• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kad ga napraviš, samo po gasu....i obavijesti vatrogasce kad startaš! :hahah:
litavki bi trebalo biti poprilično!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
A ako si u takvom poslu, daj za moju dušu popraviti i haubu, tako če na slikama vidjeti perfektnije. Jednostavno mi ovakve sitnice padnu u oči. Onda bude (y). Sretno kod posla.
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Pozdrav Krumpironja probaj skinuti cadju iz asupuha sa ovim:
Screenshot_2020-11-23-09-43-42-630.jpeg
Veoma jako sredstvo za skidanje zagorjeli..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Darijus mislis da bi se sam ocistio?
Reider a farbanje je trenutno u drugom planu prvo da se motor osposobi, a taj traktor je i tako predviden za špricanje i zato farba nije bitna jako.
Zero, probat cu i sa time imam doma to, jedan pokusan ce bit napunig ga sa naftom i nitrom a drugi ako ne uspije sa permetalon
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Sprey za šiščenje kočnic je jako agresivan, ak želiš pokušat...Lesk boje znam,da nije toliko bitan, ali da se malo kleparski obradi hauba mislim.(y)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ma to ce tamo bit jos, neda mi ga se sad farbat, ako farbam moram cijeloga a nije toliko loša farba, stavio sam danas naftu pa cemo vidit sta ce se dogodit
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
E, tako dugo ti ču piti živce preko poruk, da češ na kraju dati to srediti:hahah:, jednostavno paraju mi pogled ovakve stvari.
Kakvu naftu?Jel si ga več složijo nazad.?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Nisam čekam kuma da mi kaže stanje cilindara i krećem nakon toga u nabavku,a bit ce kroz dva max tri tijedna slozen.
Naftu u auspuh da otopi cadu
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Več si gospodin, ak imaš kojeg majstora,da zna to sposložiti. A ne samo jedan dijo. Najbolji ti je ovakav majstor, koj preuzme , promijeri, vozi na obradu što treba, naruči i namijesti. On i najbolje zna gdje što tražiti. Nekako mi se čini, da po več koj, otvori nekvi dijo i mijenja koj zupčanik i brtvilo, a da poštela u nulo motor, tu jih je manje njih.
 

Boro42

Novi član
Tu od
5 Pro 2020
Poruka
4
Pozdrav forumaši
Nov sam na forumu pa bi vas molio ak mi možete malo pomoć. Kupio sam prije.godinu dana traktor goldoni 932 s motorom lombardini 8ld 665-2, a o njemu malo toga mogu nać na internet, a blizu mene nema niko da se mogu malo informirat o njemu, inače sam iz daruvara, nisam nikad prije imao traktor. Uz njega sam kupio original prikolicu sa pogonom i cirkularom, frezom i malčerom. Naslijedio sam vikendicu, dosta je brdovito zato sam išao na to IMG_20200110_102801.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Si siguran da je tan motor gore?
Na 932 su obično bili slanzijevi motori, to ga je Mario prefarbo i stavio nove naljepnice 9F2CF2C6-ADD1-4DE2-881D-56631478F6FD.jpeg
Isti taj motor možeš potražit pod oznakom Lombardini 914, baš slažem jednoga i isti su dijelovi, isti motori su to.
Te nešto muči da se informiraš ili?
 

Boro42

Novi član
Tu od
5 Pro 2020
Poruka
4
Viddiimm da znaš priijašnjjeg vlasnnika, pozdrav istri. Sam se infformiram za motor,al me zanima sredina, kako u zglobu nema mazalica a vidim da ima lufta, a nije bilo kkad samm ga kupio, razmišljam da ga rastavim i sredim to
 

Prilozi

  • IMG_20200110_102915.jpg
    IMG_20200110_102915.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 17

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NEkdi bi trebale biti mazalice sigurno. Al da je malo lufta, nemoj nešto šaraufiti, jer kardan, koj ide skroz ne osijeti, tih razlik. Šteta živaca i troškova. Koristiti crveno mast. JA sam zvao mehanika, zbog tog zgloba na TV, al kad je vidijo, rekao, je da nek mi se sa tim ne žuri, i da to nije puno lufta. Još dandanas je to sve tako, kako je bilo prije 15 godina, jer ne koristim traktor dosta.
A kaj to znači? da ima 25 ks?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Znam znam, prodo ih je vise komada, prijatelj je uzeo od njega univerzala 224 sa pogonskom a drugi je sad uzeo pogonsku prikolicu od njega, zna imat dobre stvari, on slaže motore i popravi ako šta treba.
U tvom slučaju naljepnice ne odgovaraju kao ni hauba, u originalu tvoj traktor bi izgledo ovako i mazalice zgloba bi morale bit po strani ispod volana, ako nema mazalice mora bit rupa jer su otkinute, u svakom slučaju dobro pogledaj i pitanje di imaš lufta? U ovim okomitim bolcenima ili baš u samom zglobu, jer na goldonijima to nikad nije bio problem u toj mjeri da je trebalo mjenjat, al pošto ne znaš povijest i stvarne sate šasije pogledat sam di imaš lufta u kojem dijelu.
5687E17E-BB13-4467-8433-BB10A8E36BF5.jpeg
Čini mi se da je taj traktor slagat od više njih, nisam siguran ali moro bi provjerit dal je taj motor išo na seriju univerzala jer to je noviji tip motora na takve ko tvoj je išao LDA672 motor kao i kod Bateka sa slike ili slanzijev dvoklipac bit će ti prikazan dole na slici kako bi trebo izgledat goldoni koji nosi oznaku 932, drugačiji zglob i motor.
Tvoja šasija nosi oznaku 2 odnosno 221-224-230-232-233-238 to su serija koje su imale takav zglob.
9A48A45B-787E-420D-9C67-8CB6FC17CDA6.jpeg

Reider
Imaš više mjerenja 25-26-28ks daje taj motor prema različitim standardima, inače dobri motori, na istom takvom sad radim generalku i oni su ugrađivani na seriju 9 odnosno 933.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Jesi se ti dobro poučijo oko Goldonija krompi heh. Dobro to. No zahvaljujoči Bateku, nekako na brzo poznam karakteristike ovih modelova, on mi obrazlagovao oko njega.
Da sa različnim mijerjenjima sam seznanjen. Ponekvi prodavači i prodavadu sa bar dvima veličinama prikaza snage. To sam nekdi več vidijo na prospektu. Isto tako za prikaz snage na vratilu, koje je uvik manja nego snaga motora.
 

Boro42

Novi član
Tu od
5 Pro 2020
Poruka
4
Ptetpostavljo sam da je sastavljen od vise njihal nema veze, traktor pali, netroši ulje, registriran radi ko urica, samo sta cu svejedno morat ga rastavit na pola, vidio sam da donji kardan ima luftta al ne na križu, sve sam pregledo al mmazalica nema IMG_20201206_095239.jpg IMG_20201206_095223.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Slažem se i drago mi je da je tako, reko sam da zna imat dobre stvari, neće zajebat, ali pošto si pito informacije bio sam toliko slobodan da sam ti dao odgovor u stilu sve šta znam prema viđenome nisam htjeo nikoga uvrijedit.
Okej taj dio nema mazalice, ja sam mislio na ovaj desni dio na prvoj slici tu rijetko kad ima lufta, a mislim da ce tu može te vide i dotegnut ili su bakrene piksne nutra, kazem nisam siguran, provjeri malo prije rastavljanja a taj kardan mora imat lufta napred nazad to je kod svih tako, ako se ne čuje dok vrti ne diraj ništa to je ako se ne varam kardan od izlaznog vratila, a i taj luft snimi kada si u mogucnosti ako nije puno ne moraš još ništa dirat, ma da mi je čudno da je to problem, u mojoj okolici ima puno goldonija takvih i nikad nije bilo problema sa zglobom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ako su bakrene pikse onda će se lako dotegnuti ? Malo morgen! 😜
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Reko sam da ne znam,bakar je mekan ali znam da je na zglobu od goldonijeve prikolice neki umetak nutra i da sam uspio sa stezanjem smanjit luft, ako znas i mozes pomoc reci ako ne znam ne moras se ni primitivno naslađivat, ne vidim da si napisao ništa vezano za temu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh