• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Građevinski radovi

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Više sam za to da pri kraju klupčice napravim barijeru za vodu nanosom ljepila brtvila
Sikaflex®-11 FC+. Crveno ucrtano na slikama.
Koji od tri nacrtana načina bi bil najbolji? Može i neka druga ideja.
Postoji li materijal ili premaz za koji to ljepilo ne prianja tak da se može napraviti šblona za visinu i širinu nanesenog ljepila?

Klupčice imam i na lođama, a zbog dužine trebaju biti izvedene iz 4 komada. Na uputama za Siku piše da bi fuga između njih trebala biti širine 10 mm. Ima li netko iskustva koliko se u praksi ostavljaju široke fuge?


Klupčica_završetak_var 1.jpg Klupčica_završetak_var 2.jpg Klupčica_završetak_var 3.jpg
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
272
Više sam za to da pri kraju klupčice napravim barijeru za vodu nanosom ljepila brtvila
Sikaflex®-11 FC+. Crveno ucrtano na slikama.
Koji od tri nacrtana načina bi bil najbolji? Može i neka druga ideja.
Postoji li materijal ili premaz za koji to ljepilo ne prianja tak da se može napraviti šblona za visinu i širinu nanesenog ljepila?

Klupčice imam i na lođama, a zbog dužine trebaju biti izvedene iz 4 komada. Na uputama za Siku piše da bi fuga između njih trebala biti širine 10 mm. Ima li netko iskustva koliko se u praksi ostavljaju široke fuge?


View attachment 55356 View attachment 55357 View attachment 55358
Prikaz na 3slici
Definitivno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Hvala svima koji su se uključili. :ppozdrav:
Rješenje na 3 slici je estetski najčišće. Mislim da se na tom mjestu urezuje utor, ako se utorom želi spriječiti cijeđenje vode. Sada mi je pala na um ideja da je vjerojatno najjednostavnije izraditi utor, a ako ne bude efikasno, mogu naknadno sikafleksom utor pretvoriti u nadvišenje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Zbog ne najboljeg iskustva na dosadašnjim bez fuge. S vremenom voda najde put između klupčica i onda smrzavica napravi svoje. Odlučil sam da fuga bude širine 4-5 mm i dubine 5-7 mm.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
272
Hvala svima koji su se uključili. :ppozdrav:
Rješenje na 3 slici je estetski najčišće. Mislim da se na tom mjestu urezuje utor, ako se utorom želi spriječiti cijeđenje vode. Sada mi je pala na um ideja da je vjerojatno najjednostavnije izraditi utor, a ako ne bude efikasno, mogu naknadno sikafleksom utor pretvoriti u nadvišenje.
Ne reže se utor.
Kad se silikonira između klupčice i fasade/prozora se povuče ravno prema van silikon i to drži cca 10 godina
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Da li je tko radio neku kučicu u šumi za neki odmor od svega, kao što ih ameri rade cijele od drva? Nadam se jednom kroz deset godina da ako bude prilike načiniti svojih par kvadrata mirne oaze. Jedino još moram vidjeti što zakon kaže na takvu gradnju, nadam se da ne treba previše papira za nešto tipa ovoga
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
A jesi li razmišljao da bude pokretna, bilo traktorom ili autom ili na kamiončić
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Nisam, nekako ideja na jednom mjestu mi se sviđa ali poznavajući našu birokraciju vjerojatno bi trebalo razmisliti o tome. Nadam se da cijena drva ne bude otišla u nebesa dok obavim sve domaće radove.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
Da li je tko radio neku kučicu u šumi za neki odmor od svega, kao što ih ameri rade cijele od drva? Nadam se jednom kroz deset godina da ako bude prilike načiniti svojih par kvadrata mirne oaze. Jedino još moram vidjeti što zakon kaže na takvu gradnju, nadam se da ne treba previše papira za nešto tipa ovoga
Mislim da to neide legalno, al samo mislim....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Pretpostavljam da je tako, polako ću kupovati materijal i doma složiti strane i onda ih negdje montirati. Takav je plan i tako najprije bude nešto od toga. U međuvremenu se moram raspitati o legalizaciji toga. Oduvijek mi je bio san to složiti u šumi al kakav smo mi narod bojim se dok me nema tamo da bi to nestalo u vidu magle.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,751
Vrlo lako moguće 😂... Ako ništa drugo ako ima pristupa autom da ne bi mladost obila bravu pa koristila za noćnu rekreaciju 😁
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Ima al terencem, ma još lako za mladež i akciju ,al uvijek ima ekipe koja bi to iz zafrkancije propucala i demolirala, barem je tako bilo, da li su se promijenili ne vjerujem. Ako ih nije sram mi drva ukrasti što bi tek s tim napravili.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Imao sam UNIMOG 404, bez motora. Mislio sam napraviti nešto takvo pokretno, ali odustao
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Koliko vidim treba imati glavni projekt za tako nešto, ovo na kotačima je fora zbog seljenja.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Slabi sam ja zagorec kad delam trsje da prodam grožđe. Bila mi je klijet želja od kad sam bio mali ali nije bilo sredstava za to. Sad pa sređujem kuću i opet nije u planu, nažalost.
 
Na vrh