• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Ostao sam jučer bez pataka ima sam 2 patke i muškog patka /QUOTE]

Bok propuh,
ja sam tu iz Donjeg Turopolja i koliko čujem životinje nestaju sve češće.
Imam puno primjera iz Turopolja, Mraclina, Kuča...

Uglavnom, ovaj vikend planiram preventivno napraviti zamku za lisice, kune...
Pa da vidimo što baulja oko mog kokošinjca.

Nešto kao na donjim linkovima

https://www.youtube.com/watch?v=iff50nkoq7A

https://www.youtube.com/watch?v=J6LnFFVSVtY


Btw Završio sam kokošinjac pa ću slijedećih dana poslat fotke.
Napravio sam ga po "EU standardima" ;-)
Branje jaja se obavlja izvana, voda je na timer i pojilice, vrata kokošinjca se otvaraju i zatvaraju na štrik koji je 30 metara udaljen od samog kokošinjca (još samo da nabavim motorić za rolete pa da i to automatiziram), hranilica je "poluautomatska" što znači da se hrana dopunjava svakih nekoliko dana, a prosipanje minimalno.
Nadzor kokošinjca je napravljen pomoću "lovačke kamere" koja šalje fotke u realnom vremenu.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Guska se razlegla i danas joj je 30 dana kako lezi. Strah me je da nisu uginuli u jajima od vrucine. Juce sam cuo jednog u jajetu kako kljucka. Da li je moguce da guscici zakasne koji dan?
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Sada sam razbio jaja od guske i unutra nema nista, samo nesto plavo modro kao paucina. Izgleda da je do gusana..
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jesu jesu. Ima ih 15.Ove godine sam izveo 4 legla i to sve iznad 14 komada, a imam još 5 nasaditih japanki.
Kako je kod vas? Jeli se dobro legu?
Kod mene užasno 3/45,0/13,6/14.A jedino što ja imam domaće.


Poslano sa mog C25 koristeći Tapatalk
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo par slikica mojih mladih posavskih guski...izležene su ispod guske oko 01.05.
 

Prilozi

  • P1030556.jpg
    P1030556.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 294
  • P1030558.jpg
    P1030558.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 326
  • P1030561.jpg
    P1030561.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 349
  • P1030564.jpg
    P1030564.jpg
    60 KB · Pregleda: 258

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Mužjak je malo veći, ima duži vrat, drugačije se glasa i agresivniji je.,po meni se vidi s neka 3 mjeseca, al najbolje je pustit guske dok se počnu gazit...onda se ziher vidi.,:smile:. A tako si gusan sam izabere svoj harem.,
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Netko je već napomenuo, ali već se može kod vrlo malih gušćića skužiti dal je muško ili žensko.
Mužijaci imaju dvije "buhtlice" među nogama, a ženke samo jednu. To je ono salo kaj im visi kad su velike, a vidi se već i kad su relativno mali.
 

Prilozi

  • duck_PNG5033.jpg
    duck_PNG5033.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 341

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
pozdrav forumasi novi sam u temi.... imam pitanje... imam doma 10 guski starih 4 mjeseca... s čim da ih hranim a da su debele... a da ne moram kupovat smesu i kemiju... imam doma svakakvih žitarica jer se bavim svinjogojstvom a o guskama neznam ništa... kakve su preporuke???
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Imam jedan problem. Gusan je vec nekoliko dana jako miran. Jako slabo jede i ako nesto uzme u usta otrese glavom. Vodu kada pije ne otvara usta kao pre nego samo podigne glavu (da kada uzme vodu u kljun pa podigne glavu treba da otvara i zatvara kljun vise puta). Jako je oslabio mislim da je upola laksi. Pokusao sam da mu otvorim kljun, ali nisam uspeo vise od 1 cm. Oci mu nisu potpuno otvorene vec onako polu zatvorene i cesto zmuri. Jako je tih vec neko vreme ga ne cujem da se dere. Otisao bih ja kod veterinara ali su veterinari svi oni fini samo za kerove i macke eventualno za svinje. Jel zna neko mozda ovako napamet ili ne?
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
EVO MALO MOJIH PEKINSKIH PATKICA

rerRYa8.jpg

iGWKG2y.jpg

56KPmSZ.jpg
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Da malo podignemo temu, kakvo je stanje sa guskama trenutno na tržištu, a kakvo u dvorištu :)
Jel krenula potražnja? Kad planirate plasirat guske(za Martinje, za prosinac ili?)?
Kak se kreću cijene domaće guske(ne iz trgovačkih centara, već one prave domaće) po kg očišćene?
Čime ih konkretno u ovo doba godine hranite?
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Imao sam ja više patki dok mi prošle godine lisica nije uletela i napravila haos, jaja su ukusnija od kokošijih, kako reče ZJ, na tanjiru su odlične, nisu mnogo zahtevne, spavaju u snegu bez problema :lol: , traže slobodu kretanja, onda mnogo bolje-češće nose jaja....


A imaš li ideju ti ili neko drugi zašto su maje patkice prestale nositi još od osmog mjeseca,pa evo još uvijek nisu pronesle.
Imaju sve ko i prije kad su nosile svaki dan po jedno,a sada mjesecioma više ni jedno.Hodaju i šetaju,bez stresa u slobodi,imaju kadu punu vode gdje se svaki dan kupaju koliko žele,budući je voda protočna,pa je uvijek čista,šrota imaju količinski koliko žele,sve što i prije.
Neznam više što bi im dao,ali jaja ni za lijek.
Ajde forumaši pokušajte pomoći nekakvim savjetom.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
A imaš li ideju ti ili neko drugi zašto su maje patkice prestale nositi još od osmog mjeseca,pa evo još uvijek nisu pronesle.
Imaju sve ko i prije kad su nosile svaki dan po jedno,a sada mjesecioma više ni jedno.Hodaju i šetaju,bez stresa u slobodi,imaju kadu punu vode gdje se svaki dan kupaju koliko žele,budući je voda protočna,pa je uvijek čista,šrota imaju količinski koliko žele,sve što i prije.
Neznam više što bi im dao,ali jaja ni za lijek.
Ajde forumaši pokušajte pomoći nekakvim savjetom.

Prije sam držala patke i uvijek su nesle dva puta godišnje,u ljetu i od 12 mjeseca po zimi,mada neke patke nemaju instinkt leženja na jajima svejedno se iznesu određenu količinu jaja i onda stanu,ne trebaš se zabrinjavati
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Prije sam držala patke i uvijek su nesle dva puta godišnje,u ljetu i od 12 mjeseca po zimi,mada neke patke nemaju instinkt leženja na jajima svejedno se iznesu određenu količinu jaja i onda stanu,ne trebaš se zabrinjavati

Svaka čast na odgovoru. Raširila si mi prozore znanja. To su mi inače divne životinje. Namam ih uvjeta puno držati,ali desetak uvijek mogu,a toliko i sada imam.
Nego reci mi ima li ikakav siguran način razdvojiti muško od ženskoga-prepoznati sam mislio?
Puno sam savjeta i uputa dobio za to,ali nisam ni sa jednim uspio nešto napraviti da bi ih prepozao.
Prošle godine od desetak si ostavim tri uvjeren da je jedno muško,kad ono vraga,nađem danima tri jaja izležena. Ispočetka nisam vjerovao,ali s danima sam se u to uvjerio,a tako bi si želio da mi se izlegu mlade patkice,ne radi financija,nego eto da šetaju dvorištem.
Uživam gledati ih kako se gegaju i šetaju.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
kakve patke imaš? kod nekih vrsta tj. boja možeš ih razlikovati po boji,inače patka je glasna,kvače, a mužjak šušti,puno je tiši i jedva ga čuješ,to pravilo mislim da vrijedi za sve patke osim mošusnih,kod mladih mužjaka vrh repića se ufrće prema gore,ali to nije mjerodavno jer to perje mu zna otpasti,i muški gaze i to stalno čim dosegnu spolnu zrelost
po boji ih možeš razlikovati ako su u divljoj boji ili nekoj domaćoj šarenoj,patak uvijek ima tamnu glavu i prsten oko vrata
 

Najnoviji postovi

Na vrh