• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Pod poplunom ti ne treba fantomka. Pa nisi tak grdi :D:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Jos malo slika pile, gornja zimska pila doljnja ljetna hehe, ac odmara u garazi a maxter sljaka.
Jucer montiro lampe i na njega,stavio prikljucak za mob punit i voltmetar,konacno se moze pocet sa obradom vinograda a noć je puno ugodnija
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Zanimljivo,skoro da ne vjerujem da sam je zaboravio stavit hehe
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 129

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Evo jedne iz rada sa njime, za vas koji ne pratite temu vinogradarstvo hehe
(Ne znam okrenut sliku sori)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 67

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da ne lomite vratove, evo okrenute Krumpijeve fotke.
 

Prilozi

  • 1_image.jpg
    1_image.jpg
    63 KB · Pregleda: 159

mile

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
5
Pozdrav ekipa

Nedavno sam kupio 224, sad ga polagano uređujem, koristit ću ga obradu vinograda.

Zanima me gdje bi nabavio sat sa sajlom za njega? Da li se može nabaviti original ili možda neki zamjenski?
Prvenstveno me zanima zbog brzine kardana...

Hvala
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Koristnik Batek kupovao je u Novoj Gorici (SLO), kod Terpina. Kazao je, da je najozbiljnije bijo pristupačan za posao. A Batek i zna za napravo, koja mijeri okretaje bilokakvog tijela, kojem naljepiš naljepnicu za odboj svijetla, pa naprava zaznava mimo kretanje ove naljepnice, i javlja okretaje.

Imam naslov od Terpina, al i od Bateka, al ti treba, pa se sam razpitaj.

Maxter uslikan u noči. Heh, kao svemirski brod, kad pristaju na zemlji izvanzemaljaci hehe. Super.!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Pozdrav
Imam pitanje
Imam goldoni 518 kao transporter i na zadnjim kotačima nemam skoro nikakvih kočnica
Znači pakne su nove ali je kočenje tako napravljeno na pricipu ručne i to slabo koči
Unutra su i uljni cilindri koji nikad nisu bili spojeni(30 i više god)pa bi ja to probao spojit
Zanima me da li je netko to radio?
Od čega bi dobro uzet pumpicu,gdje naći cijevi,da li mijenjati postojeće cilindre i od kojeg vozila pašu?:(sweat):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je sigurno uzaludan posao ..ako možeš daj slike mehanizma , polužja kao i slike kak to izgleda ispod doboša ..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Zašto misliš da je to uzaludan posao?:eek:
Ma unutra je klasično kao na autu,samo što nisu spojili ulje nego su radnu kočnicu spojili kako je na autu ručna,a to radi tako da kad stisneš kočnicu prvo s nasloni jedna pakna i kad je ova nasolnjena na doboš tek onda ide druga
Uglavnom ne možeš napravit dovoljan pritisak jedino neko kočenje ako cijeli staneš na polugo kočnice
Inače poluga je kočnice je dosta duga tako da imaš veliku polugu,ali svejedno je to slabo,koči se većinom samo s prednjim jer imaju klasično mehaničko otvaranje pakni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
radi održavanja odnosno neodržavanja ...

ja bi prije to preradil na mehaničko preko ekscentra , nema jebe s kombiniranjem djelova , gotovo nikakkvo održavanja a provjereno jednostavno i sigurno
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Ma i ja sam o tome razmišljao,al mi se čini jednostavnije to na ulje s obzirom da su cilindri već u dobošima:icon_weed:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Znam,a možda i više,svjestan sam da ih treba mijenjat,ali ekscentar mi je veći problem,jedino ih treba naći nove,s unutarnje strane doboša ima jako malo mjesta da se ekscentar izvuče,jer su oslonci kipera prikolice,jedino da se okrene limkoji drži pakne,ali onda je problem šipka ili sajla kuda je sprovest
Možda su cilindri ok,pa se možda da samo gomice promjenit,traba skinut i vidit:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh