• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
VRIJEME kada je cijena nafte bila iznad 100 dolara za barel možemo zaboraviti, smatra saudijski princ Alwaleed.

Cijene nafte pale su ovoga tjedna na oko 45 dolara, što je najniža razina od proljeća 2009. godine.

"Smanjuje se potražnja, a ponuda se povećava. To je jednostavan put do pada cijena nafte i to je ono što se sada događa", izjavio je Alwaleed za USA Today.

Slična razmišljanja podijelio je nedavno i saudijski ministar za naftu Ali al-Naimi, koji je rekao da je cijena od 100 dolara stvar prošlosti.

Ako se njihove prognoze pokažu točnima, cijene goriva mogle bi i dalje padati. Prosječna cijena galona benzina u SAD-u pala je na 2,13 dolara.

Cijena nafte je 2008. godine po prvi puta probila 100 dolara, a tada su se javljale prognoze da bi se mogla popeti na čak 200 dolara za barel, zbog snažne potražnje iz Indije i Kine.

U protekle tri godine cijena se kretala između 90 i 100 dolara, da bi sredinom 2014., zbog povećane proizvodnje u SAD-u krenuo pad cijena, koji se još uvijek nije zaustavio.
1 galon-3,785 litara
1 dolar-otprilike 6,4kn
2,13 dolara*6,4=13,632kune/3,785litara=3,60kn plača amerikanac benzin
Pa sad mi nek budemo konkurentni
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Danas točio po 4.43.

Ušteda 400 kuna po rezervaru, u 9. mjesecu točio
1200 kuna, sada 800.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Čitao sam još prije dvije godine,o novoj "cracking" metodi vađenja nafte,i već je tada bilo govora kako će to dovesti do pada cijena nafte zbog hiperprodukcije.
Ali za 14 dana će glavešine sjesti za stol, i zaustaviti pad cijene,možda i pokrenuti rast...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neće gogo,nesmiju!
Mi nismo proizvođaći ni nafte ni benzina,samo plina.
Mi naftu i benzin uvozimo,a cjene kreiraju ipak vani sad,rusija,afganistan,saudiska arabija,i po cjeni barela se mi moramo ravnat.
Čekajte 3mj. bit će cjene niže nego ikad.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nevjerujem vise nikom nista pa skoro ni samom sebi. Mislim da su ovo "igre" velikih i da ce nas to u konacnici skupo stajati jer sve ove minuse u proracunima raznih kompanija i gladnih drzavnih aparata neko ce na kraju morat namirit a to ce napravit opet kroz astronomsko visoke cijene crnog zlata.
Daj Bože da nisam u pravu!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Neće gogo,nesmiju!
Mi nismo proizvođaći ni nafte ni benzina,samo plina.
Mi naftu i benzin uvozimo,a cjene kreiraju ipak vani sad,rusija,afganistan,saudiska arabija,i po cjeni barela se mi moramo ravnat.
Čekajte 3mj. bit će cjene niže nego ikad.

Neće možda naftaši već država povečat trošarine.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Neće gogo,nesmiju!
Mi nismo proizvođaći ni nafte ni benzina,samo plina.
Mi naftu i benzin uvozimo,a cjene kreiraju ipak vani sad,rusija,afganistan,saudiska arabija,i po cjeni barela se mi moramo ravnat.
Čekajte 3mj. bit će cjene niže nego ikad.

Nisam ni mislil na naše,nego na ove iz OPEC-a... jednostavno će smanjiti mjesečnu proizvodnju.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nisam ni mislil na naše,nego na ove iz OPEC-a... jednostavno će smanjiti mjesečnu proizvodnju.

Kaj nam koristi kad nemremo nista delati kaj je pala cjena 2 kune a i dosta smo natocili na staro leto tak da dok se prevremeni bu jos i poskupila...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa da,meni sad ne koristi ni da je gorivo džaba.a do proljeća bude već druga situacija... Ali šta je,tu je...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ameri pokušavaju ekonomski sj...ti Rusiju, zato su cijene tak niske. Quatar, S. Arabija, Kuwait su američke marionete, zato i dopuštaju sebi gubitke.

Pred 50-tak godina su na isti način srušili socijalističku vladu u Čileu (Salvador Allende), rušenjem cijene bakra na svjetskom tržištu.

Povijest se ponavlja jer ljudi prebrzo zaboravljaju, i ništa i z prošlosti ne nauče. Gdje god se Amerika pojavi, teku potoci krvi i ostaje pustoš (Srbija pred 10-tak godina, nasilno odvajanje Kosova, Irak, Libija, Egipat, Ukrajina danas ...Iran možda sutra, iako sumnjam da će se usuditi).

Vi, koji možete i imate novce, napravite si akumulaciju u gorivu, da uštedite barem malo na troškovima, jer "blagostanje" nebu dugo trajalo.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Pitanje je koliko dugo mogu sebi priuštiti tolike gubitke. Isto smatram da ko god može treba napraviti bar za par mjeseci rezervu. Kod nas u BL dizel 1.72, a loža 1.55. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ču pokušati skupiti neku akumulaciju do proljeća i tokom proljeća, imam doma kapaciteta do 2000l pa nek se taloži. :)
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Samo čekam da me netko pita da pojeftinim proizvode :(punch):

Koji su i ovako daleko daleko ispod cijene :icon_cry:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad mora cijena uslužnih radova pasti...nemogu se više izvlačiti na visoke cijene goriva i samom mi je tako :D:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Plava nafta nam je tak dobra , kaj neče ni goreti , neki dan v šumi ja izvlečem malo p.nafte z traktora da lakše zapalimo , kad ono jedva jedvice je gorela , ah na kaj mi traktore teramo jaj jaj .
 

Najnoviji postovi

Na vrh