• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Evo jos jedno zanimljivo vitlo za tomu
14901729.jpg


14901726.jpg


13007946.jpg


14901732.jpg


14901735.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Samo vitlo mi se svidja,samo to što kruto vezano za traktor se mi ne.Izmedju traktora i vitla moraju biti poluge ili neka veza koja ublaži trzaje.Ovo na sliki se mi čini još najprikladnije za tomu.
lzbx.jpg

:icon_thumright:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samo vitlo mi se svidja,samo to što kruto vezano za traktor se mi ne.Izmedju traktora i vitla moraju biti poluge ili neka veza koja ublaži trzaje.Ovo na sliki se mi čini još najprikladnije za tomu.
lzbx.jpg

:icon_thumright:

Ovo na sliki gore je daleko najbolje za Tomu. Čak veličina vitla soupada sa veličinom traktora. Vjerujem da je isto i sa silom vuče.

14901735.jpg


Kolko znam ovo vitlo gore na sliki su nekad radili u Slo. Vitlo na gornjoj sliki je jednako ko na donjoj samo što sam ja jednome vlastniku na njegovu želju izmislijo i napravijo ovu dasku za rampiranje trupaca. Može se na nju i kačiti lanac znači da vučeš neki trupac. Znači napravljeno je bilo molo izboljšanje vitla.

18596205.jpg


18596224.jpg


18596225.jpg
 
Posljednje uređivanje:

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
Rastavio sam volan na mom tv-420 pa bih zamjenio kuglične ležaje u volanu i onaj semering ( dihtung ) gumeni sto dode na vrh. Pa me zanima dali netko zna oznaku ležaja i semeringa.
hvala
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Mislim da je aksijalni ležaj 25*53*29, SKF 52206, a semering 45*30*8, ali provjeri nisam siguran. Kada rastaviš ima tu još stvari podloški,....pa bi bilo naj bolje sve izmjeniti.Pozz.

Bio si brži, ssucur, svaka čast. Pozdrav.:(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nismo nešto brzo odgovorili.:icon_razz:Ovo bi mogao i Tomo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Tk_AFzj_Q6s[/YT]
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
hvala na odgovorima. Vec sam rastavio i nalaze se tri podloške iznad ležaja (dvije ravne i jedna lećasta) i dvije ravne ispod ležaja. nije mi jasno iz kojih razloga mjenjat podloške
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Čini mi se da bi moralo biti više ovalnih,pločice ili podloške izgube elastičnost i one su najveći krivac za luft u volanu
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Po mom mišljenju slabo, imam osjećaj da će to samo zgrćati i vući za sobom. Mislim da nije neko rješenje.:(doh):
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Mozeli ovo kako da krabulja?

Verovatno može da grabulja, u svakom slučaju bolje, nego ručno vući grabulje...tako da, ako manevarske sposobnosti traktora zadovoljavaju prema terenu, nevidim razlog zašto nebi moglo! Jest da nije nešto vrhunsko, niti će rad sa njim biti bez problema, ali ako se mora, mora se.
Da sam ja imao te grabulje pre par godina, pevajući bi odradio poso...a nasuprot ja ceo dan, ručno pola jutara grabuljao i skupljao na gromile, čisto samo da spalio krtog od korova!:(devil):
pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh