• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
možeš dati recept da ja i mojima zamješam
imam onaj za tov koji si napisao daj sad još i ovaj za nesivost
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Hladila sam jaja, svaki dan po 10 minuta...ali evo...popraviti ce se prosjek valjda s ovom drugom turom...
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
možeš dati recept da ja i mojima zamješam
imam onaj za tov koji si napisao daj sad još i ovaj za nesivost

Čakovečki super za nesilice 1 dio, šrot 3 dijela, tritikale 1 dio.

Danas kupio guščiće 10 bijelih i 10 sivih.
 

Lujo

Novi član
Tu od
4 Lis 2014
Poruka
1
Koliko obično guska snese jaja, moja je snijela oko 20 jaja. Treba li ostavljati jaja u gnijezu da bi se nasadila. Ako se ne nasadi jaja bi stavio pod puru, zanima me treba li jaja pod puro okretati i prskati. Unaprijed hvala!
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Ljudi pomagajte patkice mi padaju sa nogu leže i u roku dana krepavaju inače su ok dosad bile oko kile i po su sada 8 tjedana stare vani su preko dana
probao sam sa vitaminima i ništa jednostavno kao da nemaju snage u nogama
nemaju proljeva niti nekih drugih simptoma bolesti
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
ja kod svojih guski kad pronesu ostavim prva dva jaja u gnijezdu, a ostala skupljam i spremam.
puru se bez problema može nasaditi s njihovim jajima i nije ih potrebno okretati niti špricati. pura radi sve kao i sa svojim jajima
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ma jesam bio sam kod njega dao mi neki antibiotik koji sam 5 dana u vodi im davao 1x dnevno ali mi krepalo 5 komada sad se malo smirilo ali jedna šepa
bojim se da če i ona da krepa a što je najgore samo največe patke mi krepale
one male žgoljave ostale
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ajd nek' se smirilo, steta je, ali nekad jednostavno ne mozes nista. Samo nek' ostale sad budu dobro, narast ce i te krzljave.
Moje su juce bile 4 tjedna, presle su na cisti srot i pustam ih po malo van u ogradu. Vjerovatno ce sad sporije napredovat, ali nema veze, necu ih tovit koncentratom.

A gle kako koke spavaju na psu :)
Malo je losija slika jer je slikano mobitelom po mraku.

14oarm.jpg
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ima li tko kakvu ideju?
Naime, imam kalimera 180 - automatski, valjivost pilića je odlična i ja više nego zadovoljna, od 40 jaja-izvalilo se 33!!
Ali imam problema sa jajima gusaka i pataka. Skroz sljedim upute, hladim ih i nakon hlađena pošpricam mlakom vodom i vratim u inkubator, ali valjivost je nikakva od kakvih 20-30 oplođenih pačjih/gušćjih jaja izvali ih se gotovo ništa!!! par komada doslovno. Mislila sam da je problem u mojim patkama pa sam uzela i susjedova jaja- i ista stvar! leživost pačića i guščića je nikakva. Većina ih umre do kraja inkubiranja, neki ranije, neki malo kasnije... ali od 30 jaja izađe par pačića i to je strašno...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Za lijezenje pataka ti temperatura mora biti niza nego za pilice..
Temperatura ti treba biti 37.4C°
Ja jaja prekrivam lananom krpom koju prethodno nakvasim u mlaku vodu koju prije prokuham,to je bitno radi toga sto se nestvara kamenac na jajima te radi toga nemogu pacici nakljuvat jaja!!
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Vodu za u inkubator kao i prskanje koristim isključivo destiliranu.
Nema kamenca.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Za lijezenje pataka ti temperatura mora biti niza nego za pilice..
Temperatura ti treba biti 37.4C°
Ja jaja prekrivam lananom krpom koju prethodno nakvasim u mlaku vodu koju prije prokuham,to je bitno radi toga sto se nestvara kamenac na jajima te radi toga nemogu pacici nakljuvat jaja!!
search
]
sta mislis o ovoj tablici
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
neznam ninci što bi ti rekao meni sa pilićima slaba valjivost
patke sam imao 100% 9/9 jaja ali pilići me uništavaju
nekih 30-35% valjivost sad sam naručio uređaj za mjerenje vlage u inkubatoru rekli mi da mi je vjerojatno premala vlaga pa da se zbog toga puno njih zaptije u jajima
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
imam jedno pitanje.Naime,sutra je termin mojoj guski za valjenje.Danas sam je podigao i pregledavao jaja i prislonio ih na uhu i ne čujem ništa.To me zabrinjava jer i kod pataka i kod kokoši dan prije valjenja čujem piliće ili pačiće kako probijaju ljusku.I sad me zanima hoće li se izleći koje jaja pod guskom:(
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Probaj ih prosvjetliti ak ne prolazi svjetlo znaci da ima nesta?
Ja to radim sa bljeskalicom na mobitelu ima dosta jako svjetlo,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima li tko kakvu ideju?
Naime, imam kalimera 180 - automatski, valjivost pilića je odlična i ja više nego zadovoljna, od 40 jaja-izvalilo se 33!!
Ali imam problema sa jajima gusaka i pataka. Skroz sljedim upute, hladim ih i nakon hlađena pošpricam mlakom vodom i vratim u inkubator, ali valjivost je nikakva od kakvih 20-30 oplođenih pačjih/gušćjih jaja izvali ih se gotovo ništa!!! par komada doslovno. Mislila sam da je problem u mojim patkama pa sam uzela i susjedova jaja- i ista stvar! leživost pačića i guščića je nikakva. Većina ih umre do kraja inkubiranja, neki ranije, neki malo kasnije... ali od 30 jaja izađe par pačića i to je strašno...

neznam ninci što bi ti rekao meni sa pilićima slaba valjivost
patke sam imao 100% 9/9 jaja ali pilići me uništavaju
nekih 30-35% valjivost sad sam naručio uređaj za mjerenje vlage u inkubatoru rekli mi da mi je vjerojatno premala vlaga pa da se zbog toga puno njih zaptije u jajima


Evo ideje.

Ninci stavlja u inkubator samo kokošja jaja za sebe i propuha, a propuh samo pačja jajca opet za sebe i ninci. Valivost bu odlična i oboje bute zadovoljni. A niste ni daleko jedan od drugog.
Nadam se da imam pivo za ideju kad se stretnemo. :icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh