• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

R

Ratarko

Guest
Danas sam uplatio plavi dizel a meni omražena NAKNADA ZA AGENCIJU se povećala pa sada iznosi 0.161 kn po litri + porez .To čudo od naknade za koju još uvijek ne znam kome ju plaćam poskupljuje kao i plavi dizel iz dana u dan . Trenutno litra plavog košta 4.78 kn u dvorište . Rekao bih da će do ljeta litra plavog premašiti 5 kn :shock: jer je u sibnju prošle godine bila 4.22 kn .
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Gorivo ti ljuto ...
by Ratarko on Tue Feb 05, 2008 7:04 pm

Danas sam uplatio plavi dizel a meni omražena NAKNADA ZA AGENCIJU se povećala pa sada iznosi 0.161 kn po litri + porez .To čudo od naknade za koju još uvijek ne znam kome ju plaćam poskupljuje kao i plavi dizel iz dana u dan . Trenutno litra plavog košta 4.78 kn u dvorište . Rekao bih da će do ljeta litra plavog premašiti 5 kn jer je u sibnju prošle godine bila 4.22 kn .

Hej Ratarko jesi probao zvati INU pa pitati zašto se plača ta naknada,
neke mi stvari kod nas nisu jasne, već skoro mjeec dana nafta se kreće ispod 80 $ barel, a ina tek jučer spustila cijenu i to samo eurosupera :twisted: :scratch .
 
R

Ratarko

Guest
Zvao sam samo prvi puta kada se na računu pojavila ta naknada ali mi nisu znali objasniti šta je ona i kome ju plaćam .
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Zvao sam samo prvi puta kada se na računu pojavila ta naknada ali mi nisu znali objasniti šta je ona i kome ju plaćam .

Ne bi im ja to platil, nema šanse, nek si pelaju to gorivo nazaj. Pa nisu normalni :!:
 
R

Ratarko

Guest
Čuj za tu naknadu koju platim na 6000 litara (toliki mi je rezervoar kod kuće) mogao bih kupiti još 250 litara plavog dizela .
 
R

Ratarko

Guest
Ok alene ali od studenog do sada sam naručio tri ture po 6000 litara goriva .
Kada pogledam sve loše stvari koje mi se događaju zbog goriva prelije mi se čaša .

1. Plavi dizel skup
2. Potrošnja plavog je 20 % viša nego potrošnja Euro dizela ( nema energiju u sebi ili što već ? )
3. Dođe prljav , sa vodom , smrzava se kada ne bi smio ...
4. Plaćam tu naknadu a ne znam joj svrhu

Zamisli da ti na telefonskom računu za svaku potrošenu minutu razgovora dođe neka stavka od 0.0025 kn a da u obrzloženju piše " Naknada za loše raspoloženje " . Zar ne bi želio provjeriti o čijem se lošem raspoloženju radi i zašto ta osoba nije sretnija u životu ;) 8)
 
K

krx pozega

Guest
Potpuno se slažem sa tobom i super si to obrazložio...samo neznam što će ti ovaj smajlić sa sunčanim naočalama na kraju :blackeye :mrgreen: :| :cry:
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Potpuno se slažem sa tobom i super si to obrazložio...samo neznam što će ti ovaj smajlić sa sunčanim naočalama na kraju :blackeye :mrgreen: :| :cry:

Pojma nemam zašto taj smajli ?
Ovaj bi bio bolji za završetak onoga posta ? Obrisan neispravan link.
 
M

Mata imt 540

Guest
kolko ja obrađujem zemlje ja u svog točim lož ulje :D .....a i kolko znam svi skoro u mom kraju tankaju ložu ....pa ono kaj vi mislite o tom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ratarko kaže:
1. Plavi dizel skup
2. Potrošnja plavog je 20 % viša nego potrošnja Euro dizela ( nema energiju u sebi ili što već ? )
3. Dođe prljav , sa vodom , smrzava se kada ne bi smio ...

Jesi li probal usporediti s običnim dizelom?
Mi smo do sad kupovali ED i obični dizel, a sad za probu nešto plavoga. No,imaš pravo, to nije to.
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Ratarko, pa što čekaš? Prijavi to tržnoj inspekciji. To su preozbiljne stari. Nisi ti natočio rezervaor goriva pa tko će se zezati. Plavi dizel mora imati kvalitetu dizela. Sve što je ispod toga treba ići na štetu dobavljača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
IKO kaže:
Ratarko, pa što čekaš? Prijavi to tržnoj inspekciji. To su preozbiljne stari. Nisi ti natočio rezervaor goriva pa tko će se zezati. Plavi dizel mora imati kvalitetu dizela. Sve što je ispod toga treba ići na štetu dobavljača.
Možeš im ...soli na rep... nažalost :oops:
Pa dokaži ovo, pa dokaži ono, pa ima li spremnik atest, lokacijsku dozvolu, uporabnu dozvolu...bla, bla... ukratko nemoguća misija :roll: :(
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Budući da se kod Ratarka radi o velikim količinama sve se isplati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
IKO kaže:
Budući da se kod Ratarka radi o velikim količinama sve se isplati.
Znam kaj hoćeš reći, no pitanje može li se ikada ta pravda utjerati. Nažalost.
 
R

Ratarko

Guest
ZJ nisam ja utjerivač pravde ali naravno da me zanima svaka pojedina stavka na računu kojeg moram platiti. Najdalje što sam išao sa njuškanjem je to da sam nazvao INU ali nisam dobio odgovor šta je to "Naknada za agenciju" i eto javio sam vama na forumu da znate . Vjerojatno danas INA ima spreman odgovor na pitanje kome se plaća ta naknada i zašto ali više me ni ne zanima jer ju moram platiti htio ne htio . Sada samo pratim koliko će biti bezobrazni u poskupljivanju istoimene naknade a ovdje sve to javim samo da vidim komentare . Ma sve 5 . Bitno da imam ovaj thread da se izjadam kada idući puta poskupi gorivo ili ta naknada 8)
 
M

matija

Guest
Ratarko kaže:
Najdalje što sam išao sa njuškanjem je to da sam nazvao INU ali nisam dobio odgovor šta je to "Naknada za agenciju" i eto javio sam vama na forumu da znate .
radi se o "agenciji za obavezne zalihe nafte i naftnih derivata"

evo i stavak iz zakona
Sredstva za obavljanje poslova Agencije osiguravaju se iz naknade za obvezne zalihe nafte i naftnih derivata koja se, sukladno Zakonu, uplaćuje na poseban račun Agencije, iz cijene naftnih derivata.
 
R

Ratarko

Guest
Sada ću ja to po seljački protumačiti jer drugačije ne znam ...

Dakle postoji jedna grupa ljudi koja pazi da nam ne presuši neki veliki rezervoar u kojem čuvamo gorivo za potrebe cijele HR ? Oni primaju plaću od mene i meni sličnih individua koji kupujemo gorivo i za svaku litru njima damo 16 lipa ? Jel bi to tako bilo ?

Ako smijem predložiti jedan plovak na špagu koji bi se ubacio u taj tank i samo jednu osobu koja bi to kontrolirala i reagirala shodno dužini špage koja viri van iz tank :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mislim da bi bilo jeftinije ;)
 
M

matija

Guest
Ratarko kaže:
Sada ću ja to po seljački protumačiti jer drugačije ne znam ...

Dakle postoji jedna grupa ljudi koja pazi da nam ne presuši neki veliki rezervoar u kojem čuvamo gorivo za potrebe cijele HR ? Oni primaju plaću od mene i meni sličnih individua koji kupujemo gorivo i za svaku litru njima damo 16 lipa ? Jel bi to tako bilo ?
a neznam.čini se tako :?

Ako smijem predložiti jedan plovak na špagu koji bi se ubacio u taj tank i samo jednu osobu koja bi to kontrolirala i reagirala shodno dužini špage koja viri van iz tank :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mislim da bi bilo jeftinije ;)
dobar prijedlog :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Malo sam se šalio sa onom špagom ali baš da ta agencija mora opteretiti svaku litru goriva koja se proda u HR to mi je glupo . Koliko im onda treba novaca za potrebe te agencije tijekom godine , 100 miliona kuna ?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ratarko ,nisu znali kako bi nam ukinuli veleprodajnu cijenu pa su izmislili tu naknadu da bi mi platili po cijeni kakva je na pumpama uvećanu za prijevoz.Prije smo plaćali veleprodajnu cijenu i bilo je dosta jeftinije nego na pumpi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh