• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Trebal si ju pripumpati na 150 bara i raspršiti u maglicu, da vidiš kak bi planula.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Da , al dok ti moliš da se zapali na jedvite jade onda znaš kakva je kvaliteta.Još sam puhati moral kaj se zapalilo hehe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
ja svako jutro palim vatru s naftom u peči i nikad nemam problema ako koristim suha drva.
Ako ne onda se upali i kad nafta izgori ugasi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ma koja čista, to se zna kam ide. plavac, loža, mešung od pranja djelova ..... kaj je pri ruci.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zapravo, niti nafta, niti benzin gore....gore samo njihove pare kad se izmješaju sa zrakom u pravilnom omjeru. E sad, ili budeš mehanički raspršil naftu, ili budeš zagrijal iznad temperature isparavanja. Zato je npr benzin lako zapaliti, a motorno ulje teško.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nafta i nemora goreti, kak vele kolege, to pritisak riješava. Da je plavac slab, to stoji, no opet kam onda svrstati one tvrdnje da se plavac i ED toči iz iste pipe, pa se u jednog doda plava boja??
Mi smo neki dan palili neku šikaru, odlično posluži rabljeno ulje za razbukatati vatru :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Motorno ulje da, ali ga sigurno nisi uspel upaljačom upalit...jel tak.
Ma to su takve bajke poput onih kaj komentiraju kak nekaj kaplje iz auspuha.
Ti isto tvrde da je loše gorivo, da ima vode i takve gluposti.:icon_hang:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Probal sam ja pred par godina v šumi i z benzinom zakuriti , posljedice se bilo to kaj sam sjebo 4 litre benzina , a i usput sam mogel šumu vužgal .a kaj čaš mladost ludost , dobro je prešlo kak je moglo prejti .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hodor...ma kaki s upaljačom, polijem po granju iznad vatre, pa kad vatra uhavati bolje gore i prije izgori.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Realno, sve se više koriste alternativni i obnovljivi izvori energije, strojevi su sve jači a troše sve manje goriva, proizvodnja nafte iz škiljevca se usavršila, imate sunce, vjetat, vodu, drvnu sječku......, sve to smanjuje potraźnju za naftom. Ujak je baš nedavno bil u Sloveniji gdje voze pilanski otpad za sječku. Frajer je spojil cijelo mjesto za toplanu na sječku, plus još izvlače plin iz drveta i koriste ga za pokretanje turbina za proizvodnju struje! Bude toga sve više i cjena nafte nevjerujem da bude ikad više preko 100$ barel.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Cekati cekati, jos ce gorivo ici dolje. Cuda se dogadjaju, doduse rijetko ali se dogadjaju. Navodno ce cijene padati jos jedno vrijeme. U svakom slucaju kad ce pocet rast, nece porasti za kunu i pol, nego za par lipa pa onda ici kupovat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slobodno več i sad se isplati kupovati, uostalom kupovali ga budemo nas večina kroz cijelu godinu :)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Trubio onaj majmun iz ine da 2-3 mjeseca staru naftu prerađuju pa kakve im bi to veze treblo imati ako je malo poskupilo jedva čekaju neko sranje da odmah reagiraju
Dobro da jos nekazu da su u svicarcima kupili naftu
 

Najnoviji postovi

Na vrh