• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Bas ovih dana ljudi pricaju kako im krepavaju pumpe na novim traktorima. Najvise na perkinskima(mf i landini). I to nekima redovno svake zime. Zacepe se filteri i pumpa ne dobiva dovoljno goriva i cvrcne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Ja ne, imam negde u skladištu.
Ako je bilo da se nekolicini forumaša podjeli onda znači da najvjerojatnije ima još, a ako nema ima u dučanu. Pa kome treba nek si kupi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ne znam zašto ljudi jednostavno ne kupe aditiv za preko zime u traktore, jedna boca je dovoljna za sve traktore koje će palit preko zime jer vrlo malo se sipa na pun rezervar.
@ajkula da ne trošiš gorivo od ljetos? Neki dan sam imao intervenciju, čovjek jesenac natočio i nije potrošio ni pola rezervara. Upalio i nakon desetak minuta na leru traktor se ugasio. Kroz jedan filter nije prolazilo, malo smo ga poljevali toplom vodom dok nije otpustio i to je to.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma jok,nalio sam gorivo koje sam kupio prije 3 dana,a ako traktor slučajno ne pali po hladnom duže od tjedan dana nalijem pola litre benzina na 10 litara i nema problema
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zimsko gorivo ne bi smjelo stvarati parafin do -15c,sad se vidi koje smeće se prodaje i po masnim cijenama.Mi smo orali preko Nove godine i bilo je min temp oko -15 i nismo imali problema,plavi kupljen na ini pred novu godinu..
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Moja 3 traktora su normalno zapalila na gorivo kaj je bilo toceno pred novu godinu na -10-15 stupnjeva
30.12. Sam tankal plavu na Petrolu i bila cisterna došla i pita me čovjek kako ide traktor na tu plavu, zadnjih godinu dana puno bolje i čišće je gorivo.
On mi kaže da ga toče na istoj pipi di i eurodizel samo mu ubace boju.
Meni do prije godinu dana na velikom holandu svaki dan u separatoru po 2 dl vode a sad se toliko neskupi na izmjeni filtera 250 sati. I kod mene je tih godinu dana puno bolja nafta.
Jedino kaj sam natocio 3 kanistera u mali traktor to je gorivo iz 11 mjeseca i tu mi se jednom ugasio traktor. Crijevo se zastopalo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam plavi kupil još krajem 10mj i stoji u kanistrima, i ursus pali kaj metak,, jedino ga ne tankam barem tjedan dana od kupovine nego ga pustim da odstoji.
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Bas ovih dana ljudi pricaju kako im krepavaju pumpe na novim traktorima. Najvise na perkinskima(mf i landini). I to nekima redovno svake zime. Zacepe se filteri i pumpa ne dobiva dovoljno goriva i cvrcne.

I ja platio reparaturu pumpe 500 europćana iz istog razloga.(landini)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Po meni se gorivo dosta popravilo, plavi na INI jel.
Jedini problem je meni smeće s kojim sam imao problema
dok mi se sve poštopalo čemu sam si sam kriv zapravo.
Sad radim malo drugačije, uglavnom pustiti da se staloži i nema problema.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Meni je isto traktor normalno radio na onim niskim temp. Čak i u karnistru koji stoji praktički vani plavac na oko nije promijenio svojstva. Prijašnjih godina se znao radit parafin već i na -10.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Te stvari sa smećem i štopanjem, itd, najviše stoji samo do benzinske na kojoj se uzima... Kolega dado 6340, imao je identičan slučaj kak i moj, dok smo uzimali na ini, za 4-5 radnih sati ona je bila puna smeća i taloga... promjenili benzinsku (nova petrolova) i problema više nije bilo, bar zasad
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Meni pak kaže kolega nije bilo na INI goriva, uzeo 3000 litara na Petrolu, nalio prvi rezervar, traktor stane. Ima smeća naravno, ali staložiti to i nema problema više.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja tocim bilo di Ina, Petrol i ostale pumpe koje imaju mi plavi u okolici i do sad hvala Bogu nisam imo problema s plavim jednom godisnje promijenim filtere i 1-2 puta casicu i stim da u casici nemam nikad vise od 1cm na dnu casice taloga a kod tocenja bas i ne pazim kanistere istisnem do posljednje kapi!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Nije vise problem u smecu i vodi kao prije. Nekad sam dva kruga pravio pa izlazio ispustat vodu iz casice.
Problem je zimi u filtrabilnosti kao sto je cermak imao problema sa svojim gorivima. Samo sto je ta granica sa plavim jos niza...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja točim uvijek na Ini u Sisku. I prošle godine mi se stopalo filter na proximi jer je nakupilo parafina i traktor radi par min i crkne i na kraju se ne da više upalit dok ne promijenis filter. Znao mi je i 3511 prijasnjih zima crknuti, ali ove je radio i na -10, -15 i nije bilo problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Nije vise problem u smecu i vodi kao prije. Nekad sam dva kruga pravio pa izlazio ispustat vodu iz casice.
Problem je zimi u filtrabilnosti kao sto je cermak imao problema sa svojim gorivima. Samo sto je ta granica sa plavim jos niza...
Filtrabilnost znači da je gorivo "masnije" tj. bolje, samo kaj se to tumači na razne načine...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
A sta je masnije nego manje fluidno. I ne mora znacit. Uzmi svinjsku mast hladnu i vrucu pa probaj cjedit. Ne mozes reci da je hladnija 'masnija'.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Nemreš tak rezonirati. Goriva su u zemlji (u sprenicima) na podjednakoj temperaturi. A i uzorci u laboratoriju.

Ovaj parafinski dio, koji smanjuje filtrabilnost, je "masniji", odnosno bolji za podmazivanje elemenata pumpe, jer ima veće molekule.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Valjda je i u laboratoriju hlađeno na -15 pa filtrirano na određene mikrone. Inace bi tisuce vozaca imali problema i pri ovim temp.
Bar mislim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh