• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
kod mene je ujutro bilo -15 tak su bar rekli a ovo sam ga ja palio oko 11 sati onda je kod mene na termometru pokazivalo -5 :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lambo pali bez problema na -14

Zetor mi je palil na -6 dobro, na -14 nije išlo
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mario kaže:
Lambo pali bez problema na -14

Zetor mi je palil na -6 dobro, na -14 nije išlo
Tak i moj Agrotron, nevjerojatno kak dobro pali na ovim niskim temperaturama, Agrostar bez grijača neće, a TD isto bez problema pali kao mina. ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
DF&Torpedo

Koristiš grijač na Agrotronu?

Ja na Lambu koristim grijač. Zetor nema grijača.
 
B

Bobo

Guest
Kako sam prije nove godine isao na pumpu po gorivo, uhvatio me mrak i prikolicu sam uterao pod supu gdje 549 treba biti, a traktor je ostao vani. Danas bio na selu malo i idem ja to sve preparkirati, jer je smrzavica ziva... vani nema ni pingvina koliko je zima ;)

Traktor mal te ne pokriven ledom (neka ledena kisica padala valjda) i nema sanse da upali... malo mlakom krpom preko filtera, pumpe i brizgaljki i upali on. Ostalo mi jos ljetnog goriva u rezervoaru i traktor je radio tocno onoliko koliko je goriva imao u filterima i pumpi i onda se ugasio... U rezervoaru je gorivo kao svinjska mast. Nije mi se dalo ispumpavat ovo gorivo iz rezervoara i usut zimsko, pa sad eto, traktor mora biti vani do nekih pozitivnih temperatura...

Tako mi i treba kad sam bio lijen...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
E bobo, moj jučer pod šupom, bez vode, upalio normalno, ko svaki stari po zimi, trtrtrtrtr, po malo tata gas dodavo i onda je tek tata vodu natočio i radio je ljepo traktor...
 
B

Bobo

Guest
moj 539 bolje pali bez vode, nego s vodom (hladna, mlaka, vrela svejedno) i ako u njeu nema vode, a trebam nesto s njim raditi, obavezno ga svaki puta bez voe palim...

Neki se mozda i sjecaju da sam i prosle zime imao problema s gorivom u 549, da nije bilo clana jd4755, morao bih traktor majstoru terat ;) Da je u njemu samo dobro gorivo koje ne mrzne, palio bi on ko mina, jer kad sam oko filtera i pumpe samo mlakom krpom presao, toliko da se gorivo pokrene, uhvatio je odmah. Ipak je to dosta nov traktor i s paljenjem ne bi trebao imati nikakvih problema, a opet ih ima jer gorivo u njemu nije primjereno vremenskim uvjetima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Hurli na - 15 pali ko i na -5 ;) Claas ko da je +20 na -15...
traktor bez vode nisam nikad palio ni neznam kak bi to zgledalo ;)
 
V

VTZ

Guest
Za Vladimirca je -5 C previsoka temperatura, treba mu stavljati ledene obloge na filter i dizne, da bi lakše upalio. :lol:

Kod nas ne mogu temperature pasti toliko nisko, da on nebi upalio, osim ako baš gorivo nije smrznuto.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mario kaže:
DF&Torpedo

Koristiš grijač na Agrotronu?

Ja na Lambu koristim grijač. Zetor nema grijača.
Ne koristim grijač jer ga ni nema, ali pali isto kao u ljetu, stvarno mu nije potrban

Grijač imam jedino na Agrostaru, al njemu je dobrodošao, jer dugo vrti bez njega kad su temp ispod nule.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Moj Eurowolf zadnjih dana muku muči s paljenjem, pametni kinezi nisu ugradili grijač i nema šanse da upali iz prve, ali iz druge mora :D
Ali zato s Landinijem nema nikakvih problema...iskreno neznam jel ima grijač, ali pretpostavljam da ima i palim ga kao dizel auto, okrenem ključ u desno, upale se sve moguće lampice na instrument ploči i za jedno 2 sekunde se sve ugase i dalje okrenem ključ i pali ko metak
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Danas mi je i Zetor upalil na -14, dolijal sam mu vodu u akomulator i sad je imo dosta struje pa je upalil. Neznam zakaj mi zetor stalno potroši vodu iz akomulatora, akomulator star pola godine a več drugi put nalijevam po 2.5 litre vode, isto je bilo i s prošlim.
lamborghini u 4 godine nije ni kapi vode potrošil u akomulatoru.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
mario kaže:
Neznam zakaj mi zetor stalno potroši vodu iz akomulatora, akomulator star pola godine a več drugi put nalijevam po 2.5 litre vode, isto je bilo i s prošlim.
lamborghini u 4 godine nije ni kapi vode potrošil u akomulatoru.

Dajte ga 'probajte dobro napuniti saa punjačem odgovarajuće aperaže. Npr. za akumulator od 100 Ah punjač 10A.
To se i meni dešava kroz ljto naljevam vodu u akumulator, a po zimi kad ga svaki put prije paljenja traktora napunim sa punjačem voda se digne toliko da ide sve van.
Provjerite sa voltmetrom kako vam puni traktor!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mario, ak ti suši akumulator, definitvno previše fila alternator, il je izgorijela koja dioda na alternatoru il je regler otišel!

Moj 565 pali iz druge po ovim niskim temperaturama, malo grijač i pali bez frke, 593 pali iz prve i bez grijača, 540 treba šlepati jer se naradio malo previše, a za Same-a netreba spominjati, upali čim krenem rukom prema ključu :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kaj je to na sliki :scratch :scratch :scratch


Daj mi ovih 25 litri pošalji poštom :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
to ti je pun tank na Hurliju :D
sad je i manje od 1025 pošto sam natočio u hurli tak da dišla baba z kolačima :mrgreen:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
e aj jedno pitanje,,,godišnje imaš dopuštenu količinu plavog za kupt jeld??men je mislim 170l po H,,sta ak ja kupim više od te količine,,npr smijem kupt 500 a ja uzmem 700
 
L

Lamborghini R2

Guest
e malo o ovom visoko kvalitetnom gorivu-blue diesel,jest da je pojeftinilo,ali kvaliteta,-15C,-20C,
a ono sam parafin u rezervoaru ,stopa sve živo čašice,filtere,muka po dizelu :oops:
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice kvalitete, ja sam ovaj puta NAPOKON dobio zimsko gorivo. U bacvama koje stoje vani po ovoj smrzavici gorivo tece kao ludo, dok je u rezervoaru traktora ljetno koje se smrzlo od rezervoara do brizgaljki...

INA pravi 3 vrste plavog:

C, D i E razred koji se klasificiraju po tocki smrzavanja.


Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh