• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

B

Bobo

Guest
Traktori, kombajni, kosilice razne, motokultivatori, pumpe i agregati razni, bageri...

Dakle sve sto se koristi u poljoprivredi, da je na dizel pogon, a nije cestovno vozilo (automobil, kombi, kamion)... Koliko znam da sve ostalo ide...

Ako sam te dobro skuzio, sto zelis pitati?
 
B

branko

Guest
lican kaže:
Zna li tko na sta se sve moze traziti plavi dizel?

ja mislim da te bobo krivo razumio, plavac mozes traziti tj. dobiti za sve sto dobivas poticaj,znaci i obradive povrsine i zivotinje pogledaj si kod nekog u zelenoj knjizici koliko litara imas pravo po jedinici proizvodnje.

BTW
danas sam vidio u novom katalogu od metroa pumpu za gorivo s pistoljem i mjeracem 9xx kn s pdv-om, pumpa je 600w sto je sasvim ok za posao koji obavlja pa eto ako kome treba zna gdje je moze naci (akcija je od 17.01.)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
branko kaže:
danas sam vidio u novom katalogu od metroa pumpu za gorivo s pistoljem i mjeracem 9xx kn s pdv-om, pumpa je 600w sto je sasvim ok za posao koji obavlja pa eto ako kome treba zna gdje je moze naci (akcija je od 17.01.)
Imam ju doma novu, već par godina, nerabljenu, za prodati.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ZJ možda imaš mušteriju . ako možeš slikati da vidimo jel ista ko ova iz metroa.trebala bi imati sve i korpu,crijevo s pištoljem (koliko metara),brojčanik i pumpu.bilo je i u Gudovcu ali je bilo preskupo.ja sam imao tenkovsku 24V ali mi je riknula.sad točim s pumpom od centralnog ali mi je sporo.ponudu možeš i na PP ako želiš.
 
L

lican

Guest
Mozda sam bio malo nerazumljiv. Ovo sta je Branko rekao na to sam mislio.
Nemam bas knjizicu pri ruci al nemam nikakve zivotinje,al imam vocnjak i nes sam cuo
da na livade mogu dobit?
 
B

Bobo

Guest
Aha, mislis po kulturama...

Mislim da na sve ide... Uglavnom, mi immamo dosta transporta i kojekakvog vozanja i opet ne iskoristimo sve sto imamo dozvoljeno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
jd4755 kaže:
ZJ možda imaš mušteriju . ako možeš slikati da vidimo jel ista ko ova iz metroa.trebala bi imati sve i korpu,crijevo s pištoljem (koliko metara),brojčanik i pumpu.bilo je i u Gudovcu ali je bilo preskupo.ja sam imao tenkovsku 24V ali mi je riknula.sad točim s pumpom od centralnog ali mi je sporo.ponudu možeš i na PP ako želiš.
Zapakirana je negdje. Ima pištolj i crijevo od dva-tri metra, cca 1 col, usisnu korpu s jedno metar cijevi, no nema brojilo litara (kupljena je bez njega). Kad stignem, bum ju poiskal i slikal. Kupljena je u Austriji. Koliko ti je hitno?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
to je separator vode a izgleda da je pun parafina.trebalo je ranije dodati aditiv u gorivo.kad je kupljeno gorivo.ina ima zimska i ljetna goriva pa je moguće da je ljetno čim je ovoliko parafiniralo.inače zimsko plavo gorivo do -11 ne bi trebalo odvajati parafin.ako im je vjerovati.
 
B

Bobo

Guest
Svima koji su mi ukazali na postojanje onog malig filtera u vosokotlacnoj pumpi ZAHVALJUJEM DO NEBA!

Danas bio na selu, i opet sarafao malo, i kad sam ga izvadio, :shock: crno, crno... oprao ga, vratio nazad, upalio traktor i cijeli dan se vozao s njim bez ikakvih problema... Koliko je tamo krsa bilo, to je kriminal...


Jos jednom hvala svima koji su sudjelovali u otklanjanju problema!
 
S

sapat

Guest
OD PONOĆI će na Ininim benzinskim crpkama cijena Supera plus 98 biti niža za 0,5 posto, a Eurodizela za 1,2 posto.

Nova cijena Supera plus 98 sljedeća će dva tjedna biti 8,46 umjesto dosadašnjih 8,50 kuna, a Eurodizela iznositi će 8,10 umjesto dosadašnjih 8,20 kuna.

Ostale cijene ostaju nepromijenjene pa će tako Eurosuper i dalje koštati 8,25 kuna, Super 95 i Dizel 8 kuna, lož ulje 5,20 te Dizel Plavi 4,70 kuna po litri.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
to je to, jednom kad su uspjeli diči cijene na tu razinu više se nikad neće vratiti na onu prijašnju razinu, ispod 4,50 kn.

A neki dan čujem na telki da je barel nafte pao sa preko 100 $ na 89 :?: :?: :?: :scratch

Mislim da bismo se malo trebali provozati sa traktorčićima po frekventnijim cestama ili fir po zagrebu možda bi se onda što promjenilo
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
igor_peradar kaže:
to je to, jednom kad su uspjeli diči cijene na tu razinu više se nikad neće vratiti na onu prijašnju razinu, ispod 4,50 kn.

A neki dan čujem na telki da je barel nafte pao sa preko 100 $ na 89 :?: :?: :?: :scratch

Mislim da bismo se malo trebali provozati sa traktorčićima po frekventnijim cestama ili fir po zagrebu možda bi se onda što promjenilo
Koje vozanje,traktor je za njivu,nije posteno da trosite plavu naftu za vozanja.
 
R

ROKI

Guest
suljos kaže:
igor_peradar kaže:
to je to, jednom kad su uspjeli diči cijene na tu razinu više se nikad neće vratiti na onu prijašnju razinu, ispod 4,50 kn.

A neki dan čujem na telki da je barel nafte pao sa preko 100 $ na 89 :?: :?: :?: :scratch

Mislim da bismo se malo trebali provozati sa traktorčićima po frekventnijim cestama ili fir po zagrebu možda bi se onda što promjenilo
Koje vozanje,traktor je za njivu,nije posteno da trosite plavu naftu za vozanja.

Suljos, a zašto? Odkud ti to? :scratch
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Oču zvat labudicu da mi pelja traktor na polje da ga ne ganjam po asfaltu :?: :?:
Dizel je neophodan ra dar u poljoprivredi, neka izmisle traktore fino na baterijice pa ćemo ih puniti kao mobitele :lol:
ako stalno ima problema sa tim plavim dizelom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh