• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
evo malo da prokomentarisemo i ove traktore

naime imam u ponudi jedan jaaako skrsen goldoni nisam isao da gledam ja mislim da je "aster 35 ili 40"
sta mislite o tome da ga dignem iz mrtvih
planiram sutra da odem i pogledam videcu i slike da okacim

mislio sam ga uzeti samo za obrade basta i vinograda znaci samo mali plug i freza
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
ovdje možete vidit sve što vas zanima o goldoni traktorima....


Obrisan neispravan link.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ma zeznuo sam se zakasnio sam na ovaj goldoni prodat za 1750 evra grrrrrrrrrrrrrrr
 
A

Ado

Guest
Intresuje me koliko se kreću Goldoni -iDEA ili "Euro" do 40Ks sa prednjom vučom polovni godiste 97 ili 2000 god? Može li po mogućnosti slike da pokažete. - Ado-
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ima li neko iskustva s goldonijem aster 45
zanima me najvise mjenjac, procitao sam u upustvu da ima Fast Reverse.....sta je ustvari Fast Reverse? kako funkcionise i kako se koristi.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pa to ti je ono sto ima i tvoj vladimirec

sve brzine idu naprijed nazad a taj prebacivac se nalazi odmah ispod volana sa lijeve strane i malo je veca od rucice zmigavaca
lijepo rjesenje :!:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
cekaj malo :!: moj vladimirec na jednu stranu a svi traktori goldoni na drugu, nisu oni kao moj vladimirec :blackeye
salim se malo
ja sam to skontao nesto kao automatski mjenjac :? npr vozis naprijed stisnes kvacilo, traktor pod inercijom ide naprijed, prebacis u rikverc (lijeva rucica koju si spomenuo) i pustis kvacilo......sve ovo bez krcanja mjenjaca i sl.
izglada da im je ta lijeva rucica (fast reverse) promasaj, ili slabo konstruisana, desilo se da je traktor s 55 radniih sati spalio sinhrone na tom prebacivanju naprijed-nazad
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
kako i u kojoj poziciji to smijes da prebacis neznam ako ti treba mogu da pitam jednog koji ga ima

a sto se tice vladimireca naravno da nisam poredio u "tom" smislu
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
informacija nikad dosta, pitaj pa napisi, i kakvo je njegovo iskustvo s tim traktorom, jeli zadovoljan, jeli uocio neku manu i sl.......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zanima me Goldoni Aster 40 ili 45. Ima li netko kakova iskustva? Koliko košta i tko ih prodaje u RH? Ista pitanja za MF 1540 (normalno 4wd). Ima li tko preporuku? Treba mi za obradu malo veće okućnice cca 0,5 ha, ali želim da može raditi sa manjim malčerom za kukuruzovinu.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pošto je ovde pored mene blizu " Goldoni centar - Srbija" i sam sam se raspitivao za kupovinu tih traktora.koliko znam najjevtiniji Euro 30 je nekih 12500.- eur bez PDV Ti Asteri su tu negde oko 15-18000.- eur. Naravno najvise se prodaju iz serije 3050,3060,3070 i 3070v uski za rad u vinogradima. posto sam sve to lepo pogledao...nasao sam na oglasu i kupio Vladimirec T25A i sada sam zadovoljan jer nisam bacio pare a imam traktor ! Seti se samo Italijanskih farmerki iz sedamdesetih i osamdesetih godina !? ili..Darwil satova koje su nam prodavali kao Swiss made....a niko nikada u Swiss za njih nije ni cuo ! Eto.....takvi su ti Italijanski proizvodi...spolja gladac...cena da places...a unutra...plastika !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
skupi dijelovi do kurca

ja za ovaj sto sam htio da uzmem se malo raspitivao i cijene dijelova su astronomske

jebes traktor ako za cijenu njegove generalke mozes da kupis neki drugi polovan ispravan istocni traktor
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
mislim da sam negdje stavio slike od proslogodisnjeg rada na Aster-u.........traktor je cisti luksuz
gledajuci njega i kineza jednog pored drugog....e bolji je vala kinez pa makar se dijelovi cekali i po dva mjeseca :mrgreen:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ono sto je posebno simptomatično kod njih su motori. Naime, do nedavno su montirali Daimler-Chrysler motore , a sada su prešli na John Deer motore, jer su članovi JD proizvođačke grupacije.Pitanje je šta je kod Goldonija u stvari Italijansko.Jedino još na svoje motokultivatore stavljaju Lombardini motore. Izgleda da se originalni italijanski motori mogu još samo kupiti kod Ruskih proizvođača MTZ 320,422,622 koji se prave sa Lombardini motorima.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Sasha63 kaže:
Ono sto je posebno simptomatično kod njih su motori. Naime, do nedavno su montirali Daimler-Chrysler motore , a sada su prešli na John Deer motore, jer su članovi JD proizvođačke grupacije.Pitanje je šta je kod Goldonija u stvari Italijansko.Jedino još na svoje motokultivatore stavljaju Lombardini motore. Izgleda da se originalni italijanski motori mogu još samo kupiti kod Ruskih proizvođača MTZ 320,422,622 koji se prave sa Lombardini motorima.
:shock:
to prvi put cujem, sve do jednog goldonija koji sam vidio su imali italijanske motore.....doduse ne znam za jace od 45 ks
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Nisu bili DC motori na Goldoniju, bili već Detroit Diesel, dakle VM, koji je talijanski. Određeni modeli imaju DPS motore, 3 cilindra, no samo do 70ks (koliko ja znam). Modeli s DPS motorima se prodaju i pod JD imenom. Traktori veće snage i dalje imaju VM motore, jer su to brzohodni strojevi, mali po gabaritima.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Nekoliko slikica sa sajma ove godine:









Ovaj zadnji Goldoni sa podignutom haubom,,,vrlo je uzak nekih 80-85cm...
Motor mu nije lombardini,,,nego meni nepoznat proizvođač...i kolko se sećam, na jednoj od pločici na motoru, pisalo "by China", što me začudilo! Vrlo je bučan - u rangu TV 18ks - što me opet začudilo,,,dva cilindra, i toliki auspuh...
Sedište, je fenomenalno...a kad silaziš sa njega, obavezno te izuje iz cipela...a ako te ne izuje - onda padneš na nos,jer ti ostane noga zaglavljena...
A cena...hmmmm prava sitnica malo jače od 12000 eura...
Al da mi ga poklone, ne bih se bunio :lol:

Ovi veliki...nema reči...fenomenalni su!!! Al mnogo skupi!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
a jebes takav traktor
ovoliki forum i niko ga nema od clanova , znaci nesto tu ne stima ;)

nehumano je skup , a dijelovi :lol: oni nisu skupi oni su nedodirljivi :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh