• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Jest dobro ulje u toj kosi. Izvuci stift, i probaj iskucati lagano, mada bi to trebalo izaci lahko. Vidim i da su coskovi na toj ploci otkidani i nanovo busene rupe moguce je da je neko i zavario kosu za mijenjac.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,668
Samo sam pitao kako se to mijenja. I sad mi je jasno kako ali samo po odgovoru od # vlastel. Nisam ni pokušavao izvlačiti onaj štift i ovu ploču sa vratilom, jer nije bilo potrebe za tim. Nisam vidio nikakve tragove varenja na spojevnim pločama, a i na slikama se to ne vidi, mada neki to vide.🥸
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ne trebam, ne paše mi :)
Da imaš onoga na dva šarafa... :D
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Planiram da kupim Muta Struc osnovnu mašinu, pogon i rezani aparat 1,3m.
Prvenstveno bi koristio za košenje uglavnom manjih površina i voćnjaka, al može se desiti po koji veći komad livade (uglavnom ne preko 0,5 h u jednom navratu).
Nebi htio da bude velika i teška mašina jer živim u brdima.
Ne planiram vući prikolicu. Ali planiram kasnije nabaviti i frezu, al samo za baštu i plastenika.
Gledao sam i uzeo bih Kombi model al mi se ne sviđa što ima samo dvije brzina 1,1 i 2,1km/h pri 3000o/min, pa je spora u transportu do livade i nazad.
Piše da se može kao opcija uzeti sa tri brzine +3,6, al to vjerovatno nema kod prodavaca. Ona ima točkove 8x4.
Ima li ko iskustva s ovim modelom?

Druga verzija je model Profi kosilica, ona ima tri brzine 1,7 3,2 i 5,1 km/h pri 3000.
Ima točkove 10x4.
Jel ima ko iskustva s ovim modelom?
Šta mislite je li njena prva prebrza za fino frezanje, s obzirom da ovakva ima i u verziji Profi freza čija je prva brzina 1,4 km/h. Meni se ne čini mnogo sporija od ove na Profi kosilica koja je 1,7 ?
Uzeo bih kineski motor 178 jer je laganiji.
Svi savjeti i iskustva su dobro došli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kupi Maestrala.
Ima 3 brzine s invertorom i jednu transportnu brzinu oko 15km/h.
Ako je prebrz za frezanje, staviš manje kotače.
Motor 178 je pretežak i preslab. 186 je već odgovarajuće snage.
Bolje Kohler 270, Honda ili neki kineski. benzinac
 

žex

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
14
Gledajući tvorničke podatke ispada da je Maestral iste težine kao i ovi Profi (kosilica i freza) modeli za sve navode 92kg.
Maestral ima diferencijal i blokadu istog + transportna brzina naprijed i trebao bi biti teži.
Moraću otići do najbliže prodavnice da to pogledam uživo.
Gledajući slike ovako, meni se čini da su mjenjači (za Kombi, Profi i Maestral) s vana isti, samo je unutra razlika u broju zupčanika i prisustvu diferencijala.
 

Djtino

Novi član
Tu od
9 Ruj 2011
Poruka
14
Kupio sam gorenje mutu kosor... Ima prikljucak na dva srafa i sad me zanima dal pase kopacica od neke druge marke ili ak ima ko za prodat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bcs, Grlilo, Labinprogres Mondial... , uz adapter
 

Djtino

Novi član
Tu od
9 Ruj 2011
Poruka
14
Dečki pomoc tražim manžetu za kunplung mutu kosor... Kao na slici
 

Prilozi

  • IMG-20210209-WA0004.jpeg
    IMG-20210209-WA0004.jpeg
    29.5 KB · Pregleda: 10
  • IMG-20210209-WA0002.jpeg
    IMG-20210209-WA0002.jpeg
    30 KB · Pregleda: 10
  • IMG-20210209-WA0000.jpeg
    IMG-20210209-WA0000.jpeg
    28.5 KB · Pregleda: 10

Najnoviji postovi

Na vrh