• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Kak se moze provjeriti nafta? Samo na.pumpi? Ja sam probao zvati onaj broj ali kaze da treba unjeti vise brojeva nego ima.na kartici...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ja sam bez problema preko telefona, treba počekati da izgovori svoje , stisnuti mislim da broj 3, i onda onaj broj pod 5 na kartici, radi super.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
nekaj čitam da se u trećem mjesecu očekuje nestašica običnog dizela...vozili bumo na plavog.... 🤭
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Šta se desi ako mi ostane plavog na kartici? Je li se dobije kakva kazna ili samo za te litre što ostanu umanje nagodinu?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,931
Apsolutno ništa.

Ali znači ništa ništa ništa.

Nagodinu dobiješ količinu koji trebaš dobiti, a što je ostalo se makne s kartice.

Znači ponavljam opet. Nema kazne, nema umanjena. Ništa ništa
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Kaj je opet sa plavim? Potrošil sve i onih 10% kaj smo dobili u listopadu, i dns vidim da imam 480 l (50% godišnjeg prava). Rješavanje zaliha da prijeđemo na Eurodiesel?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Neznam ,ni meni nije jasno od kad su dodali tih 50 %,a i ne vjerujem da će ga ukinuti jer bi onda svi potrošili kaj bi im se dodjelilo.( U autima i sl.)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Da će ga ukinuti od nove godine to bi se već znalo, ovako nove količine će sjesti par dana nakon nove godine.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,931
Isto sam tog mišljenja. Nema šanse da bi ta informacija mogla ostati tajna.

Morali bi pripremiti sve distributere goriva. A to je toliki broj ljudi u lancu da bi negdje već isplivalo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Nema to razloga biti tajna. O tome se pričalo na jednom sastanku tijekom ljeta i to je to.
Ne znam zašto je on toliko loš, trebao bi biti kao i euro dizel, samo obojan plavom bojom. Samo ako uvedu čisti dizel tu će vjerojatno svima biti čiste kartice. Bolje da ostane ovako samo da porade na čistoći goriva
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
Ovo sad je problem... Radiš sebi pa uslugu do svojeg polja, pomažeš susjedu voziti silažu... treba ED. Tko bi ispiral sustav radi toga?

Koristiš viličar na gospodarstvu, pumpu za navodnjavanje ili pak agregat...ne smije na plavi.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,931
Nema to razloga biti tajna. O tome se pričalo na jednom sastanku tijekom ljeta i to je to.
Ne znam zašto je on toliko loš, trebao bi biti kao i euro dizel, samo obojan plavom bojom. Samo ako uvedu čisti dizel tu će vjerojatno svima biti čiste kartice. Bolje da ostane ovako samo da porade na čistoći goriva

S jedne strane nema, s druge strane ima.

Šta misliš da se javno objavilo prije mjesec dana jel bi ikome do nove ostao i deci plavog na kartici? Pa to bi bila opća pomama za plavim dizelom samo da se sve količine s kartice istoče.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
A zakaj bi i sad ikome ostalo i deci plavoga na kartici?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,931
Pa ja npr. Ne znam ni jednog poljoprivrednika oko mene koji ukoliko ne radi usluge potroši sav plavi.

Meni ostane redovno 30% količine, nekad i više.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Njemu ne ostane ništa! Tankira direkt u auto!
 

Najnoviji postovi

Na vrh