• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ima vode garant...ja sam to primjetio kod claasa,u zimi je samo počeo trokirat,a kad ono pogledam u čašici voda unutra,otvorim čep opet voda i onda dragi moji neka mi neko veli da nema vode i kristalno laže ;) ;)
to nije IMT ili MF da ide i na vodu kak moji to je fina boš pumpa kojoj sve smeta :p
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@pehista:a otkud onda voda u rezervarima?pa nismo ju sami nasuli,majku mu ljubim...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Cudi me sada kombajni i traktori na Belju rade bez greske,a ispocetka je bilo joj,,moj prijedlog je,da se pozove policija(i oni pozovu policiju kada hvataju tko toci plavi u automobile) i da se napravi zapisnik i posalje u neku mjerodavnu sluzbu.

Kako su sada cijene pale,da se napravi neki klaster i da se kupe vece kolicine goriva za pricuvu,i to za cijelu godinu.Mi u CH mozemo sada kupiti loz ulje (cak i odgoditi placanje)a dovesce kada nam treba,bitno je da se sadasnja cijena racuna dok a sada je niska.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
kod mene svake zime problemi sa gorivom.
3650 mi je 4 puta krepao dok sam ga pretjerao iz jednog dvorišta u drugo :roll: , filteri za bacit
 
B

Bobo

Guest
Danas bio na selu i opet problemi s gorivom... NO doskocio sam i tom problemu.
Kako babe na selu na pecima uvjek imaju lonac s toplom vodom. Uzeo sam u jednu posudu mlake vode, i staru krpu. krpu namocio vodom, te ju stavio na rotacionu pumpu, i tako 2-3 puta. Zatim sam krpom malo namocio brizgaljke i visokotlacne cjevi, te je traktor od prve kresnuo i bez problema radio minutu-dvije.

Kad je poceo trokirat, ostatkom mlake vode polio taloznu casicu i cjeli dan traktor radi ko svicarski sat koji radi ;)

Predvecer sam isao po "plavca" i na pumpi sam cekao preko sat vremena da dodjem na red, a bio prvi u koloni. Jokapz se takodjer tamo poojavio i reko mi da on vreba cjeli dan kad ce cisterna doci i eto, sad naletio...


Opet sam bio prvi poslije cisterne i imao sam plan nekoga propustiti preko reda da se ne bih opekao kao jesenas, no posto sam se skroz na skroz smrzo, vidjet cemo na proljece sto sam dobio ;)

kad sam isao kuci, na pumpi je jos uvijek kolona i ljudi toce ko blesavi...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
pa ljudi ako se voda i mješa u gorivo,ona ne može ostat zauvijek pomiješana,hoću reći da kad kupite gorivo ostavite par dana u bačvi,voda se staloži na dno i jednostavno pretočite u drugu bačvu s tim da ne vučete do dna i sigurno neće biti problema
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
onda moram imati 10bačva :mrgreen: :mrgreen:
bolje sam tak vuč al ne od dna,,,al ono kad je prikraju kaj to bomo ostavljali unutra :blackeye :blackeye :?:
sve to imt ili mf prožvaka al sad u zimi sam se zajeb kaj nisam do kraja potrošio i sipao novu neg mi malo ostalo i smrzlo mi a nemam novu da sipam treba ič na benzinsku :| :roll: 8)
 
B

Bobo

Guest
Dado, istina je da se voda talozi na dnu bacve, ali kad sam ja u sjetvi isao po gorivo i odmah morao tociti, jer vise ni litre nisam imao, povucem s dna svu vodu u rezervoar...

Ljudi koji imaju pumpu kraj kuce i nemaju kod kuce zalihe, sto da oni rade?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
da imam kraj kuče :roll: :roll: ;)
dopeljao bi doma kad se ne bi koristila non stpo,ali večino bi na benzinski točio..
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
a bolje da ti ostane 5 lit bajtraga nego da imaš problema,a to za IMT si u pravu,ja sa 533 i sa rakovicom nemam tih problema,za MF neznam jer nisam radio s njim.ovo sa pretakanjem sam provjerio prije dok mi je auto išao na ložu
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Bobo kaže:
Dado, istina je da se voda talozi na dnu bacve, ali kad sam ja u sjetvi isao po gorivo i odmah morao tociti, jer vise ni litre nisam imao, povucem s dna svu vodu u rezervoar...

Ljudi koji imaju pumpu kraj kuce i nemaju kod kuce zalihe, sto da oni rade?

pa ako to stvara baš tolike probleme onda bi stvarno trebalo stvorit nekakvu zalihu kod kuće da se može staložit,druge nema.a barem ti Bobo kao ljubitelj IMT-a ne bi trebao imat s tim problema,kao što je Marko rekao oni gutaju sve,možda malo štucne ali ide
 
B

Bobo

Guest
Ma, gutaju oni sve, ali kad u oba frisko natocena traktora imas po 25l vode u svakom... to ne moze progutat ni rus...

kad se nema sise se iz bacvi sve redom... na sto je moj 539 vozio, zivo mu se cudim. Guta sve jer je to cista, gruba, jednostavna mehanika...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
pa zar toliko može bit vode????? to je ipak previše i za njih,ja nisam nikad na toliko naletio.znalo je bit 5-10 lit u bačvi ali nikad toliko
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
jučer sam i ja imao probleme s gorivom.Upalim ,malo trokira na leru dodam gas i radi, prevezem kola i ugasim, za dva sata hoću upalit i nema šanse :cry: ,mašina vrti a na auspuh ni d od dima ,uspjelo mi je upalit tek oko 14 h kad je malo sunce prigrijalo a on je srećom bio mašinom okrenut suncu, naravno trebalo je odzračivat i na filteru i na separatoru
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
breza kaže:
jučer sam i ja imao probleme s gorivom.Upalim ,malo trokira na leru dodam gas i radi, prevezem kola i ugasim, za dva sata hoću upalit i nema šanse :cry: ,mašina vrti a na auspuh ni d od dima ,uspjelo mi je upalit tek oko 14 h kad je malo sunce prigrijalo a on je srećom bio mašinom okrenut suncu, naravno trebalo je odzračivat i na filteru i na separatoru

moj massey je kresnuo danas ujutro od prve jer sam vozio bale u štagalj, balo je zakašljucko jednom kod palenja al ga je kresno, isto dao malo gasa i ide lagano dok se nije zgrijao.
zekan i ferko neznam el pale jer ih nisam ni pogledo, na ferku je utrpavač za đubre a na zekanu đubretarka, spremno for the action. :D
inače danas kod nas izmjereno službeno -15°C

inače ja imam na masseyu utičnicu i kabal koji prištekam u struju i to služi da zgrije traktor prije palenja, to je valjd inače namjenjeno za skandinaviju, al eto dobio sam i ja to u kompletu :D

inače meni je benzinska 5 kuča dalje :D
 
A

Alen

Guest
Ja svoje traktore nisam ni pogledao več 10 dana. Poslje zime što bude bude koji oče oče a koji neče morat če :twisted: 8)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Naš je danas upalio fino. Nako je trhtrhtrhtrhtrh, tata je pomalo dodavao gas, dimio je...i onda je uspio. Bez vode, vodu je tata nasuo kad ga je upalio. Stojo je u šupi, natkrivenoj, sve su zidovi, ima samo di izlazi a motor je bio okrenut unutra

Bobo :p
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
evo i moj torpedo je danas bez brige upalio vani a bilo oko -5, inače upalio je od prve a stoji vani u natkrivenoj šupi,malo je zdimio i dale je bilo sve OK 8) 8) 8) :twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh