• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

R

Ratarko

Guest
Prijevoz mi uredno naplate 420 kn + PDV što mi je fer cijena da ne kažem niska .
Da li stvarno tu naknadu za agenciju plaćamo samo mi koji naručujemo kući gorivo a onaj tko tanka na benzinskoj to ne plati ? Možda se i na benzinskoj plati ta naknada samo što nije prikazana kao posebna stavka na računu ??? Nikada ne točim na benzinskim pumpama pa ne znam kako tamo idu stvari .
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Evo ja jučer kupio plavog na pumpi cijena 4,70, ,mogu vam reći da ja nemam problema sa plavim i točim ga naravno na INI. :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
igor_peradar kaže:
Oču zvat labudicu da mi pelja traktor na polje da ga ne ganjam po asfaltu :?: :?:
Dizel je neophodan ra dar u poljoprivredi, neka izmisle traktore fino na baterijice pa ćemo ih puniti kao mobitele :lol:
ako stalno ima problema sa tim plavim dizelom.

Da se pune 'ko mobiteli, ali onda da budu i veliki ko mobiteli pa ti onda ne treba labudica :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
lican kaže:
Mozda sam bio malo nerazumljiv. Ovo sta je Branko rekao na to sam mislio.
Nemam bas knjizicu pri ruci al nemam nikakve zivotinje,al imam vocnjak i nes sam cuo
da na livade mogu dobit?

Evo, Pravilnik o primjeni zakona o posebnom poreza la la la plavi dizel http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/2616.htm

Na kraju imas prilog 1 gdje se vidi kako izgleda knjizica i koliko plavog dizela mozes kupiti po pojedinoj kulturi. Procedura je slijedeca:
- kupis knjizicu za plavi dizel (narodne novine ili kiosk)
- sa rjesenjem o OPG-u odes u svoju opcinu, Ured za poljoprivredu gdje ti oni unesu podatke o tvom OPG-u unutra i lupe pecat
- kupujes gorivo. Kod svake kupnje ti unesu koliko si kupio
- svake godine (meni reklo u sijecnju) odes tamo gdje su ti otvorili knjizicu da ti je potvrde
- i to je to (kako su meni objasnili, a ako netko ima drukcija iskustva neka nadoda)

Za plavi dizel ne moras imati nikakv stroj vec to ide po kulturama.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Moguće povećanje cijene plavog dizela

Sada na dnevniku najavljano mogiće povećanje svih derivata, a plavi dizel bi sa sadašnjih 4,7 kn mogao skočiti na 5,57 kn. :twisted: :evil: :evil: :mrgreen: :scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Moguće povećanje cijene plavog dizela

to je valjda maksimalno dozvoljeno povecanje,ali valjda nisu tolko glupi/ludi? :|
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Moguće povećanje cijene plavog dizela

Da maximalno doznoljeno povećanje koje INA može iskoristiti, meni je i ovih 4,7 kn previše.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Moguće povećanje cijene plavog dizela

igor_peradar kaže:
Sada na dnevniku najavljano mogiće povećanje svih derivata, a plavi dizel bi sa sadašnjih 4,7 kn mogao skočiti na 5,57 kn. :twisted: :evil: :evil: :mrgreen: :scratch

A u vijestima u ponoc su rekli da jest skocio na 5.57, i ne samo to, nego rekose da ce to poskupljenje slijediti i drugi trgovci osim INE.

A najbolje mi je bilo objasnjenje kako je to zbog povecanja cijena nafte u regiji i tecaja dolara. A tecaj dolara je najmanji u povijesti u odnosu na Euro. :lol: :lol: :lol: :scratch
 
V

VTZ

Guest
Re: Moguće povećanje cijene plavog dizela

Smiljan kaže:
igor_peradar kaže:
A najbolje mi je bilo objasnjenje kako je to zbog povecanja cijena nafte u regiji i tecaja dolara. A tecaj dolara je najmanji u povijesti u odnosu na Euro.

Pa zbog vrlo niskog tečaja dolara Amerikance uvozna nafta košta sve više i više, jer izvoznici nafte podižu cijenu u dolarima.

Ali ima nešto drugo, trečinu potreba Hrvatska podmiruje iz vlastitih izvora. Ostatak se uvozi večinom iz Rusije, koja je vezana uz dolar. Kako dolaru pada vrijednost, tako nafti raste cijena u dolarima.

Sve u svemu mislim da u INI radi najgora bagra, koja jedva čeka bilo kakvi povod za poskupljenje derivata!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Moguće povećanje cijene plavog dizela

VTZ kaže:
Smiljan kaže:
igor_peradar kaže:
A najbolje mi je bilo objasnjenje kako je to zbog povecanja cijena nafte u regiji i tecaja dolara. A tecaj dolara je najmanji u povijesti u odnosu na Euro.

Pa zbog vrlo niskog tečaja dolara Amerikance uvozna nafta košta sve više i više, jer izvoznici nafte podižu cijenu u dolarima.

Ali ima nešto drugo, trečinu potreba Hrvatska podmiruje iz vlastitih izvora. Ostatak se uvozi večinom iz Rusije, koja je vezana uz dolar. Kako dolaru pada vrijednost, tako nafti raste cijena u dolarima.

Ma da, a INA eto nama prodaje naftu koju je jucer kupila na burzi po TOP cijeni.

VTZ kaže:
Sve u svemu mislim da u INI radi najgora bagra, koja jedva čeka bilo kakvi povod za poskupljenje derivata!

Ma cuj, nebih to tako rekao. Ponasaju se jednostavno onako kako mogu i koliko im drzava dopusti, a dopusta im puno (jer i ne moze drukcije, nije joj vlasnik), i zbog svog (drzavnog) interesa jer ne treba zaboraviti da izlazna cijena iz rafinerije nije ona koju mi u maloprodaji placamo.

A mene vise zanima kvaliteta goriva.
 
S

seljaček

Guest
Igor gdje ima po toj cijeni nova ciena je 5,54 na INA-i a drugi još skuplji kvaliteta plavca je takva da bi najradije u traktor toćio eurodisel samo kad bi imo 1000 kn za napunit rezervar. Uh al nas peru sa svih strana. jednostavno neznam koliko če nam supak izdržat danas kupim ulje za motor skromna klasa Rimula crna 685 kn kanta 20 l ma užas jedan.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Gorivo ti ljuto ...
by seljaček on Wed Mar 05, 2008 9:28 pm

Igor gdje ima po toj cijeni nova ciena je 5,54 na INA-i a drugi još skuplji kvaliteta plavca je takva da bi najradije u traktor toćio eurodisel samo kad bi imo 1000 kn za napunit rezervar. Uh al nas peru sa svih strana. jednostavno neznam koliko če nam supak izdržat danas kupim ulje za motor skromna klasa Rimula crna 685 kn kanta 20 l ma užas jedan.

Pa to ti je link od INA_inih stranica, cjenik derivata. Ja sam već odlučio da neću raditi neke stvari na polju; neći zatvarati zimsku brazdu, prihrana upitno, jer je fakat gorivo jako, jako skupo.
Najviše se bojim da sada sve kupujemo po astronomskim cijenama a nedaj Bože da najesen cijena kukuruza padne, koja bi to bila pušiona. :roll:
 
S

seljaček

Guest
Pa jel ti misliš da nebude pušiona na jesen gorivo gnojivo i ostala sxxxa a kukuruz ak bude 1,40 kn/kg zarada je kao prije 5g kad je kukuruz bio 0.75 kn samo što više manje vrednog novca okrečemo D1 je bio 3,20 kn kan 1,30 kn ule za traktor super 5 je bilo 10l 117kn baš sam danas gledo račune iz 2002g
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Da dobro je za mene jar ga ja koristim u ishrani, pa ga dodatno "oplemenim", al da ga direktno prodaješ, pa ti smanje cijenu zbog vlage, pa odbiju primjese, i nakraju dobiš 1kn/kg a troškovi proizvodnje ti budu 0,60kn/kg :cry:
 
S

seljaček

Guest
A pa i ja ga oplemenim i to višestruko evo kako kukuruz trenutne cijene 1,55kn sameljem i umješam u smjesu kojom kranim svinje za 1 kg prirasta potrošim oko 4- 5 kg ćistog kukuruza uvjetno pa onda kilu svinje žv prodam po 6,80 kn matematika je jasna sve što zaradim na kukuruzu izgubim na svinjama i veselim se dnevniku svaki dan u 19:30 hvata me muka koliko će šta poskupit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
danas na benzinskoj 2 mercedesa starija,bh tablice toce gorivo. 1 plavu naftu a drugi loz ulje. prvo sam se smijao kad sam vidio kolko karnistera ima u prtljazniku,a tek kad je iz auta oceo vadit.. :mrgreen:
natocio je 370l loze, a ovaj drugi vjerovatno isto tak negdje posto je sjeo kao da paletu umjetnog vozi :blackeye .
e sad,nije mi jasno sta bi to trebalo bit? decki uredno platili i otisli..
da to voze doma? malo im je to daleko.. :|
kakva je uopce cijena tamo?
 
M

mladen

Guest
emoj brale kod mene ih ima kolko oces taki naprave u mecki rezervar od 120l i prevlace kupe kod vas za 5 kuna litru sotim sto kunu kod nas kupe 1/4 pa nama prodaju za 1,65km to jest 6,6 kunapo litri , i ja da imam mecu 123 i ja bi sebi sam dovozio jer bi mi ostajalo 39l djabe ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh