• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goji bobice

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
ma da, dosta su vece od onih mojih.uslikacu i ja za koji dan pa cu da stavim fotku ovde.to se jedva vidi, a da bi se probalo moram da skupim par komada kako bih bilo kakav ukus osetio
Ove tvoje bas super izgledaju.zelim ti jos krupniji i obilniji rod ubuduce.svaka cast i na trudu oko zasada, izgleda odlicno
 
M

maverik

Guest
Ja ti imam 1000kom od Šuloga, i to sam uzeo obične, mislim da tada nije niti imao koju drugu sortu. Sada ima još neke krupnije i jedne slađe. Imam još 2000kom od Avara, trebale bi biti iste kao od Šuloga tj. najobičniji lychium barbarum. Kod Koprivnice ti ima Krešimir Simon također goji, on je naručio iz Njemačke kultivar Q1, kaže da su krupnije i slađe od ovih običnih a i po izgledu mi se čini da su sadnice višegodišnje, cca. 3 godine a i cijena je takva.. Nisam se čuo dugo sa njime, kad je bio sajam u Gudovcu je pokušao organizirat udrugu za goji, ne znam jel uspio. Imaš još također kod Koprivnice Krešimira Vladića koji prodaje sadnice, porijeklom su od Avara, fitološki pregledane, za razliku od prva 2 navedena ima plantažu i sad već možda 10 000kom posađenih i ono najbitnije, tko kod njega uzme sadnice garantira otkup.
Šta se tiče ovih sadnica šta si napisao ja na sjeme nebi išao jer sam čitao po netu da ispadnu dosta loše, slabe, ne rađaju...
Kad ćeš imat vremena i htjet doć javi se na PM pa se dogovorimo.
Barem ću onda znat tko mi ih je porezao. :icon_lol:


Dali imaš broj telefona od Simona i Vladića da mi pošalješ na mob.0921724386 ili e-mail mladenmihaljevic085@gmail.com
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Od Simona nemam ni broj ni mail, stavio sam nove windowse i izgubio mail, ne znam sta se sa brojem desilo, inace javio se jednom na forumu nick mu je bio " goji". Ne znam jel uspio sa udrugom, ne mogu nista na netu nac.
Od Vladica imas sve na www.goji-bobice.com , kad ga zovem tamo pogledam broj ili saljem mail preko stranice.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm, i dalje traje sezona.

1382970615-909-x-686px-1.jpg


1382970674-862-x-689px-2.jpg
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
super ovo izgleda.ima li kakvih pozitivnih efekata ovog roda,ima li vajde što bi rekli u mom kraju?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako misliš na prodaju, za sada ništa. Šta sam ubrao sam pojeo i podijelio a većinu sam ostavio na biljkama da trune. Nisam imao vremena brat.
 
T

tomtomek

Guest
Pozdrav ekipi s foruma!
Već skoro dvije godine aktivno razmišljam o sadnji goji-ja, imam oko 0,5Ha zemljišta, ali ono što me najviše sprječava je financijska priroda stvari... sadnice, ograda, navodnjavanje itd... Ideja je cijelo vrijeme u glavi, imam i planove i sve pa ono... možda je sljedeća godina ona "prava" za sadnju :)
Zanima me što mislite o osiguravanju nasada? Da li je iznad sadnica potrebno razvući mrežu protiv tuče? Da li osigurati urod u osiguravajućem društvu?
Jer ako mislim uložiti u stvaranje nasada, ne bih želio da ostanem bez svega zbog majke prirode...ako me kužite...

Još jednom pozdrav svima!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zanima me što mislite o osiguravanju nasada?

Protiv čega bi osigurao? Svakako je dobro stavit mrežu.
 

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
Pozdrav ekipi s foruma!
Već skoro dvije godine aktivno razmišljam o sadnji goji-ja, imam oko 0,5Ha zemljišta, ali ono što me najviše sprječava je financijska priroda stvari... sadnice, ograda, navodnjavanje itd... Ideja je cijelo vrijeme u glavi, imam i planove i sve pa ono... možda je sljedeća godina ona "prava" za sadnju :)
Zanima me što mislite o osiguravanju nasada? Da li je iznad sadnica potrebno razvući mrežu protiv tuče? Da li osigurati urod u osiguravajućem društvu?
Jer ako mislim uložiti u stvaranje nasada, ne bih želio da ostanem bez svega zbog majke prirode...ako me kužite...

Još jednom pozdrav svima!

ne isplati se, mreža će te koštati više od sadnica i navodnjavanja, a i ona ima svoj vijek trajanja, osiguravajuća kuća? ne hvala, jedva čekaju da ti isplate prijavljenu štetu.
nemoj se ljutiti ali nije mi jasna tvoja logika.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako stavi mrežu siguran je od tuče i ptica, ne znam koliko mu je to važno tj. koliko često pada tuča kod njega. Za tu površinu može dobit mrežu sa montažom za kakvih 50 000kn.
Opet je pitanje koliko štete ti može tuča napravit jer se bere 2 do 2 i pol mjeseca i tuča ti ne može uništit cijeli urod a pitanje je kada ćeš isplatit mrežu.

@ markone: jesi posadio prinovu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
dječaci, slušao sam Šuloga sad neki dan, bilo predavanje u Ozlju...
kaže da se goji počinje sušiti, tj. da se masovno osuši treću godinu od sadnje.

...naravno prema njegovim iskustvima...
ja ostal šokiran...:icon_cool:
 
T

tomtomek

Guest
Ne znam kako vi, ali bilo bi mi u najmanju ruku žao da nakon što sam uložio lovu, zasadio i možda primijetio neke cvjetove na sadnicama, da dođe tuča i ubije sve na njima...ili rasturi i sadnice... Slažem se da neće uništit sav urod, a opet, vidim da je i mreža skupa... Nisam se interesirao, ali baš me zanima kolika bi bila svota da se urod svake godine osigura... Pa da se barem neka lova dobije, ako...
 
T

tomtomek

Guest
dječaci, slušao sam Šuloga sad neki dan, bilo predavanje u Ozlju...
kaže da se goji počinje sušiti, tj. da se masovno osuši treću godinu od sadnje.

...naravno prema njegovim iskustvima...
ja ostal šokiran...:icon_cool:

Kako to misliš da se suši? Je li naveo razloge toga?
 

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
@DARIJUS ajde nam malo pojasni o čemu ti to zboriš?
ovo je prva ovakva informacija koju sam čuo. možda su se njemu osušile iz nekog razloga, ali da se biljke same po sebi suše u trećoj godini, e to je jako sumnjivo!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
a nemrem niš više reći od ovog kaj sam iz njegovih usta čuo...
...e da, pohvalio se da on jedini u evropi ima uzgoj tih bobica i da je imao problema nakon zime u trećoj godini vegetacije iz njemu neobjašnjivih razloga...dogodilo se na više lokacija...
...možda da se proba kontaktirati agronomski faks pa pitati nekog tamo?
ili njega osobno...:(angel):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
On ima uzgoj :D: , prema njegovoj priči imao je jedan susjed (kooperant) to je ono šta je pokazivao na televiziji, kada se htjelo pogledat nasad je čovjek na susjednoj parceli špricao kukuruzu i pala kiša, puhnuo vjetar i njemu uništilo nasad goji-a. To je bilo pred godinu dana i rekao je da on više nasada nema. Jedino ako ljudi koji su tada sadili nisu sada sa njime u kompi.
Kada šalje materijale sa sadnicama piše da je cijena sušenog goji-a 300kn a kad ga pitaš da se stavi na papir ti pošalje cjenik iz kine gdje su cijene od 35-80kn ovisno o kalibraži (još traži i da kalibriraš).
Ja sam se čuo sa nekim ljudima na agronomiji vezano za gnojidbu i još neke stvari, bili su upoznati sa goji-em i nitko nije spominjao neke probleme.

Kakva predavanja on uopće održava?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
da, sad radi 100 hektara a ima mjesta za još toliko...moraš samo izorat, posijat, održavat, pobrat, kalibrirat, očetkat, složit u njegove kutije, na njegove palete, čuvat do sljedeće godine i utovariti kamion, a sve ostalo je njegovo...:(grin):
 

Najnoviji postovi

Na vrh