• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dosta stvari ti je ARNO napisao u dobroj namjeri, zbog sigurnosti i opterećenja zadnjeg trapa :icon_eyes: evo orginal.
21332977.jpg

Evo i moja,treba obnove, 2,4mX1,4mX0,30m.
21332974.jpg

21332975.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ja sam onako na prvu samo bubnuo, jer nikad nisam vidio takvo vitlo, ali na ovoj slici od kolege ssucura izgleda da je to pravi položaj. Ako se gleda kako se namotava sajla, ovo bi bio pravi položaj, valjda ?:(:
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Drži se orginala, sa 7,5*16 ništa ne dobijaš, samo gubiš.:icon_sad:

Na mom tv-u gume su veoma lose,na jednoj je iskocio bubac i moze svakog trenutka puci,pa moram da uzmem nove gume.Mnogo mi je dati 50e za novu po komadu,jer ga nenameravam drzati zauvek(menjo bi ga uskoro ili za veci tv ili imt533).Naso sam sva cetiri tocka od 730 sa skoro novim gumama za 140e,pa sam nameravo da prebacim gume na moje felne i prodam te velike felne.Ali nakon saveta sam odustao i kupicu 2 polovne 6.00 *16
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Dosta stvari ti je ARNO napisao u dobroj namjeri, zbog sigurnosti i opterećenja zadnjeg trapa :icon_eyes: evo orginal.


svaka cast ARNI sve pohvale od mene za onaj post i za njega, i sve ja to razumijem ali ja sam morao onako uraditi da sam pomake osovinu kao na standardnoj prikolici od nje nebi imao nikakve koristi :icon_thumright:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ja sam onako na prvu samo bubnuo, jer nikad nisam vidio takvo vitlo, ali na ovoj slici od kolege ssucura izgleda da je to pravi položaj. Ako se gleda kako se namotava sajla, ovo bi bio pravi položaj, valjda ?:(:

ako pogledamo malo bolje ovo je i po mome naopak , vodilice ,,, dolje ,, uporac ide preko sajle ,,,???? ili se nešto dobro ne vidi u ovom položaju slikanja :(shake):

 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
al čemu bi onda služila ona zahačka za dasku u kontra stanju,možda kad se daska spusti i zakopa u zemlju ona bude ispod valjčića jer mi poluge djeluju dosta dugačke
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što misliš ,,, da li bi od trešnje u vožnji mogla zakačka ispasti ??? a da je kao što mislimo okrenuto za 180 stupnjeva zakačka bi bila obratno i kod trešnje bi samo bolje nasjedala ,,, a kako spustiti UPORAC preko napete sajle a da se on normalno ukopa u zemlju :icon_e_wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
pa da i to stoji ,al sad zub na dasci u ovakvom položaju ako se daska spusti teži ka tome da uranja u zemlju, a u obratnom položaju barem se meni tako čini da ne bi ulazio u zemlju
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da se i zub čvrsto ukopa u tom položaju ,,,,,,, on bi se kod pravog tereta i učvrščenja zbog velikog kuta sav izvijao ,,, a i sam pogled na dasku govori da je u obratnom položaju ,,,, jer da je ispravan to bi bila jedinstvena daska da radi u tom položaju :icon_anal:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Poštovani pozdrav svim forumašima,nisam čest što se tiče pisanja postova ali forum pratim redovito evo par slika od orginalno vitla kojeg posjedujem za tv a isto sam provao ove zime i prezadovoljan sam sa istim, samo je šteta što nemam posla::

Koliko vidim imaš veoma rijedak primjerak origi vitla.:icon_scratch:
21333491.jpg
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
ja mislim, da to vitlo treba imati međukomad kao i za frezu, da se može dizati hidraulikom.
Dovučeš trupac, nabodeš na šiljak, odigneš i vučeš...hmmm:icon_scratch:
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Postovani prijatelji ovo je stvarno neistrazena tema,prema tome isprobat cu sve kombinacije pa cu javiti svoja zapazanja, a svaku sugestiju cu uvaziti jer vas smatram vrhunskim poznavateljima ovog malog diva i njegovih prikljucaka, pojedinci nisu ni svjesni iako nama laicima olaksavaju rad i upoznavanje sa ovim malim cudovistem od traktora
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
pozdrav evo jos jedna slika ja mislim da je to isto vitlo samo malo modifikovano
 

Prilozi

  • 5036091350.jpg
    5036091350.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 409

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tu se vidi kako je pravilno prikačeno vitlo,lanac mora biti na levoj strani traktora.Ova je izgleda prerađena za seriju 800 da radi preko normalnog kardana,meni bi došla prav ovakva.:icon_pray:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh