• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Zašto ne? Lastin rep isto zaglađuje zemlju na određenoj dubini. Možda ova uska radna tijela ne rade taban.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Vrh lastinog repa prvo kida zemlju onda gornji dio prolazi kroz pokidano/rastreseno tako da je efekt tabana skoro pa nikakav.

A tanjurača. Pogotovo kratka radi na temelju svoje težine i to sigurno sabija zemlju ispod i radi taban.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Za čega ga planiraš kupiti?
Prasenje strnista, plitka/duboka obrada?
Priprema za sjetvu?
Gruberisanje kukuruzista direktno?

Po meni ovi nošeni svi imaju mane, ni jedan nije idealan...ima i moj mane al sam zadovoljan kako radi i koliko sam jeftino prosao, al kroz 3-4g planiram napraviti neke izmjene pa ce da bude skoro pa idealan
Prašenje strništa..

Došao sam do zaključka da definitivno 2 reda tijela za 120ks. Zasad ovo mislim da nebi bilo preveliko. ShieldSquare Captcha

2.60 imaju raspored tijela 3-3 što mi se ne svidja da nebi bilo kose vuče.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Koliko su vrhovi dublje od krila? Druga stvar, vrh je širok 10 cm a krila ukupno 35-40. Kaj onda krila ne zaglađuju sloj kud prolaze?
Možda radi manje taban od tanjurače al da ne radi to nema šanse. Dobiješ isti efekt samo kroz možda koju godinu više. A istovremeno trebaš 30-40% više snage. Pogotovo na teškim zemljištima kakva ja imam. Gruber sa latinim repom tu nema baš nekog smisla.
IMG_3765.png
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Prašenje strništa..

Došao sam do zaključka da definitivno 2 reda tijela za 120ks. Zasad ovo mislim da nebi bilo preveliko. ShieldSquare Captcha

2.60 imaju raspored tijela 3-3 što mi se ne svidja da nebi bilo kose vuče.
Jel to onda došla i kakva prinova od 120 ks?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Gruber ne mjenja tanjuracu i obrnuto. Prvo sam uzeo kratku tanjuracu jer je ipak univerzalnija, pogotovo u usitnjavanju biljnih ostataka sto mi je bitno poslje suncokreta i kukuruza.
Dobri su i lastini repovi, pogotovo na manjem broju tijela i vecem zahvatu, no ja bi radije vise redova 3-4 i vise tijela 10-11.
@MilanZetor ako gledas poljske gledaj i rolmako, jedni od najkvalitetnijih poljskih proizvođaca
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Je, ali ja mogu zaboraviti 3 reda na tu snagu. Budem pitao i za Rolmako sa 2 reda tijela, znam da su kvalitetni strojevi.

@<zetor> @Ivan KC Pisali bi mjeru 73.10. Na gruber idu bodovi, pa gledamo u tom smjeru. Slabo se razumijem u njih, u mojem kraju nisu zastupljeni. Kako bilo proxima ostaje.
 
Na vrh