• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znači ne odvaja kuplung. Dotegni sajlu ali ostavi nekoliko lufta da potisni ležaj još nije kod korpe. On mora imati taj luft obavezno zato da stoji-miruje kad nije u funkciji, da ne trpi lamela...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Video sam, slike su bile velike nije se ni meni dopalo ali...
Citirao sam je zbog toga da pokažem gde se nalazi oznaka tvornice TV.
Nije namjerno da sam postavijo takvu veliku sliku u citatu, takva je bila a ja sam je samo ponovo postavijo.

Imaš pravo da obrišeš postove, ne žalim se zbog toga. Inače mogal si upozorit pa da Joe smanji resoluciju u svom postu i sve bi se onda dalje samo od sebe popravilo. A dobro, kako več rečeno, u pravu si.


Upozoravati nekoga tko ima 1380 postova i postavio je tko zna koliko slika na forumu . :scratch

Nevalja opominjati , nevalja brisati ,....., svi se za sve ljute :scratch:madmana:
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdrav BIBOS!
Imam jednu molbu ako ti nije teško.
Molim te, da poslikaš donji dio od malčera jer ja ga pravim za tomota in me interesuje kako je urađen nož.Želim ti mnogo srečnih trenutaka u radu sa zverinom Tomo.
Hvala
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Pozdrav i tebi,
nažalost do ranog proljeća nebu moguće poslikat.
Trenutno sam u Švedskoj još mjesec dana, a kad se vratim nebum išel na vikendicu do proljeća, cca ožujak. Inače sam doma u Zagrebu, a tomica na viksi. Ak nije prekasno do onda, nema uopće problema za poslikat. ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Upozoravati nekoga tko ima 1380 postova i postavio je tko zna koliko slika na forumu . :scratch

Nevalja opominjati , nevalja brisati ,....., svi se za sve ljute :scratch:madmana:

Ne ljutim se ništa, oko opomene- to je bio samo moj prijedlog koji sasvim moguče da nije dobar. Kako več rečeno imaš pravo obristi. Izvini ako sam bio dosadan.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Pozdrav svima još jednom, eto mene odmah sa problemom. :rolleyess:
Tomo je kupljen u kolovozu ove godine i korišten za vozikanje i učenje, čitaj traktor škola, dva vikenda. S obzirom da je ljeto spalilo svu travu nije imal kaj ni kosit, na njegovu sreću.
No, od jednom je počeo krčat pri ubacivanju u brzinu...došlo je do toga da sa stisnutim kuplungom bez krčanja nije moguće uopće ubacit u brzinu, i kad treba stat, nagaziš kuplung a on još uvijek ide...?? :D
Inače traktor me oduševio i odmah sam se zaljubio... :mrgreen:
...kak se veli, motor vurica, limarija curica! :)
Eto ga,

Ovo će mu biti jedini zadatak

A ovaj je do sad obavljao časni zadatak košnje 10 000 m2...
1.)Može vam biti da su zapekle poluge od kočnice i kvačila,pa kada stišćete kočnicu spušta se i kvačilo ili obratno,pa kada kočnica dođe do donje točke stiskanja neda kvačilu dalje kojemu najvjerovatnije treba još malo da odvoji,savjet je da dobro natiskate mast u onu mazalicu na polugama koja je ja mislim na ljevoj strani,znači kvačilo i kočnica nesmiju se zajedno spuštati ako stišćete samo jedno,2.)ako curi ulje na one dvije ili jednu rupicu ispod traktora na području ispod zvona lamele trebalo bi promjenuti semering iliti uljno brtvilo jer prljavštvina i trine i ostalo ulazi kroz te rupicei zajedno sa uljem rade filc na lameli i ona više nema funkciju.Al prije svega treba provjeriti kakva vam je sajla kvačila jeli dobro namještena kao što vas je savjetovao kolega firemanpeter.Ljep pozdrav i sretno sa šarafanjem:partyman:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Prije nekoliko dana se išlo u kupovinu i kupilo se ovo:

pacsi.jpg


Ovako je izgledao, a kako sada izgleda prvi kraj za sada je tajna :rolfer:

Zadnji izgleda super , kao iz tvornice :prayer: a vjerujm da mu ni prvi ne bježi po kvaliteti restauracije :rolleyess:

Vaš stroj ima i prednje kočnice,to još neviđeh,kako to?:rolleyess:
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Hvala na savjetima,
prvo ćemo onda sajlu dobrano proučit, pa ak nije ona krivac, onda se pišemo i čitamo opet. Jedino kaj moram čekat do prolječa za prve pothvate.. :rolleyess:
A kaj se tiče papučice kuplunga i kočnice, svaka radi za sebe.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Evo sam da javim, javio mi stari da je uspio zategnut sajlu, kod pedale...i tomica ponovo plovi, bez krčenja. :)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Firemanpeter ,

Arno ,

Joekiki ,...

...obrisao sam sve komentare vezane uz post i slike koje je postavio Joekiki , slike su bile toliko velike rezolucije da nebi stale na dva monitora . :scratch
Neznma stvarno šta vam je poslje toliko postova krivo postavljati slike .
Petre ti si još citirao takvu ogromnu sliku :scratch:(:cry:



Ma nema frke nikakve, ja sam zeznuo stvar!
Naime šta se desilo:
Prvi put sam uploadovao slike na "zaslike.com"
prilepim linkove slika u post, kliknem na opciju "pregled poruke"...i ono neke male slike u postu...
ajd ponovo...prilepim druge linkove, opet na "pregled poruke" a tamo stoje samo linkovi slika,opet nevalja... al klikom na njih slike se otvaraju, pa sam ostavio tako!
Kad ono posle kad sam se izlogovao...slike su vidljive i ogromne...eee reko neću te više čačkati nema šanse...:rolleyess:
Totalno glupo...ko je ulogovan nevidi slike(samo link), a ko nije taj vidi...:scratch
http://poljoinfo.com/showthread.php?402-Tomo-Vinkovic&p=590560&viewfull=1#post590560
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Upozoravati nekoga tko ima 1380 postova i postavio je tko zna koliko slika na forumu . :scratch

Nevalja opominjati , nevalja brisati ,....., svi se za sve ljute :scratch:madmana:

Sve u redu ,,,, hehee he e moj ŽUTI , ti kao da ne znaš da i veliki grješe ,,,, ali ovo sigurno nije namjerno ,,,,,,, greškica ,,, idemo dalje :D
 
M

merso

Guest
Poštovanje dragi forumaši.Nisam vam postavljao pitanja od 6.mjeseca samo sam vas čitao a tomica me služio extra.Međutim sad ponovo imam problem pa bih vas molio savjet,odnosno da vas pitam dali postoji mogućnost ulaska nafte u karter pa imam višak ulja.Taj problem s viškom ulja imao sam u proljeće kad sam nabavio tomicu i naravno ispustio staro ulje,zamijenio zračni filter i sve je bilo OK do prije neki dan kad sam prilikom oranja primijetio dim na zračnom filteru.Kad se motor ohladio za dan dva pogledam na mjeraču i ustanovim da mi je ulje iznad max.Zahvaljujem i veliki pozdrav.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Poštovanje dragi forumaši.Nisam vam postavljao pitanja od 6.mjeseca samo sam vas čitao a tomica me služio extra.Međutim sad ponovo imam problem pa bih vas molio savjet,odnosno da vas pitam dali postoji mogućnost ulaska nafte u karter pa imam višak ulja.Taj problem s viškom ulja imao sam u proljeće kad sam nabavio tomicu i naravno ispustio staro ulje,zamijenio zračni filter i sve je bilo OK do prije neki dan kad sam prilikom oranja primijetio dim na zračnom filteru.Kad se motor ohladio za dan dva pogledam na mjeraču i ustanovim da mi je ulje iznad max.Zahvaljujem i veliki pozdrav.

dobro dosao nam novi forumasu Merso ej ako ti je ova seria 700 ti imas situasiju uvezi hidraulicne pumpe ona ti pusta ulje kroz semering i onda ti poveca se nivo ulja u motoru dali si primjetio manjak hidraulicnog ulja tako sam i ja imo problema sa svojim tomakom dok koristim hidrauliku odmah dobivam veci nivo vec sto treba u motoru to sam ja dozivio i mozda ti i pimogne poz moje misljenje :partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo sam da javim, javio mi stari da je uspio zategnut sajlu, kod pedale...i tomica ponovo plovi, bez krčenja. :)

Samo mu ti još reci nek provjeri dali je pustijo nešto lufta- praznog hoda na pedali. Da nebi za neko vreme proklizila lamela, otišao druk lager itd.

Joe
Ono kučište na sliki iz odpada ti je od PE 18. Njega su radili kao motokultivator ili traktor. Znači prednji dio se koristijo u dve svrhe.

A onaj zadnji kraj, zadnji trap ti je od TV 731 ili 732, u stvari jednaki su.
Da su na na njemu još rukavci, uletim ja do tebe na brzinu :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh