• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Jedan veliki pozdrav forumasima najboljeg poljoprivrednog foruma,
duzi period pratim zbivanja na forumu pa se odluci da se registrujem na forumu.
Imam jedno pitanje za vas,primijetio sam da mi freza od mog tomeka 420 pusta ulje na jednoj strani pa sam je rasklopio da zamijenim semering,koliko se treb nasuti ulja u nju i koja vrsta ulja se sipa.

Pozdrav zaha i dobro nam došao nabaci nam koju slikicu svog tomeka i priključaka a u frezu ti ide hipenol 140 al ako nemaš onda 90 a koliko ide točno ja neznam al ja sipam oko pola il malo više :supz:

hvala na dobrodoslici i na pomoci slike ce biti sutra od popravke freze i od tome.
 
L

lunic

Guest
TV 732 motor

Pozdrav, nije me bilo vec duze i evo me s malim problemom. Zanima me koji se konkretno motor ugrađivao na TV 732? Ja sam do sad mislio, vjerujem kao i mnogi drugi, da se ugrađivao DMB motor kopija od LDA 672.
E uglavnom uspostavilo mi se da nije bas tako. Zasto? Zato jer brtve od glave i milimetarske podloske ispod cilinda od LDA 672 nemaju nikakve veze sa mojim motorom. Pogledao garniture od Lombardinija, Finiimpianti, AutoCobest, Centauro i Ajusa i niti jedna ne pase, pasu sve ostale brtve samo ne od cilindra i glave.
Na kraju mi pase garnitura pod kat. br. od Lombardinija 6728180066 koji je namijenjen za neki motor 675 (samo to pise na garnituri). Pretpostavljam da je to motor 5LD 675, ali nisam siguran i zato pitam ako neko ima bilo kakvog iskustva oko toga.
 

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Hidraulika

Pozdrav,
Imam problem s hidraulikom pa molim za pomoć. Naime, imam TV830 iz '98. koji duže vrijeme ima problem sa hidraulikom. Hidraulika pri teškom opterećenju pomalo popušta pa pri radu s težom mehanizacijom (npr. prskanju) moram o tom voditi računa. Mislio sam promijeniti brtve, ali majstor kod kojeg je do nedavno išao na servise mi je rekao da je on to već probao raditi, navodno, i da neću s tim ništa postići.
Hvala unaprijed!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav,
Imam problem s hidraulikom pa molim za pomoć. Naime, imam TV830 iz '98. koji duže vrijeme ima problem sa hidraulikom. Hidraulika pri teškom opterećenju pomalo popušta pa pri radu s težom mehanizacijom (npr. prskanju) moram o tom voditi računa. Mislio sam promijeniti brtve, ali majstor kod kojeg je do nedavno išao na servise mi je rekao da je on to već probao raditi, navodno, i da neću s tim ništa postići.
Hvala unaprijed!

Komandna ručica je jedini krivac , pokušaj promjeniti gumice ( ako već nisu mjenjane ), a ako su mjenjane ne radi uzalud , kupi novi razvod hidroulike i problem rješen , u svakom slučaju se posavjetovati sa dobrim hidrouličarem !!! Koji če vidjeti na licu mjesta o čemu se radi !!! :finga:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Iso ja danas frezat u polje i pofrezam cijelo polje idem prema izlazu lagano frezajuc i freza je opizdila u kamen-stijenu,i nista ja tsao vidio freza cijela natsavim dalje 3-4 metra i ispadne mi poluosovina od freze reklo bi se bas nemam sreče...molim savjet kako i sta napravit i najlakše popravit...Samo da se zna frezano je u sporima i sproj frezi!

., lip pozdrav svim forumašima! ...

., e moj Krumpironja!, imaš TI sriće ko i svi., sranja se svim dešavadu - dogadjadu., kako se kaže u našem Narodu!?., nedaj Bože većeg zla.-
., ovako., javi se svom i mom prijatelju Ivanu i onda nas dva sve rešimo u Bjelovaru ove dane ki su sad pred nami?! ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
aaaaaaaaaaaa, koja cijena.....kako bi narod rekao, skoro pa đabe!!! Odlična kupnja...

Pozdravljam sve forumaše! Evo da se i ja konaćno javim i pohvalim,uspio sam konaćno kupit Tomeka i to onog 420,registriran i od prvog vlasnika.Traktor je kak bi se reklo u izvornom stanju.Hvala isalopeku na savjetu za odabir. Meni osobno nije potreban jaći jer imam i fergića,tako da mi je ovo sasvim o.k
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Jedan veliki pozdrav forumasima najboljeg poljoprivrednog foruma,
duzi period pratim zbivanja na forumu pa se odluci da se registrujem na forumu.
Imam jedno pitanje za vas,primijetio sam da mi freza od mog tomeka 420 pusta ulje na jednoj strani pa sam je rasklopio da zamijenim semering,koliko se treb nasuti ulja u nju i koja vrsta ulja se sipa.

Pozdrav

Ako imaš frezu TV-95 original Tomo Vinković se sipa 0,6 l ulja SAE 90
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Au ala Vi brzo pišete, dajte malko vremena da se snađem gde sam stao zadnji put ovde......
Interesuje me sledeće katalog rezervnih delova za TV732. Već ste mi par puta pomogli al ga sad nigde u pretragama nemogu nać.Možda je i crvić neki ušao i pojeo ali nema ga pa nema.
Jel može neki link ka tome, molim Vas:oops:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kupio sam prskalicu za na Tomu Vinkovića i krenuo rastaviti pumpu da vidim da li joj što treba. Stanje joj je katastrofalno. U unutrašnjosti cilindra ima oštečenja koja su nastala kad se odvrnula matica sa ventila, gumene brtve su dotrajale, a na jednom cilindru jednostavno nedostaje jedna gumena karika. Da li možda netko prepoznaje tu pumpu i da li zna gdje bi se mogli kupiti dijelovi.
Evo i nekoliko slika:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Posljednje uređivanje:
L

lunic

Guest
hajde ne izmisljajte sveto pismo oko tih motora, jel iz Srbije ili Italije

fušere dihtunge, u tome je problem......hoce da kupis (platis) podloske posebno

Mislio sam da nije potrebno pisati cijelu pricu u detalje, ali ocito vidim da treba. Uglavnom niti podloske zasebno ne pasu. Sa LDA 672 nista sta je vezano oko cilindra ne pase. I leteci lezajevi nisu isti po kataloškom broju. I sve je standard i motor nikad nije bio otvaran. Sad ako znas neko konkretno objasnjenje mozes ga iznesti, ali offtopic mi ne pomaze nikako.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784

Ovo su vam upute za postavljanje slika , molim lijepo da sve pročitate i proučite .

Nebrojeno puta sam prepravljao slike , nije problem kada se radi o dvije - tri slike .

Ovo sad je previše .

Sve ću pobrisati , molim lijepo postavite slike ponovo kako treba , ako neide pitajte , pomoći ću ako kažete gdije je problem .

Žuti
 
S

staffmen

Guest
opet ce zuti imat posla:toimonster::rolleyess::rolleyess:

sad tek vidim da nije lako bit moderator.
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
29022012109.jpg
[/IMG]

29022012110.jpg
[/IMG]
29022012111.jpg
[/IMG]
29022012112.jpg
[/IMG]
29022012113.jpg
[/IMG]
29022012114.jpg
[/IMG]
evo par slika od zamjene semeringa na frezi od tome 420

napokon skonto kako funkcionise hvala zuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Dobro si skonto :prayer:
Sad bu tek posla za Žutog :rolleyess:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh