• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav svim forumašima. Triba mi vaš savjet. Zaminija san nože na frezi od TV,stari su bili totalno istrošeni. Freza je stari tip i ima 20 noža. Tomo je PE18. Išao danas isprobati kad ono ni makac. U prvoj sporoj ga uguši. Da li da radin kombinaciju sa pola novih i pola starih noža,ili je Tomo preslab?

mmario verovatno si noževe zamjenio kako treba sad moraš znat da je radni zahvat noževa sad bar jedan put veči nego sa starima noževima . Da uradiš kombinaciju pola pola ne savetujem postoji mogučnost da će doći do loma diferenciala freze ali i naće bit efekta, verovatno tomo nema više 18KS i ne može terati nove noževe pa i kad je ovak motor veoma dobar ima puno posla sa frezom ipak je motor sa 21 ks bolji i ne muči se (TV 521-523 model)
Kakva ti je zemlja teška za obrađivanje ili neka laka?
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Pozdrav. Necu raditi kombinacije pola novih pola starih da neunistim frezu. Najvjerovatnije je to da je ipak tomo preslab. Zemlja je jednim djelom crvena s ilovacon a druga je crna. Ma vratiti cu ja stare noze,bolje ikakav rad nego nikakav. Doci ce valjda i bolji dani pa cemo i kupiti jaceg tomicu. Razmislja san o 730. Ima ih nekoliko u oglasniku.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Pozdrav. Necu raditi kombinacije pola novih pola starih da neunistim frezu. Najvjerovatnije je to da je ipak tomo preslab. Zemlja je jednim djelom crvena s ilovacon a druga je crna. Ma vratiti cu ja stare noze,bolje ikakav rad nego nikakav. Doci ce valjda i bolji dani pa cemo i kupiti jaceg tomicu. Razmislja san o 730. Ima ih nekoliko u oglasniku.


a onda ti neće pasat ova freza za njega
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Sve mi se čini da ću vratiti stare nože i problem rješen.

Ja i dalje mislim da treba samo ispravno podesiti brzine i nista vise taj tomo ima 18 konja ja sam imao seriju 420 isto 18 konja i nove nozeve na frezi frezao je bez problema u prvoj sporoj pa i u brzoj sa vecim gasom no ta seruja ima dva kardana.Jači tomo ti je kao da si kupio mercedesa u odnosu na taj tvoj samopazi sta kupujes iako su to kvalitetni traktori imaju manu npr kočnice loše izvedene alternator na radilici gdje obično semering malo pusta ulje i to se onda sve zalijepi i zamasti dvodjelni rezervar u koji ne stane dosta nafte a sve drugo je ok, ja imam 730 pa ti govorim sta meni malo smeta no neke se stvari dadu doraditi kao alternator sa kočnicama se malo vise pozabavis i onda su ok a malo cesce provjeravas naftu i sve ok.
 
Posljednje uređivanje:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
prijatelju, ako si uredno postavio nože, kao što kažeš, nije do njih problem ni do Vašeg tomice, problem je kod freze, i kod mene se to isto desilo kad sam postavio nove, ako Vam na frezi na stranama imaju klizači (nešto kao skije), na kojim se podešava dubina frejzanja zemljišta, slobodno ih pomjeri (poplići), jer novi noži idu dublje u zemlju i zato guše traktor i tako ćete riješiti problem, pozz..
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Ja i dalje mislim da treba samo ispravno podesiti brzine i nista vise taj tomo ima 18 konja ja sam imao seriju 420 isto 18 konja i nove nozeve na frezi frezao je bez problema u prvoj sporoj pa i u brzoj sa vecim gasom no ta seruja ima dva kardana.Jači tomo ti je kao da si kupio mercedesa u odnosu na taj tvoj samopazi sta kupujes iako su to kvalitetni traktori imaju manu npr kočnice loše izvedene alternator na radilici gdje obično semering malo pusta ulje i to se onda sve zalijepi i zamasti dvodjelni rezervar u koji ne stane dosta nafte a sve drugo je ok, ja imam 730 pa ti govorim sta meni malo smeta no neke se stvari dadu doraditi kao alternator sa kočnicama se malo vise pozabavis i onda su ok a malo cesce provjeravas naftu i sve ok.

Pozdrav svima. Sutra ću ici još jedanput sve isprobati pa ćemo viditi što dalje. Probati ću par kombinacija sa brzinama i trapovima. Koja je razlika između 526 i 730 osim u snazi motora?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
523 je lakši jedno 500 kila,slabiji 8 konja,uži kraći...u nekoj teoriji brži od 730... 730 ima dva cilindra...i ima normalni kardan...vrti se u desno ko i na svim većim traktorima...ostalo neka kažu iskusniji... :D
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
razlika je i u cijeni :finga: kardan je isti kao i na manjima,promjene na kardanu su kod serije 800
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kod serije 7xx kardan je kao kod serija 4xx i 5xx na 4 vijaka, ako ne staviš inverziju.:gitarist:
19688792.jpg

19005649.jpg
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ma mislija san na 523 malo pobiga prst.
Malo prolistaj po forumu i sve ces saznati o tomama a ako te sta intaresira za 730 pitaj i ja cu ti sve odgovoriti na pp jer ga ja imam i znam mu sve prednosti i nedostatke.prije sam imao 420 isto ok traktor za one koji znaju sa njim raditi.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Malo prolistaj po forumu i sve ces saznati o tomama a ako te sta intaresira za 730 pitaj i ja cu ti sve odgovoriti na pp jer ga ja imam i znam mu sve prednosti i nedostatke.prije sam imao 420 isto ok traktor za one koji znaju sa njim raditi.

svaki traktor je ok ak ga znas koristiti u njegovim granicama :rolleyess:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Bravo hvala ti na ovim informacijama mislim da kod nas u Hrvatskoj toga nema ako neko zna da ima neka kaze jer ja bi kupio a ne treba mi inverzija stavim traktor u rikverc i vrti u normalnom smjeru jer ionako mora stajati.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako već ima i u BiH, zašto nebi i u CRO.:rolleyess:
traktorska-pumpa-za-vodu.jpg

A trktor ne mora stajati ako imaš ovo.
19124537.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pa provjerit cu no ja to jos nisam nigdje vidio u nasim trgovinama a uvijek pronjuskam po njima nebi li nasao nesta neobicni i zanimljivo.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav ,.

kiša,kiša i svaki dan kiša osim danas i odmah sam odluci tomu:finga: zaposlit mal

mnogo mokro ali kako je tako je
 

Prilozi

  • P1020722.jpg
    P1020722.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 341
  • P1020723.jpg
    P1020723.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 342
  • P1020727.jpg
    P1020727.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 342
  • P1020728.jpg
    P1020728.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 365
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh