• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
pozdrav Markec

isti problemi sa pumpom kod mene,nesmijem je ni pipnut inače više nemogu upalit a da malo ne odvrnem maticu na lajtungu,a zna se dogodit da kad upali radi pod jačim gasom,sumnjam da to ima veze sa zrakom,negdje ga vuče.promjenio sam bakrene pločice ali ga još uvjek slini,samo nemogu utvrdit gdje

Eto, moja ideja je da ventil za regulaciju pritiska u lajtungu ne radi najbolje, vraćam se na edosoko instrukcije, pa sav pritisak udara preko dize..
Pretpostavljam da su i materijali nekvalitetni, pa treba biti oprezan kod montaže i demontaže zbog mogućih deformacija..
Govorim laički, nisam nikad rasklapao taj dio, ali pretpostavljam na koji princip radi..
Nemojte zamjerit' na neznanju..:oops:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Eto, moja ideja je da ventil za regulaciju pritiska u lajtungu ne radi najbolje, vraćam se na edosoko instrukcije, pa sav pritisak udara preko dize..
Pretpostavljam da su i materijali nekvalitetni, pa treba biti oprezan kod montaže i demontaže zbog mogućih deformacija..
Govorim laički, nisam nikad rasklapao taj dio, ali pretpostavljam na koji princip radi..
Nemojte zamjerit' na neznanju..:oops:

nisi ti nikakva neznalica svi smo mi ovdje da bi nesto vise naucili o nasim traktorićima svi imamo neka iskustva nesta smo radili sta drugi nije pa pomognemo savjetom a ovdje ima stvarno ok ekipa koja je spremna pomoci, i nije grejeh pitati "NEZNALICE SU ONI STA MISLE DA SVE ZNAJU":finga:
 
G

gavro

Guest
danas sam skoro cijeli dan proveo na ovom forumu tražeći sličnu temu, i našao na stranici 688, član foruma gvozdeni1 je ubacio par slika. pošto nemam šta pokvariti jer svakako nemože onako raditi (već je pokvareno) odoh sve ponovo rastaviti izvaditi pumpu pregledati, očistiti i slijediti upute kako ste mi napisali. mada mi nije jasno šta je jedan od članova sugerisao da se zakrene za 180 stepeni? šta se onde može zakrenuti. pozdrav, i hvala na savjetima i sugestijama.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
hidraulični volan

Dali mozda netko zna dali se u primi ili bilo gdje drugdje moze kupiti hidraulicni volan kao sa slike ne onaj kockasti.
otheragttt830s13875c13.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
odakle si prolazio? kroz selo ili regionalnim putem?

Iz Gračanice za Kerep, tebi sam skrenuo lijevo, zanimala me ona stara (kula)?
ali nisam dosta vidio..:rolleyess:
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
pozdrav svima ,,, eto i kod mene se malo nešto radilo po tomeku... nije ko original al eto sluzit če...
picture.php
picture.php
picture.php
 
A

AlfaZD

Guest
Pozdrav svima, poslije dužeg vremena što se nisam javljao. ali redovito pratim.
clap_1_.gif


treba mi mala pomoć... moram sa sigurnošću utvrditi koji je ovo TV na slikama. pretpostavljam da bi mogao biti 731, ali nisam siguran..... možda i koji drugi model izgleda isto/slično ? ispod ove boje se vidi da je bio narančast. pločice na mjenjaču nema, a prijatelj čiji je je zametnuo papire negdje u kući. izgled je rezultat upotrebe skoro bez održavanja, (vuča prikolice po otoku) preko 20 godina.
trebam ga rastaviti, pa naručivati dijelove, a bojim se da ne naručim krivo. ima nekog gadnog loma unutra. biće toga za prednji diferencijal, vjerovatno i za mjenjač. preko pola godine se vozio s prednjim gumama jako različitih dimenzija.... a inače su ko nove
16pokrio_oci.gif


dscn6160.jpg


dscn6162.jpg


dscn6166.jpg


dscn6171.jpg
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Lijepe slike iz nekog prošlog, rekli bi mnogi i boljeg vremena!


Pozdrav svima!
Imam problem s ručicom gasa. Naime, vraća se sama, pa je treba stalno držati rukom. Postoji lufta na plastičnim lamelicama gdje se spaja sajla, pa pretpostavljam da je to u pitanju..:scratch

Vaše mišljenje?

Hvala unaprijed!:prayer:

Pozdrav Markec
Rešenje je stavljanje neznam kako se zove po vaše ali je UVODNICA ELEKTRIČKOG KABLA čelična provereno najbolje stegneš sa rukom koliko treba i drži polugo.Ako treba ti šaljem slike ali ne treba ideš u trgovino sa elektičnom opremom kažeš šta treba i to je to ali mora biti čelična.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav Markec
Rešenje je stavljanje neznam kako se zove po vaše ali je UVODNICA ELEKTRIČKOG KABLA čelična provereno najbolje stegneš sa rukom koliko treba i drži polugo.Ako treba ti šaljem slike ali ne treba ideš u trgovino sa elektičnom opremom kažeš šta treba i to je to ali mora biti čelična.

Hvala zverinica tv, riješio sam problem zatezanjem matice prema savjetu od 'Gorski'..:D:D U svakom slučaju ću se informirati i za ovu opciju..
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima!, zdravi bili! ...

pozdrav svima ,,, eto i kod mene se malo nešto radilo po tomeku... nije ko original al eto sluzit če...[/IMG]

., lip TI pozdrav ivan1105!, mladiću - preponsoni vlasniče traktora tome!, odradjeno sve super, sve za pet!., ni orginal tvornički., ALI je TVOJ orginal i to se cijeni, poštuje, rešpektira., :supz: ., sretno TI sa budućim izboljšanjima! ...

., lip VAM pozdrav dragi moji forumaši, dragi preponsoni korisnici - posjednici - vlasnici traktorića tome!!!., aj Bog!, čitamo - pišemo se ... :mrgreen: ...
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Pozdrav svima, poslije dužeg vremena što se nisam javljao. ali redovito pratim.
clap_1_.gif


treba mi mala pomoć... moram sa sigurnošću utvrditi koji je ovo TV na slikama. pretpostavljam da bi mogao biti 731, ali nisam siguran..... možda i koji drugi model izgleda isto/slično ? ispod ove boje se vidi da je bio narančast. pločice na mjenjaču nema, a prijatelj čiji je je zametnuo papire negdje u kući. izgled je rezultat upotrebe skoro bez održavanja, (vuča prikolice po otoku) preko 20 godina.
trebam ga rastaviti, pa naručivati dijelove, a bojim se da ne naručim krivo. ima nekog gadnog loma unutra. biće toga za prednji diferencijal, vjerovatno i za mjenjač. preko pola godine se vozio s prednjim gumama jako različitih dimenzija.... a inače su ko nove
16pokrio_oci.gif


Kod mene isti takav 732 samo tvoj ima ugradjen altenator
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
hvala grofe... alfa zd bit če tu puno posla na tvojoj 732..nikad nisam vidio ovako istrošene gume........ dal neko zna kolko koštaju prtednji blatobrani za tomeka,,, plastični... te bi me zanimalo gdje bi mogo nabavit volan malo manji posto se spremam slagati servo ,,,,,,poooz svima,,,,

Vjerojatno može, ali razmisli o cijeni..:shock::shock:

vidim da se radi na servu.. ja bi ti preporučio servo od mercedesa 123 stvarno je to odlično evo ja ga sastavljam polagano
picture.php
glava servo volana ponovno velim nije original al sluzi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
dal neko zna kolko koštaju prtednji blatobrani za tomeka,,, plastični... te bi me zanimalo gdje bi mogo nabavit volan malo manji posto se spremam slagati servo ,,,,,,poooz svima,,,,

Plastični blatobran oko 15€ Agromehanika.
Od BMW ne treba inverzija (ide kontra)
19566431.jpg
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Dali mozda netko zna dali se u primi ili bilo gdje drugdje moze kupiti hidraulicni volan kao sa slike ne onaj kockasti.

., lip TI pozdrav forumašu gorski!., hidraulični volan, ovakov ko ča je na slici., more se kupit - NARUČIT u tvornici traktora PRIMA - Bjelovar! :!: ...

., lip pozdrav, čitamo - pišemo se ... Bog! ...
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Grofe dali mozda znas koliko kosta?mislim da mi odgovara za tv 730 i prihvat i sve. bio sam kod Ace onaj njegov je za mene malo visok njemu je taman.
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Plastični blatobran oko 15€ Agromehanika.
Od BMW ne treba inverzija (ide kontra)
19566431.jpg

Skup je brate, poklopio sam liku slušalicu. jedino ako nešto ne riješiš..(PP)

Koliki je promjer osovine na glavi volana od 123-jke?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh