• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Dobro, znaš kaj hoćeš i to je u redu.
Bojim se da ti je, bez obzira na masku, rudo preslabo. Jesi li iznutra zavaril limove za cijev?
Mi smo imali rudo na prikolici od cijevi fi 100, pa se prefrknula. Sad je ojačana bočno s dva I 80, i sad je ok.
Inače, mislim da ti je prikolica malo preširoka (prevelika) za tomeka, ponajviše radi traga kotača, koji su izvan tomekovih, pa bude po blatu malo teško išla. Koja je uopće dimenzija kotača?
Razumno ju tovari, pa nebu problema. Nekak su mi te dimenzije prikladnije za 533/539.
I zakaj imaš duplu šasiju tam kod poda? Ajde ju poslikaj od ispod, da se vidi način vezanja ruda i izgled šasije.

Inače lijep rad i puno truda. Koliko te bu koštal materijal i koliko si po prilici sati potrošil?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Joe, pazi na mrave, jer je velika kazna!!! Inace je slika strasno dobra!
Medimurec, ti si bravar? Meni se svidja... Jedino u rukavcu nastimaj rupu na bolcnu. Neznam kako se ponasa jednoosovinka, ali dvoosovinka nekad cima levo-desno, jer je velika rupa u rukavac.
Ovo je zena slikala
http://yfrog.com/j1mov00009z
Pozdrav!!!
Jel ti to vučeš dvoosovinsku Kikindu???
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
GVOZDENI1 nisam bravar ,ja sam stolar ! :) ovo radim iz zajebancije ,to mi je ko hobi, a i usput da ne moram kupovati,a za sad cu s njom vozit samo drva...
ZJ -zaboravio reci,u tu fi 80 cijev s 1cm mesa sam jos stavio jednu fi 60 cjev s 7mm mesa...
a sirina je takva radi osovine ,ona je od audija avnta i ona mi je definirala sirinu a nisam htio da mi kotaci stoje van a kotaci su 205/65/15/C svaka guma ima nosivost 850kg,bar tak pise
materijal bu negdje oko 2000kn a za sate ni necu razmisljat kolko sam provel kraj nje a kamoli racunat,nekih tjedan dana svaki dan po 5 sati do sad
da, i nije dupla sasija,tosam tak izgleda...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav forumaši :D:D
Imam tv 731 ali nemam (uputstvo za rad i katalog djelova za TV-731)
Ako je neko pri volji da mi pošalje u pdf biću zahvalan.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
GVOZDENI1 nisam bravar ,ja sam stolar ! :) ovo radim iz zajebancije ,to mi je ko hobi, a i usput da ne moram kupovati,a za sad cu s njom vozit samo drva...
ZJ -zaboravio reci,u tu fi 80 cijev s 1cm mesa sam jos stavio jednu fi 60 cjev s 7mm mesa...
a sirina je takva radi osovine ,ona je od audija avnta i ona mi je definirala sirinu a nisam htio da mi kotaci stoje van a kotaci su 205/65/15/C svaka guma ima nosivost 850kg,bar tak pise
materijal bu negdje oko 2000kn a za sate ni necu razmisljat kolko sam provel kraj nje a kamoli racunat,nekih tjedan dana svaki dan po 5 sati do sad
da, i nije dupla sasija,tosam tak izgleda...

Ako je nosivost gume 850 kg, onda ide gore i duplo bez problema.
znam iz iskustva, jer fičekove gume 145/80R12 imaju nosivost od 325 kg,
a bez problem ide gore i 500 kg i još nije nikad pukla
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
OK, lijepo.
Valjda bude dosta jako rudo onda. A budu li to glavčine i felge izdržale?
Bilo bi bolje da si zel osovinu od nekog kombija, no dobro, ti najbolje znaš.
Pazi kak tovariš.
Čuj, za jednog stolara, pregrub posel.
Trebal si stranice složiti od iverala :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pozdrav forumaši :D:D
Imam tv 731 ali nemam (uputstvo za rad i katalog djelova za TV-731)
Ako je neko pri volji da mi pošalje u pdf biću zahvalan.
Daj mail na PM.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
evo danas sam išo spojit hidraulični cilindar(ispod sica)na svom 818 i primjetio sam da na doljnjoj strani cilindra fali onaj šaraf za ozračivanje.može mi neko reć dal može ič kakav drugi(homemade) šaraf il mora bit taj originalni :shock:

Kod mene ima neki vijak koji je probušen(uzduž), i natrpan filcom!
Mislim da to možeš uraditi, samo osiguraj nekako da filc ne ispadne!
Iza filca ima neka mrežica, i seger prsten!
Ma bitno je da ne ulazi prašina...a može disati...

@danot - što se tiče onoga mog dvobraznig pluga...bili smo pijani kad smo ga pravili, vidiš i sam na šta liči...sama gomila gvožđa...ružan do bola...
Ali radi odlično,,,nepitaj me kako, zašto, ali radi! I ja ga više pipnuo nisam, kako je tad ispao to je to...probano, i radi super...za Tomu odličan!

@Dunavac - Ima naš forumaš "Alen" frezu rosit, koja ne prekriva trag točka kod frezanja, ali ona može raditi punom parom i dubinom prilikom frezanja,,, al ti ostane trag od točka! Pa ti sad vidi šta je bolje - pojesti kolače s makom, ili otići u bioskop!

stara izreka :
"pita otac sina - dam ti dva dinara,i hoćeš li kupiti kolače s makom, ili otići u bioskop?
A mali kaže - ja bi pojeo kolače s makom u bioskop!"
I da imaš širu frezu, uvek možeš skinuti nekoliko noževa!
Ja lično jedem kolače u bioskop, jer nemam živaca...
Alenova freza...



@gvozdeni & fireman - verujte mi,pazio sam na mrave i razne bube,babe,žabe...nisam nikog zgazio!8) majke mi...

nego gvozdeni,,, hehehe gde si metnio ženu na takvom malom traktoru...i još da može snimati i vrdati okolo...heheheh...nije ti baš tako mali, mislim Toma!:lol:

@Grofe - živ bio...
Pozdrav Joe!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
OK, lijepo.
Valjda bude dosta jako rudo onda. A budu li to glavčine i felge izdržale?
Bilo bi bolje da si zel osovinu od nekog kombija, no dobro, ti najbolje znaš.
Pazi kak tovariš.
Čuj, za jednog stolara, pregrub posel.
Trebal si stranice složiti od iverala :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
da da,a konstrukciju od jelovine,ne!? ;-)
pa ak bu sve ostalo dobro a osovina preslaba bum ju onda zamjenil...
ma svacim se ja bavim od bravarije,limarije lakiranja do mehanike jer sam uz to odrastao a stolarija mi je zanimanje, pa se i time bavim privatno tak da sam cijele dane u radioni malo jedno,malo drugo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
da da,a konstrukciju od jelovine,ne!? ;-)
pa ak bu sve ostalo dobro a osovina preslaba bum ju onda zamjenil...
ma svacim se ja bavim od bravarije,limarije lakiranja do mehanike jer sam uz to odrastao a stolarija mi je zanimanje, pa se i time bavim privatno tak da sam cijele dane u radioni malo jedno,malo drugo...
Samo ti nastavi...a zafrkavati se moremo navek...
...nego, tebal bi jedan ormar... ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
cu napravit kopcanje ispod bez obzira na inverziju,cak sam mislio napravit tako da inverziju ne moram skidat nego da sve malo povucem van pa kopcanje napravim ispred inverzije!?

E, o tome ja več duže vreme razmišljam, čak nabavijo neki material. Možda sakupim vreme preko zime a i volju pa da napravim. Budemo videli :scratch
Nervira me to da moram kopčat ispod poluga hidraulike inače mi ruda dođe u španere. Jeste bolje ako dignem hidrauliku- poluge ali još mi malo smetaju poluge pa treba pazit kad puno namotam volan. Ja bi da se može skretat 90 stepeni gledajuči rudu i traktor.

Inače prikolica mi se čini dost jaka, bude ruda i ostalo izdržalo sve što može osovina izdržat.

Joe i Dunavac
Ova freza ostavlja trag kotača ali nema veze jer ti isfreza sledeči put. Znači ako je pomaknuta na jednu stranu- malo vani traktora onda može bit uža od traktora i sve je OK.

PS
Pozdrav Bagerista tebi u Istri. Jel ima koji turista kod vas ili je več gotova sezona?
 
B

BAGERISTA

Guest
PS
Pozdrav Bagerista tebi u Istri. Jel ima koji turista kod vas ili je več gotova sezona?[/QUOTE]


Nema fireman,,,,ošli svi,,,hehehehemalo još koji ,,,,ali jako malo..
Inače kod tebe sve uredu??
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
He he, ljudi kažu da je Toma mali a na njemu kod tebe se voze tri ljudi, nemože to u nekima puno večima traktorima.

Bagerista
Ma je u redu, privikavam se na mraz kojeg baš ne volim.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ako je nosivost gume 850 kg, onda ide gore i duplo bez problema.
znam iz iskustva, jer fičekove gume 145/80R12 imaju nosivost od 325 kg,
a bez problem ide gore i 500 kg i još nije nikad pukla

Ili nabavi od kombija,teretne gume s više platni
 
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista
Ma je u redu, privikavam se na mraz kojeg baš ne volim.


Ma ča več je počeja mraz:(:(,,,ovdje smo spašeni po pitanju toga,,,,ali danas ja mislim da pripremam ognjšče u konobi,,da se počme malo peč,,,neka čeripnja nebi loše došla..i koja litrica za zagrijavanje..:partyman::partyman:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
dragi moji...imam jedno hitno i brzinsko pitanje, u čemu je razlika između tv 522 i tv521 ili 523, jer svuda se priča o 521 i 523 al nitko ne spominje 522. Između ostalog traktor je 81godište?
hvala
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
evo od kolege tv 731...
kad ga je kupio ovak je izgledo

a sad ovako izgleda sa atomizerom

 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Pozdrav!muci me ona shema elektroinstalacija,mislim da je zbalija okacio.nemogu da raspoznam brojeve na shemi,na dzeku rucice za zmigavce,levo,u sredini crteza i brojeve na dzeku zadnje signalizacije,dole,desno na crtezu.bio bih vam vrlo zahvalan ako bi neko mogao da napise te brojeve!nadam se da ce zbalija ovo procitati!hvala unapred!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh