• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Hvala svima koji ste se uključili u raspravu. :ppozdrav:

@Krumpironja i @bane1978,​

su bili u pravu. Problem je u filteru ulja koji je postavljen "naopačke". Danas smo otišli u šumu i pol vure nakon povratka sam prekontroliral nivo. Taman na oznaci "max". Filter je MAN 719/14
Ne bi se to smjelo dogoditi ali očito su na tom filteru oba, ili barem jedan nepovratni ventil, neispravni.
Ako netko zna za kvalitetniji filter s tim specifikacijama, bil bum jako zahvalan za informaciju.
@iwanho , Fiatovi (i rumunjski) motori imaju tak okrenut filter, od litre zapremnine,i nikad se nitko nije žalil na to ;)
Nemoj se zamarati z tim. Ne postoji valjda takav filter na svijetu koji ne bu ispustil ulje za tjedan ili mjesec dana...
Očito taj motor ima veliki filter i malo ulja da je to tak vidljivo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
Ma ne mora biti da je kvaliteta filtera loša,nego si baš naleti neki takav,a može biti da će sad i radit dobro,možda su ti ventilčići ostali u nekopm položaju,tj nisuu zabrtvili do kraja,a možda sad "sjednu na mjesto i sve pet
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Može se riješiti ugradnjom cijevi u filter, ali po mojem mišljenju nije vrijedno zamarati se s tim.
Uvijek ostane film ulja dovoljan da motor ne radi na "suho"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Muha, cijev u filteru je iz drugog razloga: zato da ulje cirkulira duljim putem, odnosno da je filtracija po cijeloj visini filtera (poput spajanja radijatora u križ).
Ako nepovratni filter pušta onda bude cijev ostala suha dulje nego nego da je nema.
Najbolje je da je filter nisko i da je okrenut s navojem na vrhu. No to je određeno konstrukcijom motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Tak je, ali se u praksi kod filtera s cijevi ulje sporije iscjedi iz filtera. Barem se meni tak čini.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@Krumpironja,​

Pokušavam i ja prvo logički sagledati sve mogućnosti, ali neki put mi sve ne padnu na pamet. :( No, više glava je uvijek pametnije od jedne i zato volim sudjelovati na ovom i još nekim forumima. Još jemput zahvaljujem.

Lampica ulja svijetli cijelo vrijeme kad dam kontakt. Kad zaverglam, ugasi se nakon par sekundi. Nakon ugradnje novog filtera, lampica kod prvog startanja svijetli otprilike duplo dulje nego inače. To mi se čini normalno, a na filteru, odnosno mjestu gdje se prišrafi filter nema senzora. Koliko sam upoznal taj motor (VM D703 E3) ima samo jedan senzor, za začepljenost filtera zraka i on je na cijevi od filtera prema motoru.

@ZJ,​

nije filter nekaj posebno velik (vidiju se dimenzije na linku). Valjda primi oko 4 deci ulja. Nisam nikad mjeril koliko trebam dotočiti kod zamjene filtera. Kod zamjene ulja, ulijem malo više od 4,5 litre ulja i nakon kratkog rada motora dopunim do oznake max. Ukupno je 5 lit taman.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Eto konacno kompletirani dijelovi i složen danas...ali uvijek ali, jedna od dizni ne radi kako treba, novi ulozak nikad radio i ne baca kako treba tako da idemo nazad bošisti i drugi tjedan proba. A7911A14-BB7A-42F3-8C4C-CCEDB8EA2C04.jpeg DA53B3F4-707C-4EAA-BBD7-9B6082FCE8C3.jpeg ED9BAFE8-0C77-437F-8FB0-BF759C191486.jpeg
 

Boro42

Novi član
Tu od
5 Pro 2020
Poruka
4
Pozdrav forumasi, imam jednu molbu ako mi mozda neko moze pomoć. Gdje bi mogao nabaviti katalog dijelova za ovo moje kino 90406.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Pozdrav,

Imam Goldoni Star 3070 i imao sam malu nezgodu s kabinom. Lochmann je kabina i bio sam uvjeren da mogu proći pored jednog drveta na međi i nekako mi je zapela grana u onu mrežicu na krovu i otkinuo sam dio krova i pomalčirao.

STAR-100.png


Znači samo komad fali plastike od krova. Ali u biti trebalo bi mijenjati cijelu plastiku.


Gdje se to može kupiti/naručiti ?

Isto tako bi me zanimale brtve oko stakala/vrata i neke sitnice interijera ako netko zna gdje ima.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Plo čemu 😂?

Pretpostavljam da misliš na uvoznika u istri? Nisam ih zvao. Bio sam ih prije 2 mjeseca zvao za istog takvog goldonija od kolege. I nakon što smo se 2 dana ganjali da mi netko uopće odgovori. Rekli su da nemaju ležaj spanera vodene pumpe. Ali da će provjeriti u tvornici i javiti... Naravno nikad nisu javili...


Jel ima neki katalog dijelova da znam točno reći šta mi treba?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Piši direktno tvornici Lochmann, prepiši tip kabine i pošalji im slike mailom na adresu:
info@lochmann.eu

LOCHMANN CABINE S.R.L.
Via Dolomiti, 48,
I-39040 TRODENA (Bolzano)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
S obzirom da je to na vrhu krova,ne vidi se
Dok ne nađeš original krov,uzmi komad pocinčanog lima,oblikuj ga prema rupi,i namaži silikonom,za prvu ruku će biti dobro,a možda ostane i trajno rješenje,nikad neznaš ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Ma moram uhvatiti vremena i skinuti tu plastiku i odnjeti na varenje... Tj. Mislim da se ispod stavi nešto i onda se premazuje kitom sa vlaknima. Onim za krpanje brodova....

Ali bi najrađe novo stavio...

Kolega je pitao u jednoj firmi u zagrebu i rekli su mu da je taj komad plastike 5000 kn kod njih 😭🤣😂..

Nadam se da misle na krivu stvar. Možda oni misle na komplet sa filterom i svime...


Ako poludim napravit ću od lima ovakav krov 😂
8838-5724875bfa7b68e2c2678c0ddc2b02e9-2892414-1.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
Bilo bi bolje da je u krivu,ali nekad ti dijelovi znaju biti bezobrazno skupi,tako da mislim da ćeš ti to ipak sam pokrpati,jer nije to dako strašno sa se nebi dalo pokrpati
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Pa koji klinac?

Ugradim klimu za 5000 kn. Generalku napravim i još mi ostane za počastit ekipu.

To je kvadrat i pol plastike koji je univerzalan za 30% lochmann kabina.

Mislim da ide motorka i sve drveće uz među dolje. Ili susjedu račun za novi krov 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Ako kabina košta reda 5t €+PDV, popravak je jeftin (drugi je par cipela to kaj je to puno za platiti).

Velim, piši tvornici, ako nikaj drugo, da znaš red veličine. Možda krov košta manje od popravka.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Ma može kabina koštati koliko god hoće.

Ali par kila plastike nije normalno da dođe toliko novaca. Evo poslao sam mail direktno tvornici pa ćemo vidjeti šta kažu.


Da imam dovoljno velik 3d printer isprintao bi novi krov za parsto kuna...

A i vjerujem da dobar majstor napravi od lima nešto slično za puno manje novaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh