• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
:Danas sam bio kod kolege da vidim kak napreduje sa cikularom.Negde na pola je uradjen i to bez ikakvih skica i načrta sve iz glave.Treba se samo prihvatit posla i mora da ispadne ono šta se zamisli.Ja sam moje priključke sve radio iz glave bez skica samo se treba latit posla ili nekom platit pa če uradit i zaradit.:mur:
eyt9.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
:Danas sam bio kod kolege da vidim kak napreduje sa cikularom.Negde na pola je uradjen i to bez ikakvih skica i načrta sve iz glave.Treba se samo prihvatit posla i mora da ispadne ono šta se zamisli.Ja sam moje priključke sve radio iz glave bez skica samo se treba latit posla ili nekom platit pa če uradit i zaradit.:mur:

Do sad izrada za 5!
Gledao sam i onaj tvoj cirkular, isto odličan. Pa me zanima koliko izađe trošak izrade, samo material bez rada? Samo cirkular bez trake za utovar.
Hvala na odgovoru.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Peter težko da ti realno odgovorim za mojeg jer material i delovi su od svega i svašta.Tak nekak u grubo sam svejedno potrošil nekih 400-500 eura za nove i rabljene delove i usluge tokara(remenica i prihvat kardana na diferencialu).Velu sam kupio prek oglasa a dif na odpadu za razgradnju vozila.Od novih stvari su:šajba,kardan,remeni,zaštitna guma pa nešto pločevine i nešto profila i potrošni drobni material.Dosta lakše je napravit bez trake jer traka zakomplicira sve redom i sve mora bit prilagođeno jedno drugom.Kolegin je jednostavniji ali za moje pojme previše robusno zastavljen no videt če se kad se sve sklopi u celinu možda če dobro ispast.Njega su do sad isto delovi došli več negde oko 300-350 eura a otič če još nekih 100 do kraja.Imaš i ti nešto slično u planu za izradu?.:icon_thumright:
wi8b.jpg

9qbn.jpg

5gqj.jpg

nchu.jpg

we02.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Hmm, Dobra sela ili Gradac.? Tri puta prešo preko mosta i nigdje tvog Tome. Uspijeva krtola na 800m visine.?
t.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo slika(sa malim zakasnjenjem)mog ogrtaca za krompir,ostalo jos da kupim rebrasti lim i da napravim ogrtace


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
ovako sam izveo bocni nagib,ova 2 safa su granicnici,a mozda stavim opruge


Uploaded with ImageShack.us
napravio sam i ovo za pravljenje redova za sejanje luka,samo se skinu ogrtaci i na iste zabice se montira ovo


Uploaded with ImageShack.us
ostalo mi farbe pa sam ofarbo plug

Uploaded with ImageShack.us
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Samo naprijed sumadinac, priključaka nikada viška, svaki fizički rad koiji se može olakšati strojem je dobro došao.:icon_thumright:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Svaka cast mozda cu i ja ovakvo isto mozes li ga izmjeriti pa mi posalji mjere bilo bi mi od pomoci.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Peter težko da ti realno odgovorim za mojeg jer material i delovi su od svega i svašta.Tak nekak u grubo sam svejedno potrošil nekih 400-500 eura za nove i rabljene delove i usluge tokara(remenica i prihvat kardana na diferencialu).Velu sam kupio prek oglasa a dif na odpadu za razgradnju vozila.Od novih stvari su:šajba,kardan,remeni,zaštitna guma pa nešto pločevine i nešto profila i potrošni drobni material.Dosta lakše je napravit bez trake jer traka zakomplicira sve redom i sve mora bit prilagođeno jedno drugom.Kolegin je jednostavniji ali za moje pojme previše robusno zastavljen no videt če se kad se sve sklopi u celinu možda če dobro ispast.Njega su do sad isto delovi došli več negde oko 300-350 eura a otič če još nekih 100 do kraja.Imaš i ti nešto slično u planu za izradu?.:icon_thumright:

Hvala ti za odgovor. Ja si inače pilim drva sa motorkom. Znam da je ovakav cirkular puno bolja stvar barem mislim tako. Za sad još nemam u planu neku taku izradu ali moram reči da mi se dopada ovaj strojčič. Možda se nekad odlučim pa... ko bi znao. Svakako moram prvo znati malo više oko njega pa me zanima sve to i tako pitao tebe.
Kako več rečeno dopada mi se stvar i još da dodam da je ovaj tvoj sa trakom pravi luxuz :eek:: tako da sve pohvale.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Svaka cast mozda cu i ja ovakvo isto mozes li ga izmjeriti pa mi posalji mjere bilo bi mi od pomoci.

Ova poprecna je 120cm,precnika5cm(od skele),ova sto ide u adapter je oko70cm,precnika3.5cm,ali sam moro na prednji deo namotati i zavariti parce debljeg lima,da nebi bilo lufta,kosnici su80cm,precnika3cm,a ove na koje idu limovi su 60cm,precnika 5cm
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@sumadinac - hoće li te žabice od skela izdržati silu da se ne savine cev od ogrtača prema nazad, kad se zabode u zemlju?:icon_scratch:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh