U potrazi za traktorskim pogonskim gumama dimenzije:
7.50 x 16 sa 8 platana nudi mi se sljedeće:

Cijena u RH:

Trayal 540 kn
BTK 562
Petlas 610
Mitas 749
Stromax 663
Coltur 763
Farm King 560
Seha 604

Cijene u Slo:

Gripking Speedweys 600


Trayal i ostale su o Slo oko 20 do 40€ skuplje

Moje je pitanje koja je vaša preporuka i ima li tko iskustva od gore navedenih guma
 
G

GROF

Guest
To je novi nekorišteni motor sa stare zalihe ili kompletno reparirani?
Jer takvih motora više nažalost nema u proizvodnji....

Odgovor, daje se; U svezi motora za naše tomice!, ovaj motorić sa slikice od Todija@!, to je lombardini motor - 21. maj Beograd Srbija, dva celindra, oko 30 ks, zrakom ladjen, gusani blok, rabljen, star oko 30 godin, natuckal - odradil oko 4000 hR., sada., generalno uredjen i čeka ugradnju na traktorić serije 800, AGT-e! ... :eek:: ...
Majstori iliti meštri od šarafanja po tom i takovom motoru velidu - kažedu da SVI dijelova za "ist" ima u izobilju.-

Mišljenje, daje se; U svezi guma za naše tomice!, po mom skromnom mišljenju, najbolja mi je RUMAGUMA iz Srbije za ove naše male traktoriće. Imal sam svakakovi gum, ali su mi se ove RUMAGUMA pokazale najbolje za sve., od trajnosti, izdržljivosti, trošenja, pa do samog dizajna! :icon_syda:

Dragi moji forumaši, lip pozdrav, Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pozdrav dečki
evo jedna slika od današnji radova


na prikolici je bilo oko 3 metra i tomo je savladao sve prepreke do cilja
@jozef nije ti to od tereta jer ja mog opterećujem i previše al nije puklo.
jednom u zadnjem dif.. otišli planetari al sam ja zapeo par put za žile i imam tegove na sva 4 kotača
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Grof
Ako se slučajno ne varam ali mislim da imam jednu ovu GumaRuma na lageru i što se dizajna tiče isti je ko od Save. Mislim da ako ti je na traktoru jedna od Save i druga od GumaRuma da se onako ako ideš oko traktora uopšte ne primeti da nisu par. Imam jednu staru na lageru, potrošenu slično ko one što su mi na traktoru. Znaš kako je, na traktoru su mi još prva ugradnja, znači 82 godište :(whew):. One su old timerice pa se lako desi da mi koja odkaže poslušnost pa zato ima jedna rezerve :) . Dizajn tih dve firmi je ko jaje naspram jajetu pa ako zatreba neče biti uopšte uočljivo.
 
G

GROF

Guest
Dragi moj prijatelju forumski ; firemanpeter@!

Lipo TI fala do samog neba na ponudjenoj pomoći oko nabave guma., ALI, očito si me krivo razumil?, meni netrebadu gume. Ja na mom traktoru tomi imam MITAS gume - Češke proizvodnje, skoro pa poderane 70%. Ove MITAS gume sada ča imam?, došle su sa njim i moram napomenut da su loše kvalitete a bome i dizajna. Planiram da na godinu a prije tehničkog pregleda zaminim nove sve četri i to sa RUMAGUMA gumama.-
Kad god minjam gume?, ili na autu, prikolici, traktoriću, ... uvik minjam u kompletu, ovo je za mene nepisano pravilo.-

Lip pozdrav SVIM ljubiteljima i korisnicima - posjednicima traktora tome, Vaš grof
 
T

Todi

Guest
@ssucur,

a zaboravio si na ovoga bijelka

505bw7.jpg


e sad još mali crvenko fali u toj kombinaciji i ekipa je sva pojačana

LP
Todi
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
@jozef nije ti to od tereta jer ja mog opterećujem i previše al nije puklo.
jednom u zadnjem dif.. otišli planetari al sam ja zapeo par put za žile i imam tegove na sva 4 kotača

eh Tomo,sad mu još dodaj proširivače i kreni ga vozat po uzbrdicama sa tom prikolicom,možda neće odmah pucat,ali nači će si svoju točku pucanja :(rofl):
da nisi imao utege na kotačima,nebi mogao vadit sa plugom ono korjenje,a boga mi nebi ni polomio dif,onda bi kotači proklizavali pa bi vjerovatno odustao od takve rabote
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dragi moj prijatelju forumski ; firemanpeter@!

Lipo TI fala do samog neba na ponudjenoj pomoći oko nabave guma., ALI, očito si me krivo razumil?, meni netrebadu gume. Ja na mom traktoru tomi imam MITAS gume - Češke proizvodnje, skoro pa poderane 70%. Ove MITAS gume sada ča imam?, došle su sa njim i moram napomenut da su loše kvalitete a bome i dizajna. Planiram da na godinu a prije tehničkog pregleda zaminim nove sve četri i to sa RUMAGUMA gumama.-
Kad god minjam gume?, ili na autu, prikolici, traktoriću, ... uvik minjam u kompletu, ovo je za mene nepisano pravilo.-

Lip pozdrav SVIM ljubiteljima i korisnicima - posjednicima traktora tome, Vaš grof

Pozdrav prijatelju.

Dobro sam te razumil prijatelju moj ali samo sam htijo pokomentirat oko dizajna guma. Pošto si ti napomenil ovu firmu GumaRuma i njih pokomentiral htijo sam samo dodat da su po dizajnu slične ko Sava. Kako več rečeno i mom komentaru, ti sta firme po dizajnu slične ko jaje jajetu. Ako ne pročitaš koje su onda ne uočiš razlike. I meni se ta dizajn dopada. Tu su friške slike mojih guma, upravo uslikano . Ljevo je GumaRuma a desno na Traktoru je Sava.

gumaruma-sava.jpg


gumaruma-sava.jpg


Čudi me da su ove Mitas loše jer cijena jim nije jeftina. Nije da ti ne vjerujem, imaš ti iskustva tako da nema sumnje. Malo mi je šteta da baciš 30% gume. A dobro, znam da nemaju onog pravog gripa pa... Šteta mi je pošto ja vozim gume 82 godište koje su sigurno lošije od tvojih ali neču da jih mjenjam još.

Tu je još slika usporedbe Sava širine 7.50 i Trayal 6.00. Što se dizajna tiče, ovaj Trayal je imao neku glupu crtu između ripne. Na sliki se loše vidi pošto je guma blatnjava ali može se malo uočiti. Pored te crte ripne su bile malo zamaknute, u stvari kalupi u proizvodnji su bili zamaknuti pa je ljeva i desna polovina gume u sredini malo zamaknuta tako da ripna nema onog pravilnog oblika, izgleda ko neka greška u proizvodnji. Nemam sad slike tog detajla, možda imam na drugom kompu ali je on sad u banabi. Stavit ču sliku ako se nađe nešto od toga.

12957766.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
eh Tomo,sad mu još dodaj proširivače i kreni ga vozat po uzbrdicama sa tom prikolicom,možda neće odmah pucat,ali nači će si svoju točku pucanja :(rofl):
da nisi imao utege na kotačima,nebi mogao vadit sa plugom ono korjenje,a boga mi nebi ni polomio dif,onda bi kotači proklizavali pa bi vjerovatno odustao od takve rabote

inace puca osovina i bez tegova i prosiretki prednja leva ! sad zbog cega neznam
inace reko majstor neko objasnjenje mozda u pravu mozda ne
motor se vrti na tu stranu i vibracije , godine , matrijal i XXX faktori dode do pucanja!
molim komentar!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
vjerujem da postoji više faktora,kod mene su se tako posložili da nemogu doći do drugog zaključka,tako da ću skidat utege ili ću vratit traktor na 1m širine,još nisam siguran,al oboje nebude sigurno ostalo
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kod večih TVa riješilo se to sa bočnim reduktorima pa je poluosovina dosta kratka. Pored toga može sve malo disati u reduktoru pa je to nešto bolje.

Ovi mali imaju dosta duge poluosovine i vjerujem (moje mišljenje) da produžetki pomognu da se otkine poluosovina, možda više nego utegi.
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
mislim da ovo fali

attachment.php
 

Prilozi

  • original6vv6a54k9t6639i.jpg
    original6vv6a54k9t6639i.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 2,415
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh