• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Hahah sad nemožeš vozit bos...
Hehehe...baš suprotno, ovo ti je upravo namenjeno za "bos voziti", zavučeš prstiće između zuba, i nema da klizi...:lol:

@tomo420 - dobro si to uradio, jer može biti nezgodno kad sklizne noga.
I ja bi odradio odavno, al na TV800 ima više mesta za noge, dosta je komotnije, mada mi je skliznula noga koji put

pozzz joe:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo ja ukrao ideju firemanpeteru pa napravio nešto slično kao on,jer ove papučice znaju biti užasno klizave kad se malo smoče.....

dsc01664xu.jpg

Odlično napravljeno. :supz:
Inače ja sam napravijo dva reda zubi. Jednu na prednji i jednu na zadnji strani pedale.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki jedno stručno mišljenje:

Da li se isplati kupiti tv 418 78 godina za 8 000 kn sa sljedećim nedostacima:

-Sredina ima lufta i to ne trn nego one bolcne gornje i donje
-pakne su koma ubiješ se, čini mi se da na jednom semeringu curi ulje iz getribe
- nema zadnji dio hidraulike original već neko bezvezno kopćanje na tri točke kak da ga je kovač sklepal... neznam i gdje nabaviti onaj zadnji dio original treba mi radi freze i pluga...
-hidrualika tj rezervoar je bez ulja i pumpa je naprijed na remenici, a umjesto razvodnika je neka poluga koja seže naprijed na taj segment s pumpom... (moguće oštećenje pumpe ako je radila na suho????)


Primjećeno da je ok i da je na traktoru:
-limarija
-zaštitni luk
-utezi komplet
-struja komplet
-novi anlaser
-novi akumulator
-gume 80% prednje i zadnje
-čini mi se i novi kardani u sredini, barem po boji i očuvanosti

Upitno:

motor vuće jako dobro, ali kad izvadim mjericu poprska me s uljem

Traktor inaće pali uredno, nešto si razmišljam svoj labinprogres 14ks (s pogonskom prikolicom original, frezom plugom i željeznim kotačima) zamjeniti (čitaj prodati i kupiti ovo) s tim čudom, iako ima dosta rihtanja.,... pitanje je i zašto motor prska na mjerici.... 4x4 radi probal sam na blatu kao i špera prvih kotača....

Mislim opće stanje traktora je tak tak od polomljenih ručki i ostalih gluposti, možda za mene picajzlu koma, nekome bi bilo ok,....
Mislim da bi čak i dao prikoličicu u tu cijenu...

Da li je to za uzeti?
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Pozdrav svima!

Evo, stigle mi kugle za volan iz Bjelovara tako da bih mogao polako završavati servo, no nisam zadovoljan dostavom. Naime, organizirao sam sve ukućane da paze na dostavljača City ekspressa, a ovaj je pisma ostavio u sandučiću i cedulju da si dođem po paket u njihovu poslovnicu. Normalno da sam ih tamo izribao, ali bez rezultata. Toliko o dostavi na kućna vrata.. Cijena dvije kugle 180 kn s dostavom.

LP, idem na more do ponedjeljka..

istu stvar sam ja imao kad su mi slail ključ mjenjača, samo što sam ja dobio da si dođem po paket u rijeku, ali su zato nosili paket nazad u trgovinu
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Dečki jedno stručno mišljenje:

Da li se isplati kupiti tv 418 78 godina za 8 000 kn sa sljedećim nedostacima:

-Sredina ima lufta i to ne trn nego one bolcne gornje i donje
-pakne su koma ubiješ se, čini mi se da na jednom semeringu curi ulje iz getribe
- nema zadnji dio hidraulike original već neko bezvezno kopćanje na tri točke kak da ga je kovač sklepal... neznam i gdje nabaviti onaj zadnji dio original treba mi radi freze i pluga...
-hidrualika tj rezervoar je bez ulja i pumpa je naprijed na remenici, a umjesto razvodnika je neka poluga koja seže naprijed na taj segment s pumpom... (moguće oštećenje pumpe ako je radila na suho????)


Primjećeno da je ok i da je na traktoru:
-limarija
-zaštitni luk
-utezi komplet
-struja komplet
-novi anlaser
-novi akumulator
-gume 80% prednje i zadnje
-čini mi se i novi kardani u sredini, barem po boji i očuvanosti

Upitno:

motor vuće jako dobro, ali kad izvadim mjericu poprska me s uljem

Traktor inaće pali uredno, nešto si razmišljam svoj labinprogres 14ks (s pogonskom prikolicom original, frezom plugom i željeznim kotačima) zamjeniti (čitaj prodati i kupiti ovo) s tim čudom, iako ima dosta rihtanja.,... pitanje je i zašto motor prska na mjerici.... 4x4 radi probal sam na blatu kao i špera prvih kotača....

Mislim opće stanje traktora je tak tak od polomljenih ručki i ostalih gluposti, možda za mene picajzlu koma, nekome bi bilo ok,....
Mislim da bi čak i dao prikoličicu u tu cijenu...

Da li je to za uzeti?

za tu lovu se isplati, bolje da sad vidiš nedostatke i popraviš nego da ti ga izglanca pa kad počneš radi sve se rasuje, komad od hidraulike za na 4 šarafa tise prodaje na njuškalu koliko se sjećam, a ta poluga za hidrauliku ti je orginal jer je remenica i ventil hidraulike na samom rezervaru
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Dečki jedno stručno mišljenje:

Da li se isplati kupiti tv 418 78 godina za 8 000 kn sa sljedećim nedostacima:

-Sredina ima lufta i to ne trn nego one bolcne gornje i donje
-pakne su koma ubiješ se, čini mi se da na jednom semeringu curi ulje iz getribe
- nema zadnji dio hidraulike original već neko bezvezno kopćanje na tri točke kak da ga je kovač sklepal... neznam i gdje nabaviti onaj zadnji dio original treba mi radi freze i pluga...
-hidrualika tj rezervoar je bez ulja i pumpa je naprijed na remenici, a umjesto razvodnika je neka poluga koja seže naprijed na taj segment s pumpom... (moguće oštećenje pumpe ako je radila na suho????)


Primjećeno da je ok i da je na traktoru:
-limarija
-zaštitni luk
-utezi komplet
-struja komplet
-novi anlaser
-novi akumulator
-gume 80% prednje i zadnje
-čini mi se i novi kardani u sredini, barem po boji i očuvanosti

Upitno:

motor vuće jako dobro, ali kad izvadim mjericu poprska me s uljem

Traktor inaće pali uredno, nešto si razmišljam svoj labinprogres 14ks (s pogonskom prikolicom original, frezom plugom i željeznim kotačima) zamjeniti (čitaj prodati i kupiti ovo) s tim čudom, iako ima dosta rihtanja.,... pitanje je i zašto motor prska na mjerici.... 4x4 radi probal sam na blatu kao i špera prvih kotača....

Mislim opće stanje traktora je tak tak od polomljenih ručki i ostalih gluposti, možda za mene picajzlu koma, nekome bi bilo ok,....
Mislim da bi čak i dao prikoličicu u tu cijenu...

Da li je to za uzeti?

Pa mislim da da jer taj koji se tebi nudi mislim da nije ko od teškara neg je ko i 420 ako se ne varam,luft u sredini se lako sredi kupis nov,a te preinake to neznam...i meni šprica ulje kad otvorim ono mjerucu za ulje..ja islim da to mora...mislim da ako je motor dobar i menjač radi i traktor vozi...e to je tomo vinković te sitne pizdarije su nebitne a djelova imas koliko očep moj savjet je da uzmes...

Za 8000 kn ja ti dam svoga

mislim da njegov nije ko tvoj neg ko moj
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tako je, to je 418 s dva kardana u sredini... pa je to normalno da prska ulje na mjerici kaj se tiće motora? čim izvadim mjericu, prska sitne kapljice u radu naravno...
 
B

billy

Guest
pozdrav svima,
da li netko zna koja je dimenzija remena za tv 730, remen koji pokrece ventilator za zracno hladjenje,
hvala unapred
pozdrav
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
He he, ovo je zob i ječam (ovs in ječmen).:D

:O hahah pa tmeni to liči na travu,ja bio siguran da je to ona trava šta ju se baca na majcu da vidis koliko pič... češ ulovit :p
 
T

tuaregr10

Guest
Evo malo se radilo... 400-tinjak bala.:scratch


Pozdrav ssucur :fball:
I kod vas se kosi :mrgreen:. Nije baš malo ako se spremilo 400 - tinjak :supz:. Vidim da je trava velika, da li je to sijana nekakva smjesa :scratch?
 
R

Rakun

Guest
roto kosilica za TV

Pozdrav drugari. Već neko vrijeme sam na forumu, kao čitalac, a evo sad sam se i priključio da se malo družimo. Sve pohvale za forum sa kojeg sam mnogo naučio o Tomi, mada bilo je teško :) Trebali bi uvesti malu sistematizaciju, sa različitim podtemam da se lakše i brže može doći do konkretnih tema i problema. Kad budem imao više vremena prijavljujem se dobrovoljno da radimo na tome malo...

Elem, htio sam vas pitati za rotocionu kosilicu nešto. Naime nikad nismo kosili sa našim Tomom, ali izgleda da ćemo sada morati. Našao sam jednu kosilicu u blizini mene koja se prodaje, pa me interesuje znate li nešto o njoj? Možda je neko ima ili je viđao? Takođe, interesuje me koliko visoku travu može da kosi ova kosilica? Da li može da kosi travu preko koljena recimo?

Evo te kosilice:

slika-102187-2012-04-1335237981-velika.jpg


I ostao mi je nejasan dio oko priključka? Da li TV 732 ima obrnut smjer kretanja onog izlaza na kardanu? I jel mi treba inverzija onda za kosilicu, ili za nju nije bitno kamo se okreće?

Hvala, pa se čitamo
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ak se ne varam ovo je original kosilica od malog tomeka.
Ak je točno onda se nosi ispred traktora i nema puno veze s kardanom...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh