• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Nemam taj dodatak za kačenje na, nije ga ni bilo...zato sam ga dobio po ceni od 50e.
Taj deo gde se navuče taj dodatak, možda bi i odsekao, jer su oni tu nešto kemijali, grejali pa krivili (vidi se sa slika da je savinut prema gore)...navodno jer nije više bilo mogućnosti štelovanja na tom dodatku, a njima je baš toliko falilo...

pozzz joe!

Ne slažem se idejom da se osovina 40 mm grije i krivi zbog štelanje. Ovo u opšte ne dolazi u obzir ,nego kad se oralo zakačilo se za kamen ili nešto slično i tada se osovina krivi 100% imao sam bar pet ovakih plugova sa sličnom istorijom plug je Batuje 8 ili10 cola

Pozz
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Pozdrav svima!

Kupio sam ovaj plug, čini mi se batuje...koliko cola, pojma nemam?
Neg me zanimaju neke slike, ako neko ima da je prerađen u kopčanje u 3 tačke?
Zanimaju me ideje i rešenja kopčanja, pa ću morati neku varijantu odraditi.
Kačio bi na TV 800...

pozzz joe!:weedman:

pajdo tebi treba ovaj dio i sve rješeno za kopčanje u tri točke ili će ti barem pomoć u rješenju http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/ramu-spojku-batuje-plugova-3t-kopcanje-oglas-5127068
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Može i ovako.8)
plug.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ne slažem se idejom da se osovina 40 mm grije i krivi zbog štelanje. Ovo u opšte ne dolazi u obzir ,nego kad se oralo zakačilo se za kamen ili nešto slično i tada se osovina krivi 100% imao sam bar pet ovakih plugova sa sličnom istorijom plug je Batuje 8 ili10 cola
Pozz

Vrlo lako je moguće da je iskrivljeno u radu kako ti kažeš, ali su oni meni plasirali priču, da je namerno iskrivljeno zbog nekih kuteva blablabla...
Uglavnom hvala na javljanju i komentaru.

pajdo tebi treba ovaj dio i sve rješeno za kopčanje u tri točke ili će ti barem pomoć u rješenju http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/ramu-spojku-batuje-plugova-3t-kopcanje-oglas-5127068

E ovaj bi mi pasao, ali nemogu to nikako kupiti :madmana:
Uglavnom hvala za info i sliku...biće ukalkulisan u izradu pomeranje pluga levo/desno!
Izgleda mi kao dobro rešenje.:supz:


Može i ovako.8)
plug.jpg

Vide vide, levi plužići...ili mi se čini;)
I ovo neizgleda loše...prosto i jednostavno!
Čak nebih ni komlicirao sa mehanizmom za zakretanje pluga(ono sa strane), jer to mogu podizanjem poluga preko španera na TV800.

Uglavnom svaka fotka dobro došla, videvši ove...već imam neku viziju,al valjalo bi još koja! Biće tu još problema...koliko da bude udaljen od traktora? dali da ostavim taj iskrivljeni deo, ili da ga skratim? itd...

Hvala puno...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!

Kupio sam ovaj plug, čini mi se batuje...koliko cola, pojma nemam?
Neg me zanimaju neke slike, ako neko ima da je prerađen u kopčanje u 3 tačke?
Zanimaju me ideje i rešenja kopčanja, pa ću morati neku varijantu odraditi.
Kačio bi na TV 800...


pozzz joe!:weedman:

Vidim da si u malim mukama pa da ti i ja malo dam za misliti ,,,,,,,,,,, evo vidi moja idejna i tehnička rješenja ,, ja imam nešto što tebi vjerojatno neće trebati a to je velika i mala osovina za svaki priključak tako da mi paše i na TOMU i na IMT 539 , mislim da je sve jasno iz slika :mrgreen:








:rolleyess:


I još malo ,,,



ovo je univerzalni prihvat za plug , podrivač , a možda će biti i još za nešto ako se nađe vremena za rad ,,,,,,,,,,,,,, :oops:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
malo se radilo danas :mrgreen:

Pozdrav brane30 :fball:
Vidim, radi se kod tebe polako :D... Ovako iz daleka s ove jedne slike vidim da je tvoj Tomica u stvarno dobrom stanju, lijepo izgleda, svaka čast :supz:.

Danas sam se malo vozikao sa koleginim TVejcom 730 , probali smo malčirati sa mojim malčerom , motor ima snage ne fali ni jednog momenta , ono što mi se nikako ne sviđa je volan , kada namotavaš lako je , ali dok ga vratiš u pravac pomodre ruke , jako loše

Malčirali smo 2SH (iako se obojica slabije razumijemo u taj traktor) probali smo 1bh i to je sporo , e sad , koja je brzina malo brža od ove 2sh ?

Radili smo onim sporojim kardanom i išao je bez brige , brzi nismo ni probali jer bi bilo prebrzo
Mali problem nam je pravio kardan i ono famozno kačanje , pozajmili smo onaj produžetak kardana od jednog drugog poznanika a na malčeru smo okrenuli reduktore naopačke tako da nam kontra smijer nije smetao , na kraju su se noževi okretali onako kako i trebaju
Kardan i ne stoji baš pravo i prirodno ali radi , dokle ? pričat ću vam :lol:

Pozdrav savoris :arrow:
Kolegin Tomo izgleda očuvano :finga:. Dobro je to Tomo malčirao jer vidim da je trava dosta velika, a roto malčeri su dosta teški za pogon :blackeye.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Pa vidiš da i ovaj u oglasu potražuje a ne prodaje :mrgreen:

ja sam samo dao prijedlog kako bi to izgledalo, a uz malo truda nije ga teško kopirat

e još pitanjce, jel tko od vas probao vući samoutovarnu prikolicu sa našim malim divovima, to sam vidio na youtubu i slovenskom poljporivrednom forumu pa ma zanima ima tko od vas kakvo iskustvo sa time. hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja nemam samoutovarnu, već natovarim ovako. A ako ne pazim kako vozim, onda je samoistovarna.
 

Prilozi

  • Vožnja bala.jpg
    Vožnja bala.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 666

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
ovo sam radio od 5 do podne


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fVWxW4nHHLY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ako si ga podrivao 7 sati i ako je vinograd tvoj, trebao bi imati nadimak Vinogradar, a ne Krumpironja :finga: .
 
T

tuaregr10

Guest
Ja nemam samoutovarnu, već natovarim ovako. A ako ne pazim kako vozim, onda je samoistovarna.

Pozdrav teškar :fball:
Lijepo ste "nagazili" te male prikolice sa balama, jedva se i vide :supz:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
e još pitanjce, jel tko od vas probao vući samoutovarnu prikolicu sa našim malim divovima, to sam vidio na youtubu i slovenskom poljporivrednom forumu pa ma zanima ima tko od vas kakvo iskustvo sa time. hvala

Mi smo prodali samoutovarku Mengele LW15 čovjeku u Zagorje, koji ju je mislil tjerati s Tomekom 700 serije. To je bilo pred 10 let...valjda je išlo kad se nije javil.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Pa vidiš da i ovaj u oglasu potražuje a ne prodaje :mrgreen:

Nije to ni bitno, kako glasi oglas-kupuje/prodaje, nego dobro je što sam video fotke, i stvorio neku sliku u glavi kako izraditi i kačenje pluga na taj način.

Vidim da si u malim mukama pa da ti i ja malo dam za misliti ,,,,,,,,,,, evo vidi moja idejna i tehnička rješenja ,, ja imam nešto što tebi vjerojatno neće trebati a to je velika i mala osovina za svaki priključak tako da mi paše i na TOMU i na IMT 539 , mislim da je sve jasno iz slika :mrgreen:

eeejjj... forumski prijatelju @ARNO, dobro vidiš da sam u mukama...:(
To jest, nisu to nek strašne muke, al ipak treba dobro razmisliti šta i kako raditi, pre nego što krenem seckati...
Inače ovaj tvoj način kačenja, je vrlo jednostavan za izradu, kako gledam slike...čini mi se da i u praksi funkcioniše jako dobro.
Svaka čast za rešenje:supz:

Inače jako mi se sviđa rešenje pomeranja pluga levo/desno, što je preporuka forumaša @nilede, al je mnogo komplikovana sama izrada iste...

Tako da sa moje strane sledi: obilazak tokara, par odpada, i potraga za materijalom...pa ću sve staviti na papir, i videti koja mi je najbezbolnija varijanta za izradu!

Hvala svima za fotke...
živi bili...
pozzz joe!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Da malo oživim temu

sLike danasnjih radova i video






I normalno ulovilo me škuro ko i uvijek...



Eto...


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wUQEpmiCyh4&feature[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
I još malo od dnas...mislim da je komentar suvišan




















Nažalost nisam dobio priliku da je vozim skroz do klimna...bla bla kažu da je pre opsasno mos mislit...jbg i ovako je dosla doole "sigurnije"..

 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Lijepa brodica, svaka čast!
Kolega, ne treba trčat' pred rudo, to su skupe stvari. Ne bi ti bilo dosta cijeli vrbnik iskultivirati s Tomicom da otplatiš štetu i to u više navrata..
Inače vjerujem da imaš znanja i strašnu volju za rad s traktorom..:prayer:

LP
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Hidraulična pumpa

Promijenjen semering na pumpi, ležaj i filter.
Slike nisu baš najbolje, nisam imao kad slikat.
Sad ulje ne bi tribalo kapit :)!


dsc00181kc.jpg
[/URL]

dsc00180g.jpg
[/URL]

dsc00179dk.jpg
[/URL]

dsc00178so.jpg
[/URL]

dsc00177uq.jpg
[/URL]

dsc00176jm.jpg
[/URL]
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh