• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma ovaj je tih 370l natocio sve i karnistere po 15 - 20l :mrgreen:
sta u bunker,sta po sjedalima. i nisu 123. cini mi se da su bili 190 ili tako nest..
 
P

paor

Guest
nije to ništa. da vidiš kad se postroje bosanski kamioni na seoskoj pumpi. svi toče plavu naftu.
pumpaši nit se boje niti se stide, sila su oni još...a mene pošalju doma ako zaboravim zelenu knjižicu... :evil:
 
M

mladen

Guest
jebiga ti mozda neces da pocastis pumpadjiju pa te zato vrati :lol: :mrgreen: :partyman: :drinkers:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neznam decki kud to sve vodi. Godisnje mi treba 1600-1800 litara plave nafte. Imam 3 plasticne bacve po 900l opletene aluminijskom oplatom i na alu paleti su. Dovezem jednu punu kombijem i pretocum u drugu pa ponovo i mir pol godine. U jesen opet dovozim. Pretacem pumpom za vino, kod Peveca je kostala 530kn, ima ih vise vrsta ova je bila srednje velicine. Na ovaj kraj sta ide u bacvu crijevo sam ucvrstio na cijev ali da je krace 5cm, tako mi ne vuce mulj sa dna bacve. U prosijeku po bacvi moram bacit 20ak litara nafte (od 900). Drugi kraj crijeva direkt u traktor. Ide ko bombon. Te pumpe su nesto super. Pretocim bacvu za desetak min. Sve trpe samo se benzin ne smije s tim pretakat. Imam je oko 2 god jos je ko nova samo su crijeva potamnjela a bila su prozirna.
Osim toga imam dva kombija koji mi mjesecno gutaju 4x60l i 2x80l euro dizela. Sta da vam kazem ukopat ce nas to gorivo. Radimo samo za Arape i njihovu jeb... naftu!! Sto je preskupo preskupo je. Dok sam imao kamion '93. i '94. D-2 je na pumpama bila 3,42kn!!!! Plave tada nije bilo a loza je bila 1,84kn/l!!
Ipak za cijenu svih ostalih goriva nemam sta reci, kako svima tako i nama dok za cijenu nafte za poljoprivredu mislim da bi se morali tuc i kukama i sakama da ne dozvolimo da nas tako deru.
Svi bi morali znati da je nasa proizvodnja ta koja hrani svacija usta i da od NAS svi ovise. Mozda bi trebao jos jedan udar na cijene prehrane da bi odgovorni shvatili sta rade. Ako i nemogu utjecat na cijenu sirove nafte nek nas oslobode svih ostalih nameta tog energenta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majstore, imaš ti potpuno pravo samo što naši ljudi ti neće nikad napraviti!!!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kad su bile barikade traktorima po cijeloj Hrvatskoj, cini mi se '99.god, lutao sam motorom od Grubisnog do Krizevaca i vidio svasta. Ljudi su bili gnjevni i nema sanse da bi koga pustili. Razlog su bile preniske otkupne cijene zitarica i neisplaceni poticaji, premije i ostale naknade koje ja zovem socijalom jer to nije niti blizu pravih poticaja koji su u 'pametnom svijetu' ipak u dost vecim iznosima. Vlada je tada morala udovoljit zahtjevima prosvjednika jer je promet posvud bio blokiran dakle moze se. Nedaj Boze takvog cega ponovo ali na cijeni od 5 kuna po litri nafte drzava jos uvijek ima dobar zalogaj na seljaku. To bi mogli smanjiti ali .... nesto nedostaje. Pa gule nas na sve moguce i nemoguce nacine a sad bi se kao trebali jos neceg odreci.
Cijene zitarica su porasle ali jos uvijek je to proporcionalno daleko od rasta cijena repromaterijala a pogotovo nafte i naftnih preradjevina. Cijene svinjetine i junadi su katastrofalne nisu rasle punih 15 godina. Mlijeko nesto bolje placaju. Sam neznam ulagati dalje u prizvodnju ili ne. Mnogi tovljaci u mom kraju su na mukama puniti tovilista ili ne zbog skupe hrane a svemu je opet glavni uzrok poskupljenje nafte, od nje sve krece i sve ovisi. Arapi uzivaju.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidjet ćemo, ali ja vjerujem da ovo neće dugo ovako!
Najveći je problem taj prokleti repromaterijal, umjetni gnoj, sjemenjak, herbicidi, smjese ovakve i onakve, a za sve to treba samo nafte i nafte.........užas!!!!!!!!!!
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Vidjet ćemo, ali ja vjerujem da ovo neće dugo ovako!
Najveći je problem taj prokleti repromaterijal, umjetni gnoj, sjemenjak, herbicidi, smjese ovakve i onakve, a za sve to treba samo nafte i nafte.........užas!!!!!!!!!!

Ma vidjet ćemo mi kupac krasan kad jedanput dignu cijene nikad ih neće vratiti na staro. A i kak pri nami vele; "i slepci budo progledali", pa so na krajo ne.
Meni je čudno da se ne naprave neki prosvjedi, pogotovo slavonija, baranja gdje ima najviše udruga i proizvođača.
Ja bum prvi krenul z Međimurja ak se kaj poduzme jer ovo fakat više nije normalno. Bil sam jučer na skupo stočara, ma ljudi su jadni da jadniji ne mogu biti, vele za 1l mlijeka dobiju 1l nafte :?: :?:
 
P

paor

Guest
1l mlijeka dobiju 1l nafte
:?:

isplata za siječanj:
mlijeko E klasa, masnoća 4.3, proteini 3.75 (znači gotovo maximalna kvaliteta) - 2,65 kn/l tvornička cijena
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
1l mlijeka dobiju 1l nafte
:?:

isplata za siječanj:
mlijeko E klasa, masnoća 4.3, proteini 3.75 (znači gotovo maximalna kvaliteta) - 2,65 kn/l tvornička cijena

Tko ti je kriv kada im ne želiš uračunati Naknadu za agenciju nego prodaješ bez nje :blackeye ;)
Dobro , sada ozbiljno , zar nije uvijek mlijeko bilo jeftinije od dizela ?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da 2.65kn/l tvornička cijena + državni poticaj i evo ti litra za litru. To je katastrofalno. Kuda ovo vodi...
 
Z

zoran

Guest
Slažem se ljudi, živi kriminal i pljačka. Pa dokle tak???

Svi šute, svima je dobro? Moreš si mislit kak nam je dobro!!!

Kaj je s tim seljačkim savezima, udrugama, niti glasa ćuti ni od koga-sramota!

Traktore na ceste!!!
 
P

Picek

Guest
treba se u Ukrajinu preseliti, tamo je diesel cca 5 kuna..
ali diesel za aute, nije mi palo na pamet pitati koliko poljoprivrednici plaćaju.. :oops:
 
B

Bobo

Guest
MOLIO bih da mi netko objasni sto i kako moram napraviti da bih ostvario subvenciju na plavi dizel...

Sto mi sve treba, kud sve moram ici...

I jos me zanima hoce li na to utjecati cinjenica da smo danas kupili goriva za 1800Kn, i hocu li moci na to ostvariti subvenciju?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
pocetkom desetog mjeseca odnesti u ured za poljoprivredu sve racune za plavi diesel iz perioda srpanj-rujan (dakle, ulazi ti u racunicu i taj zadnji kupljeni plavi).Oni bi onda trebali napraviti procjenu dozvoljene kolicine goriva (ono sto pise u knjizici kultura-litara) i onda bi kakti drzava trebala isplatiti razliku u cijeni do 5kn temeljem prilozenih racuna (trebalo bi probati odnesti fotokopije jer originali mogu i poreznjake zanimati).
Kako ce to operativno hodati jos nije nikome jasno, a (trenutno) najveci je problem referentima odrediti kvotu (za trajne nasade je jasno ali nije za jednogodisnje i kada su kulture na dijelovima cestica)
 
B

Bobo

Guest
Smiljane, hvala na trudu!

Posto nisam bio 2 dana blizu racunala, stari se raspitao okolo i danas je bio zadnji dan da se to preda, i uspio je... kaze da imamo dobiti oko 190Kn povrata, a kupovali goriva i goriva ove godine... Ovo meki dan je bio (mislim) treci put...

Uglavnom, nije ni 200Kn za baciti...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Smiljane, hvala na trudu!

Posto nisam bio 2 dana blizu racunala, stari se raspitao okolo i danas je bio zadnji dan da se to preda, i uspio je... kaze da imamo dobiti oko 190Kn povrata, a kupovali goriva i goriva ove godine... Ovo meki dan je bio (mislim) treci put...

Uglavnom, nije ni 200Kn za baciti...

Ne mogu vjerovati koja neorganiziranost u polj. sluzbama ove zemlje. Svaki referent svoju kozu dere i daje informacije kako on misli dastvar treba biti ....
Ja imam crno na bijelo iz gradskog ureda za poljoprivredu sa pecatom i potpisom dopis u kojemu pise:
da CITAT
knjizicu goriva za poljoprivrednike zajedno sa racunima izdanim za potrosnju plavog dizela za razdoblje od 1. srpnja do 1. listopada 2008 dostavite u Gradski ured za poljoprivredu od 1.listopada do 15.listopada 2008.
Kraj CITATA
Podebljano je i na dopisu isto kako je i ovdje podebljano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh