• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Brgud
Dobro si primjetio za frene,to ti bude većinom kočenje tom ručnom,stisnem i zadnju ,reda radi,ali tu nema baš velike pomoći.
Ima lombardini lda 100,dimenzije kasona su 260x140 unutarnje mjere,a vozi oko 3 metra,neku dlakicu manje :icon_pidu:

Batek
Budem koji dan kad uhvatim malo vremena
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Znači da je dobar kad more toliko driva peljat a u nekim lošijim uvjetima bolji od Fergusona (naravno za drva).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Na mojen terenu se ferguson more skrit po blatu u odnosu na tu frezu,to ti je ko koza,nema di ne gre,ima blokadu prviga i zadnjiga kraja i plus toga je sav teret na gumama,jedino mi je reko otac da su se na novoj zvijale felge na rupama,i tu su navarili flanđu da budu jače i od onda krgaj koliko stane,mislin da su gume 8 platni,moreš stavit i malo šire gume,ali oni ki su probali su rekli da bude volan tvrđi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Ja, još ku more blokat zadnji kraj, unda more poć svakamor.:(happy):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Ja to je jena od retkih modela za to vrime ki je mogla blokat zadnji diferncijal :icon_lol:
A kakovu ti imaš?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Ja ti imam onaj trattorin Pierre (ima svoju temu), a iskustva imam sa susedovim Labinom sa kardanskom prikolicom, koji ni ni blizu ovoj tvojoj.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
To je to moje čudo.

69903321179775487856.jpg


Neka ideja je da bi se od njega maglo napraviti Motoagricolu (ali samo ideja).
Evo linka.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=32754
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
još fali jedan mikroprekidač da znaš kad je isključeno

23449792.jpg


Kad bom išao u šumu bom stavio feder.
Feder služi da drži ručko v polozajo da ide cilindar nazad. kad bi uključio speru onda samo ročko stavim napred....

Još posnetak

https://www.youtube.com/watch?v=AoQlMLlXYxY

Tako sa mislim da mi nije potreban mikroprekidac, ozda da ga sredim + pozicija i onda na hupu kad uključim šperu da mi hupa piska...
 
Posljednje uređivanje:

mile

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
5
Pozdrav
Trebam savjet, goldoni je 224, motor slanzi 920
Primijetio sam da je blok ispod ac pumpe puknut. Radi normalno, ulje ne baca, malo cudno nabija.

Što da poduzmem?

Hvala

I da, koji akumulator za ovaj traktor?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
http://autoline.si/sf/kmetijska-meh...VERSAL-224-GOLDONI--15091714520735804300.html
Dal je to nešto ovakog?
Ak je promijenijo zvuk, kazao ti je sve. Otvori ga, jer ponekad razturi još nešto dodatno oko oštečenog elementa. Samo neče se propraviti-prije više razhebati.

Blok može se variti bez problema, al trebaš pronači uzrok, žašto je puknulo. A on ti je žao unutra motora.

Akomulatori ti su il 55Ah ,što je minimum, al original negdje i po moji priporuki je najbolje uzeti 75Ah. Lp
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Tvornica je napravila cijelu jednu seriju tih slanzi motora koji su ugradivani na goldonija koji su imali tu boljku i lako je pucao blok , ja ti preporucam da uzmes drugi motor i ugradis ! Ako te zanima imam ja nov Lombardini 9 LD 625 - 2 motor je apsolutno nov ima 25 konja i pase na taj traktor !
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Za to klikneš kolegama on zeleno "Hvala" :icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
bane1978

jedno molbu.

Možeš izbrojati okretaja kardana na 1 okretaj gume?
To mislim na prikolici.

Hvala
Kolega nisam te zaboravio,ali jednostavno ne stignem,ali sam ti danas pogledao u uputstvima i piše da je omjer 1:15,016 :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh