• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
@propuh i @kladioničar jel imate vi neka iskustva s inkubiranjem guščjih jaja? Razgovarao sam nedavno s proizvođačem inkubatora Calimero pa mi čovjek veli da i on kad je testirao svoje inkubatore imao samo u jednoj turi jako dobre rezultate sa guščjim jajima.Jaja nisu bila od njegovih gusaka. Ja za sad nemam guske ali sam ih odlučio nabaviti iz okolice V.G. od čovjeka koji ima matično jato sive landske guske i kolosa (bijela).Cijena mi se čini prihvatljiva 35 kn/kom.Oglas je 10949123 pa nazovite ako želite (nije preporuka jer ću i ja ove godine steći prva iskustva).
Onda bi ako bude sve u redu eksperimentirao sa inkubiranjem jaja od svojih gusaka.
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
danas sam na podu nasao guscje jaje koje nije imalo ljusku nego samo onu kožicu.zanima me jel to normalno jer su guske mlade i to joj je prvo jaje koje je snjela?i jel normalo to sto je jaje snjela na pod vani a ne u gnijezdo
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
To što je guska snijela jaje van gnjezda je mali problem.Rješenje za jaje bez ljuske - je dodatak hrani oko 5% kalcijevog karbonata.Naravno hrana bi uz žitarice trebala sadržavati i nešto sojine sačme da postotak proteina u smjesi bude cca 15%
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
To što je guska snijela jaje van gnjezda je mali problem.Rješenje za jaje bez ljuske - je dodatak hrani oko 5% kalcijevog karbonata.Naravno hrana bi uz žitarice trebala sadržavati i nešto sojine sačme da postotak proteina u smjesi bude cca 15%

Hvala na savjetima. Hoće li ona nastavit nesti u gnijezdo ili će tako nesti gdje god stigne?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
propuh
guske su stare cca 10 mjeseci

Bratko
prošle godine sam prvi put inkubirao općenito, svega jednu turu guščjih jaja, al uspjeh koma, svega mi se 3 izvaljale od mislim 28 jaja da je bilo...jaja kupljena preko oglasnika...ove godine tj. sljedeći mjesec uzimam novi automatski inkubator Calimero, pa ćemo vidit kako će bit...
u petak mi snjele drugo jaje, pa ćemo vidit...nastojat ću inkubator popunit domaćim jajima, a razliku koja će mi nedostajat, ću vjerojatno pokušat dokupit preko oglasnika i nadat se najboljemu, pa šta bude, bit će...
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Sa inkubiranjem pačjih jaja u calimero inkubatoru sam više nego zadovoljan. Ove godine sam inkubirao dvije ture sa jajima od moje dve patke.U prvoj turi 25 patkica od 27 jaja, a u drugoj 26 patki od 28 jaja.Guske neću ni isprobavat nego ću kupit male gušćiće i nagodinu kad pronesu probati sa jajima svojih guski.
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Moja divlja patka snesla 8 jaja,nije se raskvocala pa su jaja u inkubatoru...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
moje dvije su zajedno snijele 11 jaja i stale možda ih vrijeme mući
2 tjedna se več jaja inkubiraju pa čemo vidjeti
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Imam jedno pitanje. Naime, guske su mi počele nesti jaja. Svaka ima svoje gnijezdo i tu nesu. To su mlade guske koje su vjerovatno domaće. Pošto nesu ja ih planiram nasadit. I sad me zanima hoće li one htjet sjedit na jajima? Svaki put kada snesu jaje pokriju sva jaja koja su dosad snesle slamom. Jel to normalno da jaja pokrivaju slamom? I na kraju me zanima dali se trebam brinut sto jos nisam vidio gusana da gazi guske?
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Guske ti se ponašaju sasvim normalno. Uvijek pokrivaju gnjezdo i da ako su domaće same će se nasaditi. To što nisi vidio gusana da gazi nemora imat veze,ali jesi siguran da je gusak?
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
:icon_super:
od 28 jaja, danas 25 pacica, prezadovoljna sam
@ninci sto je s tvojima, ti si stavila malo prije mene
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Guske ti se ponašaju sasvim normalno. Uvijek pokrivaju gnjezdo i da ako su domaće same će se nasaditi. To što nisi vidio gusana da gazi nemora imat veze,ali jesi siguran da je gusak?
Jesam. Siguran sam da je gusak jer je veći id gusaka i gazio je patke., i stalno se glasa posebno kad guska snese jaje, i stražari na vratima dok guske nesu jaja :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas situacija zbilja čudna,nije nam dao vrag mira i ostavimo 2 guske i gusaka,gusak radi posao ,bez zamjerki,jedna guska nese jaja a druga još niti jedno,ova ima 8 komada a druga trenutno debela 0
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
mojih 10 jaja nasađeno prije 16 dana lampirana sva dobra nema mučaka
nadam se da če i izlaznost biti dobra
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Propuh koji dan lampiras pacija jaja? Moja su sad 10 dana u inkubatoru, jucer gledala od 8 komada 7 mi je oplodjeno, a jedno mi sumljivo...ostavila sam ga zasad...
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
:icon_super:
od 28 jaja, danas 25 pacica, prezadovoljna sam
@ninci sto je s tvojima, ti si stavila malo prije mene

Jesu li to bila samo jaja od tvoje patke? Koja marka inkubatora?
Sretno s pačićima. Ja sam do dva tjedna držao u gajbi. Poslije je malo zahtjevnije budući da jako proljevaju vodu, a za van je prehladno.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Da, samo od moje patke. Hibridne bijele. Imam i jednu japankicu, i nju patak gazi, ali jos ne nese.
Ne znam koji inkubator, nosila sam kod jednog decka u Veliku Mlaku.

Ja cu nakon gajbe ogradit manji prostor u stali pa nek prolijevaju. Imam dosta sijena pa cu mijenjat pod njima.
Nadam se da ce i zatoplit vec jednom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh