• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Iso ja danas frezat u polje i pofrezam cijelo polje idem prema izlazu lagano frezajuc i freza je opizdila u kamen-stijenu,i nista ja tsao vidio freza cijela natsavim dalje 3-4 metra i ispadne mi poluosovina od freze reklo bi se bas nemam sreče...molim savjet kako i sta napravit i najlakše popravit...Samo da se zna frezano je u sporima i sproj frezi!

Ej krompironja baš si krompironja, najenostavnije ti zamjeniti osovino je ni boga da ovu zavari da bi to opet radilo bez problema tu so velika opterečenja i nema šanse da izdrži, ja sam imao oko pet ovakih slučajeva i nije to ništa strašno srediti. Kupiš osovinu, dva semeringa ležajeve ako nemaju lufta ne menjaš razklopiš zamjeniš sklopiš nazad i radiš dalje, da se slomi osovina je pitanje u materialu što je previše kaljeno i je jako tvrdo i lakše se lomi imaš frezu iz ovih serija
Poz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Iso ja danas frezat u polje i pofrezam cijelo polje idem prema izlazu lagano frezajuc i freza je opizdila u kamen-stijenu,i nista ja tsao vidio freza cijela natsavim dalje 3-4 metra i ispadne mi poluosovina od freze reklo bi se bas nemam sreče...molim savjet kako i sta napravit i najlakše popravit...Samo da se zna frezano je u sporima i sproj frezi!


Kvar ,,,,,,,,,,, gadno što se tiče freze ,,,, ( prvo se nadam da je tvoja a ne prijateljeva biće lakše sanirati :oops: ) a varenja ti nikako ne bih preporučio jedino novi ili zamjenski dio ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a da nađeš zamjenski mislim da je to nemoguče jer to niko ne prodaje od rashodovane freze ,,,, znači samo novi dio sa pripadajučim ležajima i semerizima ,,,,,,,,,,, PRIMA , ili MASIVA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, eventualno ako nešto ima u sloveniji možda po pristupačnijim cjename ,,,,, sretno :prayer:
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Evo i ja posle procitanih 1300 i nesto stranica dosao sam do moga tome.toma je 80 model tv 730.forum je fantastican i mnogo mi je pomogao prilikom izbora i kupovine traktora.

Lep traktorič potpuno u originalu baš i gume jeli? Lepo
 
K

kele023

Guest
e kolega daj nam još informacija koliko si ga platio koliko sati ima itd:partyman:puno sreće sa novim strojem:drinkers:

platio sam ga sa originalnom frezom 120cm i dvobraznim plugom batulja 1500 eura od prvog vlasnika.sati koliko ima nevidim dobro procitati ali je motor fantastican nedimi netrosi ulje bas dobar.treba mu struju uraditi pa ako neko ima neki nacrt instalacije razumljiv nekom ko bas nije elektricar mogao bi da ga stavi jer ce verovatno jos nekom zatrebati.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
platio sam ga sa originalnom frezom 120cm i dvobraznim plugom batulja 1500 eura od prvog vlasnika.sati koliko ima nevidim dobro procitati ali je motor fantastican nedimi netrosi ulje bas dobar.treba mu struju uraditi pa ako neko ima neki nacrt instalacije razumljiv nekom ko bas nije elektricar mogao bi da ga stavi jer ce verovatno jos nekom zatrebati.

aaaaaaaaaaaa, koja cijena.....kako bi narod rekao, skoro pa đabe!!! Odlična kupnja...
 
T

tuaregr10

Guest
Evo i ja posle procitanih 1300 i nesto stranica dosao sam do moga tome.toma je 80 model tv 730.forum je fantastican i mnogo mi je pomogao prilikom izbora i kupovine traktora.

Pozdrav kole 023 :arrow:
Dobro došli na forum :partyman:. Čestitam na kupnji traktora i neka dugo služi :finga:. Inače Tomo ne izgleda loše, nije nigdje udaran i nije ništa pokrivljeno, a kad bi se pofarbao i kad bi se napravile neke sitnice bio bi za 10 ;).
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav @kele023, povoljno si pazario TV...svak čast, i nek te dugo služi:supz:


@krumpironja - auuu dobro si cvikao frezu:madmana:
Baš čudno, da tu pukne :scratch ili je već bio napuknut?
No šta je tu je...alat u ruke, i šarafanje
sretno...
pozzz joe!
 

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
Molim za savet,a problem je sledeci.Pojavio se luft u srednjem zglobu,kako najlakse resiti problem i dali je vec neko imao iskustva sa tim.Moguce li je obraditi to na neku specijalu i da ubacim biksnu-to mi je bila ideja:scratch
 

Prilozi

  • Slika035.jpg
    Slika035.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 928

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Molim za savet,a problem je sledeci.Pojavio se luft u srednjem zglobu,kako najlakse resiti problem i dali je vec neko imao iskustva sa tim.Moguce li je obraditi to na neku specijalu i da ubacim biksnu-to mi je bila ideja:scratch

privremeno rješenje ti je izrezati komad L profila i ubaciti ga tamo u onaj zazor i prišarafiti na one dvije rupe gdje su navoji.....ovako otprilike


 
Posljednje uređivanje:

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
naravno da moze....trenutno imam jedan zglob kod kuce sa istim problemom, ide piksovanje
imas raznih varijanti, da navaris istroseno/poderano i obradis na mjeru, to je jedina opcija na klinovima/cepovima gdje se mota lijevo-desno

obrtni dio mozes popraviti na isti nacin ili da muski dio obradis na ravno, zenski razbusis i ubacis odgovarajucu piksu (cijev)

sve ti zavisi od raspolozivih strojeva i alata za obradu i volje tokara

Pozdrav!! Znas li koliko to kosta kod nas, otprilike, moram i ja raditi ali nesmijem jos rastavljati bojim se marfija a onda eto ti posla preko glave
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav!! Znas li koliko to kosta kod nas, otprilike, moram i ja raditi ali nesmijem jos rastavljati bojim se marfija a onda eto ti posla preko glave

napravi ovako kako sam napisao gore pa si još neko vrijeme bez brige ako te muči ovaj okretni dio:supz:
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
privremeno rješenje ti je izrezati komad L profila i ubaciti ga tamo u onaj zazor i prišarafiti na one dvije rupe gdje su navoji.....ovako otprilike



Pozdrav tomo!! Koliko ovo moze drzati, mislim otprilike koliko radnih sati i znas li koliko kosta ta popravka u primi ili nekom drugom dobrom servisu, znaci da ti to odrade kvalitetno. Hvala
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav tomo!! Koliko ovo moze drzati, mislim otprilike koliko radnih sati i znas li koliko kosta ta popravka u primi ili nekom drugom dobrom servisu, znaci da ti to odrade kvalitetno. Hvala

a ne može trajati zauvijek ali neko vrijeme će držati vodu dok ne skupiš love za napraviti kako treba...susjed na svom ima već skoro 10 godina tako i drači ga i dalje bez problema....cijene su tu kod nas oko 200 eura otprilike kompletna reparacija zgloba
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
a ne može trajati zauvijek ali neko vrijeme će držati vodu dok ne skupiš love za napraviti kako treba...susjed na svom ima već skoro 10 godina tako i drači ga i dalje bez problema....cijene su tu kod nas oko 200 eura otprilike kompletna reparacija zgloba

Bas ti hvala, ja mislim da cu u toku godine naci vremena i novca da to sredim, a neradim puno tako da mi je to dobro privremeno rjesenje, ako se nebude marfi smjestio
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Bas ti hvala, ja mislim da cu u toku godine naci vremena i novca da to sredim, a neradim puno tako da mi je to dobro privremeno rjesenje, ako se nebude marfi smjestio

a valjda ne bude.....zaj.. ti njega prije :mrgreen:
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Jedan veliki pozdrav forumasima najboljeg poljoprivrednog foruma,
duzi period pratim zbivanja na forumu pa se odluci da se registrujem na forumu.
Imam jedno pitanje za vas,primijetio sam da mi freza od mog tomeka 420 pusta ulje na jednoj strani pa sam je rasklopio da zamijenim semering,koliko se treb nasuti ulja u nju i koja vrsta ulja se sipa.

Pozdrav
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Jedan veliki pozdrav forumasima najboljeg poljoprivrednog foruma,
duzi period pratim zbivanja na forumu pa se odluci da se registrujem na forumu.
Imam jedno pitanje za vas,primijetio sam da mi freza od mog tomeka 420 pusta ulje na jednoj strani pa sam je rasklopio da zamijenim semering,koliko se treb nasuti ulja u nju i koja vrsta ulja se sipa.

Pozdrav zaha i dobro nam došao nabaci nam koju slikicu svog tomeka i priključaka a u frezu ti ide hipenol 140 al ako nemaš onda 90 a koliko ide točno ja neznam al ja sipam oko pola il malo više :supz:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh