• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

Todi

Guest
tomovinkovikonja.jpg



da bar ja mogu na svoga nabaciti takvu kosu

zbog te kose sam masno platio tomeka,imam veliki vocnjak i morao sam rijesiti nacin kosnje,bilo je i jeftinijih varijanti(traktor kosilica) ali sve povlaci neke repove za sobom kad imas komadic grunta,a mogu ti reci da i nije bilo tada puno ovakvih tomeka i kosilica, a koliko vidim i sad ih bas nema u oglasniku,
ne znam kakvog tomeka imas, ali se takva kosa moze na sve tomeke namontirati(naravno i prednji hidraulik)

LP
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozdrav svima .


Imali sta novo sa tomama forumasi

Evo jasam odlucio malo kroz slike pokazati i svoje prikljucke za tomaka .


evo par slika o pripravljanju svoje kosilice .

A zatim sakupljac sijena
 

Prilozi

  • P1000825.jpg
    P1000825.jpg
    85 KB · Pregleda: 1,099
  • P1000826.jpg
    P1000826.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 398
  • P1000829.jpg
    P1000829.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 445
  • P1010207.jpg
    P1010207.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 468
  • P1010213.jpg
    P1010213.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 398
  • P1010212.jpg
    P1010212.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 332
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Tomo732

Guest
Tomo Vinkovic 732

Drugovi ja sam novi clan,interesuje me neki dan vozim tomu 732 vuce ko zmaj,jucer da odvucem neki metar drva na prikolici po ravnici vuce,kreno uzbrdu vuce,onda opet po ravnci poceo mi gubit snagu pusio oblak crnog dima i ugasi se nije plav znaci nije lego motorm,i takoo ti se ja preupitam sta je kazu lamela ja kupim original novu lamelu za tometa odvucem mehanicaru on je nabaci,krenm od mehanicara opet mi je snaga kao prije varnice iz asupuha izlazile.Mozda mi slabo ubrizgava naftu ? masina mi je ok nepusta mi nidje nez do ceg je ma da mi malo diftunzi na glavi motora ali nije strasno.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Drugovi ja sam novi clan,interesuje me neki dan vozim tomu 732 vuce ko zmaj,jucer da odvucem neki metar drva na prikolici po ravnici vuce,kreno uzbrdu vuce,onda opet po ravnci poceo mi gubit snagu pusio oblak crnog dima i ugasi se nije plav znaci nije lego motorm,i takoo ti se ja preupitam sta je kazu lamela ja kupim original novu lamelu za tometa odvucem mehanicaru on je nabaci,krenm od mehanicara opet mi je snaga kao prije varnice iz asupuha izlazile.Mozda mi slabo ubrizgava naftu ? masina mi je ok nepusta mi nidje nez do ceg je ma da mi malo diftunzi na glavi motora ali nije strasno.

Jel majsor proverio dizne?:scratch
Kad si menjao filter goriva?
Kako radi motor bez opterećenja?

pozzz joe!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Gramatika, pravopis, stil

Drugovi ja sam novi clan,interesuje me neki dan vozim tomu 732 vuce ko zmaj,jucer da odvucem neki metar drva na prikolici po ravnici vuce,kreno uzbrdu vuce,onda opet po ravnci poceo mi gubit snagu pusio oblak crnog dima i ugasi se nije plav znaci nije lego motorm,i takoo ti se ja preupitam sta je kazu lamela ja kupim original novu lamelu za tometa odvucem mehanicaru on je nabaci,krenm od mehanicara opet mi je snaga kao prije varnice iz asupuha izlazile.Mozda mi slabo ubrizgava naftu ? masina mi je ok nepusta mi nidje nez do ceg je ma da mi malo diftunzi na glavi motora ali nije strasno.

Ove riječi kao da je kobila u trku izbacila. Mogu progutati svašta, ali što je previše, previše je. :weedman: :madmana:
Treba mi stručnjak za dešifriranje.
 
T

Tomo732

Guest
Jel majsor proverio dizne?:scratch
Kad si menjao filter goriva?
Kako radi motor bez opterećenja?

pozzz joe!

Filter za gorivo 27 kodina vec nisam mjenjo a ni dizne majstor nije proverio.Motor radi odlicno mada kad dodam maalo jaci gas naglo, pusi mi vise nego prije kad sam dodavao

Ove riječi kao da je kobila u trku izbacila. Mogu progutati svašta, ali što je previše, previše je. :weedman: :madmana:
Treba mi stručnjak za dešifriranje.

Jednoostavno pod teretom mi gubi snagu po maloj uzbrdici i dimi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Filter za gorivo 27 kodina vec nisam mjenjo a ni dizne majstor nije proverio.Motor radi odlicno mada kad dodam maalo jaci gas naglo, pusi mi vise nego prije kad sam dodavao



promjeni filter goriva pa onda pokusaj !!!
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozdra svima

a posebno novom clanu tomo 732 de napisi tacno mjesto stanovanja .i mjenjaj filter podhitno ne pati tomaka .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Filter za gorivo 27 kodina vec nisam mjenjo a ni dizne majstor nije proverio.Motor radi odlicno mada kad dodam maalo jaci gas naglo, pusi mi vise nego prije kad sam dodavao

Jednoostavno pod teretom mi gubi snagu po maloj uzbrdici i dimi.

ma vidi ko bi rekao da se guši,
a filter gore iz bivše države, možda i tvorničarka prva ugradnja,
smuljam da uopće ima ulja u zračnom filteru, te de je svega nasisal ovih godina
a tek kavo je ulje u motoru.!?!
i onda budu opet pisali da Tomo ne valja,
da je ovo krivo tvornički napravljeno i sl. priče
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo da se i ja malo javim nakon nekog vremena izbivanja. Naime neko vrijeme nisam mogao se spojit na net i forum ali to se sad rješilo tako da sam rješio album sa slikama šta se radilo na TV-u pa ko želi nek pogleda.... Vidim dosta se radilo i kod ostalih ima zanimljivih radova tako da sad slijedi prelistavanje... Pozdrav ma gdje bili!

Pozdrav prijatelju, konačno se i ti javijo!
Ma Toma ti se sija ko jaje ;), sve si poštelal kako treba. A alternator koji si mi pokazao i radove oko toga moram samo pohvalit. Nabaci forumašima koju sliku pa da vide kako se rješi problem sa ugradnjom alternatora na rugerrini motoru.

Aj pozdrav na Rab i budi mi dobar i dalje!
 
T

Tomo732

Guest
Eh drugovi moji ja filter zamijenio promjeno ulje u motoru seve sam uradio opet ista stvar... :( mozda mu je masina legla .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Eh drugovi moji ja filter zamijenio promjeno ulje u motoru seve sam uradio opet ista stvar... :( mozda mu je masina legla .

kakvo je stanje u rezervaru goriva?'
kavo je stanje AC pumpe, jer se nebi čudil da je riknula
jer je radili sve ove godine pod tolikim opterečenjem??!!
 

Belić 0209

Novi član
Tu od
5 Stu 2008
Poruka
12
Evo slika kako sam ja rješio alternator za Ruggerini motor ako će kome pomoć neki detalj ili bilo što bit će mi drago jer su i meni pomogli oko toga na forumu. Inače alternator je¸marke Denso i stvarno malih dimenzija, manjeg nisam još susreo tako da se to može izvest pod haubu.


dsc08542d.jpg


dsc08543mx.jpg


dsc08544s.jpg


dsc08546v.jpg


bimormkkgrhqyokjgezkz8l.jpg



Pozz!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jel ti puni na leru ? ...alt voli visoke okretaje .
Mogao si na radilicu i veču remenicu (ako to nije orginal)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo slika kako sam ja rješio alternator za Ruggerini motor ako će kome pomoć neki detalj ili bilo što bit će mi drago jer su i meni pomogli oko toga na forumu. Inače alternator je¸marke Denso i stvarno malih dimenzija, manjeg nisam još susreo tako da se to može izvest pod haubu.

Prvo bi pohvalio izvedbu a o velićini pronađenog alternatora da i ne govorimo :rolleyess: zanima me dali znaš na koja vozila se montira takav alternator ako slućajno naleti , da se nađe :mrgreen: vidim komentar za natezać ,,:supris: meni izgleda solidna distanca hoda i ne sumljam da ga neće biti dovoljno , ali sa puknutim bi se složio da bi veća remenica bila korisnija a usput i pitanje zašto nisi iskoristio postojeću remenicu na radilici :confused: jer mislim da bi ona bila ok :mrgreen: a usput i jedna kritika ,,,, glavni nosać si trebao pojaćati !!! to jest na postojeću konstrukciju si trebao navariti još nekoliko paralelnih flahova da dobiješ čvrstoću i elastićnost :shock: bojim se da će na haubu biti pojaćane vibracije a dolaziće i do pucana :shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Belić 0209

Novi član
Tu od
5 Stu 2008
Poruka
12
Alternator puni u leru da a remenicu sam istina mogo stavit veću ali nisam mogao ništa veće nać a pošto puni i ovako nek tako ostane,šta ne...
Što se tiče natezača,on ima svoju funkciju jer da nema nebio bi tu di mora bit.
A razlog zbog čega nisam montirao na postojeću remenicu tj. remenicu radilice je da njen utor nije konstruiran da u njega ulegne remen već konop tj utor je preširok tako da to nebi baš valjalo a i u slučaju nedaj Bože mogu ga upalit ručno... Složio bih se da je glavni nosač možda malo izgleda premršavo ali pojačan je sa dolnje strane šta se na slikama ne vidi, ali i ako bude potrebe s vremenom se lako dovari pojačanje,za sada se čini dostatno. A remen sam otpustio tako da ne nepreže puno nosač i kontrukciju. Inače Alternator je od Suzuki Swifta.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Alternator puni u leru da a remenicu sam istina mogo stavit veću ali nisam mogao ništa veće nać a pošto puni i ovako nek tako ostane,šta ne...
Što se tiče natezača,on ima svoju funkciju jer da nema nebio bi tu di mora bit.
A razlog zbog čega nisam montirao na postojeću remenicu tj. remenicu radilice je da njen utor nije konstruiran da u njega ulegne remen već konop tj utor je preširok tako da to nebi baš valjalo a i u slučaju nedaj Bože mogu ga upalit ručno... Složio bih se da je glavni nosač možda malo izgleda premršavo ali pojačan je sa dolnje strane šta se na slikama ne vidi, ali i ako bude potrebe s vremenom se lako dovari pojačanje,za sada se čini dostatno. A remen sam otpustio tako da ne nepreže puno nosač i kontrukciju. Inače Alternator je od Suzuki Swifta.

Sve kužim osim jedne stvari , remenica , špaga :axe: , jesi ga kada pokušao upaliti na špagu :axe: :arrow:
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Sve kužim osim jedne stvari , remenica , špaga :axe: , jesi ga kada pokušao upaliti na špagu :axe: :arrow:

:lol: I ja ga nisam palio nikad na špagu, dok se nisam obrnuo niz neku strminu na bok... Kad smo ga uspjeli postavit na kola, nije više palio na ključ.... E, i upalio je na konop...

A ovakav alternator od Suzuku Swift-a sam več vidjeo ugraden na TV-418. Tamo ima dovoljno prostora ispod haube na ljevi strani motora... Inače divota od alternatora. Sav se sakrije unutra...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh