• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
hej Liza blizu smo si,kakve patke imaš?
ja imam velike domaće i japanke ali nijedne još nisu pronijele
čekam iz dana u dan
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Obicne bijele, kazu hibridne, i jednu mladu japankicu. Japanac je imao nezgodu sa psom, pa je ona ostala sama :(
Zapravo je ideja bila patke umjesto puzomora, na kraju je ispalo da su patka i patak, a posto je patak "aktivan" zao mi ne probati s jajima, pa sto bude.
Koliko su tvoje stare?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
imam tovne koje su sad skoro 8 mjeseci prekjučer mi pronijela jedna
a japanske 4 mjeseca prošle nadam se da ču skupit dovoljno jaja
za inkubator
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Kod mene ima jedan problem. Jos uvek nisam video guske da se pare, a vidim da je guska isprljana od blata po ledjima. Video sam dosta puta gusana da gazi patke. Guska je valjda ljubomorna pa ih stalno cupa i davi. Da li da ih odvojim ili?
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Ja imam isti problem samo sto ja ne vidim blato na guskama, a gusan gazi patke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Ja sam moje guske odvojio od patki tako da gusan vise ne moze da gazi patke. Patke su pre par dana pronele. Guske jos nisu. Video sam blato na guski dok je padala ona kisa, sad kako se prolepsalo vreme ne vidim nista. Video sam gusku vise puta na gnezdu, namestila se i lezi. Valjda ce sad i ona da pronese. Moji su mi rekli da su ih videli par puta da se gaze, ali ja nisam, ali pretpostavljam da se gaze, cim gazi patke, verovatno gazi i gusku :)
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Nemam baš neko veliko iskustvo u uzgoju gusaka, ali znam da se guske najradije pare u vodi i zato je poželjno da u blizini imaju vodu (potok, ili baru) a ako nema tih mogućnost onda trebaju imati napravljen bazen. Sjećam se prije par godina kad je zbog ptičje gripe bilo zabranjeno puštanje gusaka na otvorene vodene površine oplođenost guščjih jaja bila jako mala.Preporuka - ukopaj neku veću posudu (staru kadu) napuni je vodom parenje će sigurno biti obavljeno, a guska neće imati prljava leđa.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Ne znam da li ce mosusne patke da nose svaka na svoje gnezdo ili ce zajedno na isto?
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja sam imo slučaj da dvije mošusne nesu na isto gnijezdo i zajedno leže na tim jajima
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Ja sam moje guske odvojio od patki tako da gusan vise ne moze da gazi patke. Patke su pre par dana pronele. Guske jos nisu. Video sam blato na guski dok je padala ona kisa, sad kako se prolepsalo vreme ne vidim nista. Video sam gusku vise puta na gnezdu, namestila se i lezi. Valjda ce sad i ona da pronese. Moji su mi rekli da su ih videli par puta da se gaze, ali ja nisam, ali pretpostavljam da se gaze, cim gazi patke, verovatno gazi i gusku :)

Pa blago vama... Moje imaju 10 mjeseci i još oh nisam vidio a se gazu. A gnijezda im niti nisam baš ono napravio nego sam samo ćošak ogradio sa 3 cigle i tu stavio slame.. Kakva ste vi gnijezda napravili? I koliko imate gusaka:D
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Ja sam isto guskama ogradio cosak sa ciglama i unutra stavio slamu, a patkama u drvene gajbe i unutra sam stavio slamu i natkrio sa nekim limom. Guski imam dve.
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Koja su vam vrsta guske? Moje sada uživaju na snijegu... Baš su vesele, ali morat ću ih odvojiti od pataka i ostale živadi jer gusan neda patkama da se gaze kao i kokošima i purama. Neznam šta da više napravim da pronesu i da ih gusan uopće počne gazit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Guske su domace bele, dosta su male teske su oko 4-5 kg, dobro lete. Ukopao sam im sada neku plasticnu posudu oko 50 litara u zemlju. Valjda ce poceti da se gaze i da ce da pronese...
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Koliku najnizu temperaturu podnose jaja od mosusnih pataka, nakupio sam dovoljno jaja pa bih je pustio da nanese opet jaja i da se razlegne, ali me je strah da jaja ne smrznu..
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Jel prodaje tko možda guščja jaja, od dravske ili domaće guske? Za početak bi trebao 30kom...ili ako tko zna za povoljne gušćiće (50 kom)?
Hvala!
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
također sam zainteresiran za guščja jaja ili malene guščiće
kupio bi 5-6 guščića ili 10 tak jaja
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Takodjer me zanima jel ima tko jaja za prodati gusaka i pataka domacih,po nekakvoj prihvatljivoj cijeni a da mi je u krugu cca 100 km od pozege.dosla bi po njih jel nekako nemam povijerenja u oglase sa njuskala. Sve ostalo mozemo se dogovoriti na pp.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Konačno mi 16.02. prva guska pronijela, zasada samo 1 jaje :) al veseli, nadam se da će se skupit barem za jednu rundu u dogledno vrijeme...ako ne, dokupit ću negdje, barem se nadam :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh