• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Propuh cudi me to, ne znam sto bi bio razlog...
Trebaju biti daleko krupnija od kokosjih.
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Hvala Vam Ivane i Liza...

patkica je kaže žena 6 tjedana stara... Malo je bila uplašena jutros no došla mi je na metar blizine.. a vidim da joj se mužjak svidio, (on se kao pravi frajer istezao pred njom odmah)... Dakle,ak su jaja skroz bijela onda ću ih valjda moći razlikovati od jaja od indijskih jer su njihova zelenkasta...

Što se tiće male guskice s bolnom nogicom, nema je više...
Jutros sam ju našla ukočenu u kutijici... :icon_cry:
Uz sav trud nisam uspjela... Zvala sam jutros gospođu od koje sam ih kupila i rekla što se desilo, te kako je malena puno puno bila manja od sive, nije uopće napredovala... Uglavnom,rekla mi je da dođem do nje, da imaju još guskica...

I rekla mi je da nipošto nesmijem davati travu prva tri do četri tjedna da ih to može ubiti? Da je moguće da joj smjesa nije pasala (ali drugi ju je fino prihvatio..).. Neznam vidit ću danas, nastojat ću uzeti guskicu istog uzrasta kao moj sivi da mogu biti skupa.. Ak uzmem jednodnevnog neću ih moći skupa držati...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
neznam liza jaja su sitna jako dao sam jučer susjedi da stavi pod svoju kvočku jaja
možda bude nešto znaš kako su sitna da je kokoš pokrila bez problema 17 jaja
susjeda nije mogla vjerovat stalno nose pa možda i zato su sitna zbilja neznam

blonda žao mi je zbog tvoje guskice zbilja si im se posvetila:icon_sad::icon_sad:
pitanje gdje kupuješ guske blonda?
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Blonda, razlikovat ces sigurno :) Za indijkina nisam znala da su zelenkasta, ja imam jednu japanku, njena su sivkasta i lako se razlikuju od ovih napadno bijelih.
Steta za guskicu, ali moras jednostavno prihvatit da ce i toga biti.
Nekad jednostavno ne mozes protiv prirode...
Za travu ne znam, sto s guscicima koji se legu pod mamom guskom i idu van s njom? Ne znam, moje su patke proslo ljeto sa 2 tjedna isle van na travu.

Propuh, a je li patka sitna?
Nije do toga sto stalno nosi, moja je imala pauzu samo jedan tjedan snijega, stalno nosi. Bas cu se probat raspitat do cega moze biti.
A mozda je jednostavno takva patka :)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
nije sitna velika je dugačka sa 3 mjeseca kad sam ostavljao patke za rasplod ostavio sam dvije največe i najljepše sad su one pale nešto na težini odonda ali su krupne
i pačiči koje sam prije mjesec dana izvaljao od njihovih jaja su ogromni
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Blonda, smeju da jedu mali guscici travu. Kako kada ona divlja guska izvede male, da li ona bas bira da mladi slucajno ne bi pojeli travu? Moji su od malena jeli travu i nije im nista.

Guski sam stavio sva jaja na gnezdo i sinoc je snela jos jedno tako da ih sada ima 10. Ima malo perja na gnezdu. Valjda ce za neki dan leci..
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A ja kad svoje kvočke nasađujem na pačja jaja stavim maksimalno 13. A kvočka od vaše susjede pokrila 17?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
da jer su sitna i ona nije mogla vjerovati
velim da su jaja sitna a neznam razlog tome
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Malo odraslih gusaka

2v95bva.jpg


200colz.jpg


24phshw.jpg


Ako je slučajno netko zainteresiran, slobodno se javi na PM, pošto se naveliko 'kolju međusobno', nažalost, moram ih se riješit...isključivo živi
Hvala!
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
liza to si stavila najlon a na krajeve ciglama
dal se buši najlon i koliko si duboko iskopala?
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Jutro !! :)


Propuh - guske sam kupila preko njuškala, OPG u blizini Velike Gorice, kod Črnkovca... Gospođa je bila jako ljubazna i dala mi je drugu guskicu iz istog legla bez naknade. Kaže da je mogla zasmetati trava kaj su malo čupkali, a da se možda mala žuta i prehladila ( patke su znale itekak namočit gajbu... uz svo čišćenje, one su ju namočile tako da bi sve bilo mokro dolje na dnu)...

provjerila sam, moja smjesa je ista ko i njena, dakle to nije razlog... U međuvremenu nova guskica se navikava na mene.. i a meni treba da se sad više vežem za nju.. Ipak je sivi kod mene od prvog dana.. Nas dvoje (siva landska i moja malenkost) idemo svaki dan malo u voćnjak sa psima... pa se on (mantram da bude dečko :D ) se igra, pase travu, zavuče se mojoj kuji pod krzno i legne na rep.. ona ga ljubi.. :) početak divnog prijateljstva...Fino se navikavaju jedni na druge...

Liza - pa vi imate pravi ugođaj za patkice!!!! Kako im mijenjate vodu? :) ovaj bazen izgleda super!! Ja sam za ovih par mojih uzela onaj dječji plastični pješčanik u obliku školjke iz trgovine :)


kladioničar- guske su diiiivnee! :(clap): zar su tako zločeste i tuku se međusobno?
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Vezano za onu bijelu običnu patku, uhvatila sam ju pa ju malo bolje poslikala, tj. ovu oteklinu na nogi.. Mislim da ju boli jer kad sam malo pritisnula zaderala se... Izgleda mi kao da je zagnojeno unutra... Što bi rekli po slici?

Jel ima što pametno što bi mogla napraviti? Jel ima za kupiti neki antibiotik u kakvoj poljoprivrednoj ljekarni za njih pa da im dam? Mislim da mi bi se naša veterinarka za pse onesvjestila da joj donesem patku u ordinaciju... :biggrin:

Susjeda mi kaže da će joj vjerovatno samo to puknuti i iscuriti van... no dali ja mogu što napraviti po pitanju te nožice?

Baš gadno izgleda... :/
 

Prilozi

  • patka.jpg
    patka.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 337

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Nemam pojma kaj je to... ali vidim da ima i tamniju lezijicu na istoj nogici pored....ne razmem se dovoljno u bolesti, ali ne može škoditi da u bilo kakvoj ljekarni kupiš peroksid za dezinfekciju i da malo poliješ po tome dok se pjeni... on "jede" mrtvo tkivo i prljavštinu.

Ne znam koliko bi smisla bilo stavljati nekakvu antibiotsku mast, jer bi se brljajući po vodi i blatu ista brzo sprala... ali ako imaš želju, traži od doktorice da ti da neku ljudsku antibiotsku mast, pa maži...

Kaj se tiče guskice- desi se! Kod mene je bila vrlo slična situacija, kupila sam 4 guskice od kojih je jedna zaostajala u razvoju, tj. bila duplo manja, i kad je mrvičak porasla vidla sam da ima nekak deformirane kukove, ostale su opernatile, a ona je i dalje bila malecka i imala paperje... ja si mislim da je bila neki debilček, nije jela... na kraju sam je malo tovila, navukla nekak na dvije kile i pojela...
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
kladinicar, Liza, super su vam guske i patke. Ja cu male guskice izgleda da imam na leto :D

Blonda meni deluje kao da se patka ubola na nesto jer izgleda da ima krastu.

Liza da li vam patke pokidaju taj najlon? Ja sam prosle godine napravio nesto slicno, ali su guske pocele da kidaju najlon, pa sam sve izvadio.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Tnx na pozitivnim komentarima...

Blonda, nažalost da, međusobno se tuku, jedan po drugom skaču, naganjaju se međusobno, tak da je to razlog rješavanja istih...a i inkubatora se rješavam(ručnog) i nabavit ću automatski...inače, ove godine još veća katastrofa od cca 26-27 guskinih jaja, svega 2 guskice :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh