• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

B

Bobo

Guest
Kazem ti sto mi je otac jucer rekao... Nije niti znao za tu subvenciju, i kad sam mu rekao, odmah se poceo raaspitivati o tome. Rijesio je sve sto mu treba i receno mu je da je jucer bio zadnji dan da se to preda...

Pojma nemam odakle mu taj podatak i tko mu je to rekao.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nesto su tvoji u gradskoj/zupanijskoj polj. sluzbi zakazali. Ovakve dopise su trebala dobiti svi OPG-ovi. Ja dobio, a znam da su i u Gospicu dobivali.
 
B

Bobo

Guest
Pitao danas starog, i rekao mi je da je jucer bio zadnji dan da se preda knjizica na utvrdjivanje kvote, a da se zahtjevi za subvenciju mogu predati do 15. 10.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Sto se tice subvencija, dobili sluzbenici dopis iz ministarstva gdje se, otprilike jer je to nemoguce shvatiti iz samo tri citanja:
- OPG-ovi registrirani ove godine ne mogu dobiti subvenciju za gorivo
- OPG-ovi koji do 30.6. nisu potrosili ni litre goriva dobijaju maksimalno 60% subvencije
- i jos nesto sto nismo shvatili :) a odnosi se na sve ostale, a sigurno nije niti povecavanje subvencije niti rok do kada ce se subvencija isplatiti :)

Sve u svemu, fali Pankreticu para u kesi pa reze di god moze. A bilo je tako lijepo slikati se pred kamerama i govoriti o cijeni plavog od 5kn :twisted:
 
A

Alen

Guest
Dragi moji poljoprivrednici!
Stiglo vrijeme da napunite zalihe plavog dizla dok je cijena mala! Ja definitivno kupujem bar 500 litara.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je sad je 3.75 kn/l
Ja budem uzel 3 bačve, tj oko 650 l!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ŠANANA IMT 565 kaže:
Je sad je 3.75 kn/l
Ja budem uzel 3 bačve, tj oko 650 l!
ja kad idem uzimam po 1000L...sad sam nabavio neki rezervoar od 5000L pa mislim da čei on biti pun :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A pazi sad kad svi napunite tankove, i onda odjednom neki drastičan pad (daj Bože) cijena...;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Marko, nisi u toku, niže od ovog može samo malo, ali zato poskupit mogu koliko hoće. I mi budemo tankali, samo mamu im šta rade s cijenom autoplina, izvoze litru za manje od 1 kune a nama prodaju po 3.35 i sad će poskupit ga 12%. Uf, ova država nije ''majka'' nego kurva kojom upravljaju njezini sinovi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ah...možda i nisam, jel neznam kako su prije bile, ali znam da su bile jeftine...oprostite... :oops:
 
M

marioJB

Guest
cijena može i rast i padat.ako padne još bolje ako ne onda skupo plaćat,zato bolje tankaj sada dok je relativno nisko
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi ovo je sad banja po 3,35, a kad sam cijelo ljeto i jesen kupovao po 6,10, e to je bil posel onda :evil: :evil: :evil: :evil:
 
B

Bobo

Guest
Evo, standardna procedura paljenja traktora koji nije radio tjedan dana, a nema svoju garazu, vec stoji samo pod krovom u otvorenoj supi.

Dodjes do traktora i odvrnes taloznu casicu s niskotlacne pumpe:
Obrisan neispravan link.

Nakon sto iz nje istreses "gorivo" ostane ti samo led:
Obrisan neispravan link.

Nakon tog ocistis casicu i uspes novo "gorivo" u nju, ako moze teci iz rezervoara. U medjuvremenu svakako skinuti sito koje se nalazi iznad casice, kako bi ga odmrzli i omogucili protok gorivu. Sve vratiti na mjesto...Slike ovih koraka nemam, jer mi bilo zao dirat mobitel prljavim rukama.

Nakon sto odradis sve ove korake, mozes zapoceti s paljenjem traktora...


Da stvar bude gora, prije nove godine idem po jos 400l "goriva"...


NAPOMENA: Gorivo koje sipam u 549 je SAMO I JEDINO "Eurodiesel plavi",a u 539 se nekad i loza sipala i nikad se zamrzavala nije. kako je Plavo uvedeno, po zimi 100 problema...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
I onda kad neko kaže da je dobar 'plavi'. Hm, možda negdje drugdje ali na pž starni nikako.
2 Bobo: Jel to kupuješ tamo na izlazu iz pž prema brestovcu?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi isto točimo plavi i nismo imali problema sa smrzavanjem, čuo sam da je u zimi dobro imat pun rezervoar, jer se zrak u rezervoaru kondenzira, tj pretvara u vodu.
 
B

Bobo

Guest
Danas je bilo -7°C kod nas, traktor nema zatvorenu garazu, vec samo krov nad glavom, a supa otvorena sa svih strana...

Da, tamo kupujem plavi... Nemam nigdje drugdje. Na technic nema sanse da idem, jer mute vode kao ludi tamo, i po mom misljenju je lik poceo previse mutiti...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Tu stvarno nema recepta, jednostavno na kaj naletis od goriva .Nekad plavi smrdi po sumporu ko sam vrag.

Inace, bil sam na servisu sa autom,kad su coveku na terencu od 130kw nekaj srafili ispod , i iz rezervara istacu lozu.Pa kak loza za tak skupi auto ? Veli tip od eurodizela je vec dvaput rasturil pumpu , drugi put komplet zamjena.Od kad ide na lozu, nema greske, ak ga i ulove tu i tam jeftinije mu je od pumpe .
Kak imaju cega viska to tak farbaju, glavno da je po INA standardu, a taj veli da je dobro dok se da prodati.
 
S

seljaček

Guest
Ja nisam imao problema sa gorivom do sada toćim samo eurodizel plavi na ininim crpkama filter goriva promjenim svakih 250 sati kada i ulje i samo ide i ide danas sam u 7 h ujutro upalio bez ikakve brige i muke traktor stoji nekih 15 dana isto tako sa 2 strane otvorena nadstrešnica više rupa nego zidova i krova.
 
P

pehist

Guest
da se malo nadovezem na temu.

citam cesto i ne mogu vjerovat da ljudi stvarno vjeruju da se u gorivo toci voda, kakva budalastina. :lol:

inace sam radio na pumpi (o INI pricam) pa znam. voda ako se i utoci kojim slucajem iz cisterne u spremnik (znalo se desit, ali rijetki su slucajevi) odijeli se od goriva, padne na dno a spremnici tako napravljeni da zadnjih 400 - 500 (nekad i vise litara) nemoze povuc. osim toga kad bi ulili gorivo u auto ili stroj nebi se odvezli daleko s pumpe.

plavi dizel se vjerovatno ledi jer je slabije kvalitete, odnosno nije bas ni predvidjeno za strojeve. cini mi se da je slican eurodizelu, koji bas i ne podmazuje dobro pa nije idealan za starije i jace masine.
najbolja je loza i stari dizel.

malo benzina u plavi ili one dodatke koje se kupe na pumpi protiv smrzavanja dizela ce rijesit stvar.

istina je da se kvaliteta razlikuje od isporuke do isporuke, ali na to INA bas i ne moze previse utjecat.

neko je napiso da je zimi dobro imat pun rezervoar. istina , i ne samo zimi nego uvijek i sto cesce. upotreba stroja ili auta sa precesto praznim spremnikom nije dobro ni za spremnik, ni za motor...
 
B

Bobo

Guest
Imam i ja puno poznanika koji su radili na INA pumpama a neki jos rade... Voda se DEFINITIVNO toci u cisterne, i tonegdje u transportu od rafinerije dopumpe... To je cinjenica.

kadcisterna doveze gorivo, nitko ne zeli prvi tociti, jer su se mnogi opekli. I sam sam dobio od 350 litara preko 50 litara vode, jer sam tocio prvi...

Plavom dizelu ne pomazu INAaditivi protiv smrzavanja, provjereno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh