• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gnojidbe u ratarstvu

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Koja je specifična težina NPK 151515 petrokemija?
Znači kg/dm3 ??
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kak doći do tih podataka inače za neki gnoj?
U aplikaciji za rasipač bi mi bilo puno lakše naštelati ga kad bi mogao to odabrati?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Znam te nasipne gustoće pošto radim u proozvodnji gnojiva.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Iskopiraj si knjigu od amazone rasipaca. Imas svu tezinu po litri petrokemijna gnojiva, strana i sjemenje(zrna).
Kome sta treba mogu poslikat.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Smije li se Novalon i Slavol pomješati u folijarnoj prihrani ječma?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Vjerojatno da, ako ide novalon s onim bioplexom (ići će Slavolom), nebi trebalo biti problema po mom iskustvu.
Ali mi baš nije jasno kaj želiš s tim postići? - u ovoj fazi ječma.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam Novalon za punu dozu, a Slavola imam za 2 litre po hektaru, a ide ga 7 po hektaru.
Ne znam hoću ga iskoristiti za nešto drugo ove godine, pa da ne stoji.
Uglavnom, sinoć je to smiješano i poprskano, pa kako mu bude.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Pozdrav, koliko kvalitetno je yara gnojivo u odnosu na kutinsko, na akciji je NPK 15-15-15 jeftinije od kutinskog
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Dobro je, koristio sam par godina-bilo je malo jeftinije.
Pošto bigbag om punim direkt sijaćicu a iz Yare se malo praši (radi kalcija) tako da uzimam Kutinu Npk+s, tak da sam zadovoljniji s njom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Jednom sam ušparao par kuna na yarinom kanu,i 2 palete sam ručno prebacivao u prikolicu,pa iz prikolice u kultivator.i to je bilo zadnji put.
40 ili 50kg su vreće,i oteglio sam papke..imam 115kg i 186 visine,nisam piclek,ali satrale me vreće...od onda sam na 25kg vrećama:)
Kvaliteta je neupitna,iako uvijek sam se pitao kak se mjeri kvaliteta gnojiva npr ako usporedim 2 kana ( yarin i kutinski)..oba su 27% ,iako yara ima i 26% dušika.
Pa sad nisam pametan.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
po meni je yara u istom rangu kao kutinsko, odlicno gnojivo i jeno i drugo.. Pakirano je po 40 kg.
Jedino nikad vise, pa ni besplatno, ne bih uzeo 'vukovarsko' gnojivo. ( zaboravio sam mu sluzbeni naziv?)
To je bilo u obliku mljevenog kamena, sve vrece zgrudane, uopce se nije otapalo.. Uzas! Da ne pricam da je kukuruz na tim njivama bio katastrofa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
40 ili 50kg su vreće,i oteglio sam papke..imam 115kg i 186 visine,nisam piclek,ali satrale me vreće...od onda sam na 25kg vrećama:)
Nnoge nose sve, a ukupna masa od 50-160 kg nije zanemariva. Smanji pod hitno svoju težinu za 25 kg pa buš 40 kg vreće nosil kak sad 25 kg. :hahah: :hahah: :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh