• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Jedno od tovnih pacica koje je malo sitnije od ostalih malo teze hoda. Napravi nekoliko koraka i legne. Jede i pije. Ne znam stabi mu moblo biti? Pusteni su napolju na travi.

Liza, meni japanka deluje kao da je japanac.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
E ovako, drustvo moje drago... nemojte se oslanjat na to da su patki s narancastim kljunom. Ja danas zaklala 4 najnarancastija kljuna i samo je jedan patak, 3 patke.

Anser, nije japanac, eno sjedi na jajima, samo sam joj podmetnula od bijele patke :)
Sta je s pacicem?
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Nema pol veze sa kljunom, razlikuju se po glasu, zenske su glasnije a muski su tisi, kao da siste.

Ono pace je sada dobro. meni se ucinilo da je japanas zbog toga jer deluje da je dosta veci, verovatno zbog ugla slikanja. Mojima mosusnima/japanskima/mutavima sada lepo krenulo perje, a u velicini polako stizu ceri-veri pacice, koji su do skoro bili oko 5 puta veci :)
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Moja guska jos nije legla.. Nosi negde od pocetka aprila pa do sada i nije snela ni 20 jaja. Pravila je pauzu sa nosenjem od nedelju dana i opet je pocela. Zadnjih par jaja su sitnija, malo veca od patkinih. Vidjam je da legne na gnezdo ali opet ustane..
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Meni je jučer guska snjela prvo jaje, sve OK, da nisu 24,12,2014, izašli mali guščići i sad su već 3 kg teški, napominjem da je to jedna te ista guska jer imam samo nju i njega.
Ne da se deru njih 5 nego sam lud od dernjave, punica bu me u top spremila ak se ne rešim te dernjave.......
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Anser, sa dva i po mjeseca se sve dernjaju jednako, bar mi se cini. Za par dana cu opet klat, pa cu probat izabrat najglasnije. Mislim si od ovih ostavit 4 zenke, ako ne fulam :(
Jel uopce mogu ostavit zenke, parit ce se s ocem, ne znam kako to ide s incestom kod peradi. Ako netko zna upomoc pliiiz.
Ajd nek ti je pacic dobro, hvala Bogu :)
Cujem da ove godine bas i nema mosusnih, da je potraznja ogromna i da se mogu jako dobro prodat i jaja i mlade patkice.
Bar ovdje oko Zg.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Ni kod mene nema bas mosusnih, ali ja imam svoje :) . Sledece godine cu trebati da nabavim jednog ili vise muzjaka mosusnih, ali nema gde, verovatno cu opet ici po onim zabacenim selima, tu ima po neka.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Liza gdje je to potražnja za japanskim patkicama?
Ja se svojih jedva riješio:(rofl)::(rofl): probat ču nasadit jaja indijske trkačice
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Anser, sa dva i po mjeseca se sve dernjaju jednako, bar mi se cini. Za par dana cu opet klat, pa cu probat izabrat najglasnije. Mislim si od ovih ostavit 4 zenke, ako ne fulam :(
Jel uopce mogu ostavit zenke, parit ce se s ocem, ne znam kako to ide s incestom kod peradi. Ako netko zna upomoc pliiiz.
Ajd nek ti je pacic dobro, hvala Bogu :)
Cujem da ove godine bas i nema mosusnih, da je potraznja ogromna i da se mogu jako dobro prodat i jaja i mlade patkice.
Bar ovdje oko Zg.
Incest nije dobar,ali može proć ako se svakih par godina ubaci nova krv u jato nema nikakvih problema.Mislim da je sigurnije određivat spol po zavijutku na repu nego po glasu.Dakle patci imaju na kraju repa mali zavijutak ,a patke ne.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Prvi ovogodišnji pomladak:

2hoftwo.jpg


trenutno je još jedna runda u inkubatoru i početkom ovog tjedna jedna guska sama sjela, pa ćemo vidit, jel bude šta od svega toga...
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Imam jedno pitanje.Imam patkicu staru 25 dana.Slabo jede i slabo se krece nije vesela kao ostali u jatu,Jel zna neko uzrok i sta da joj dam kao preventivu?
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
Pozdrav evo već tri godine uzgajam piliće tokom ljetnih školskih praznika i sad sam se zapito dali bi u tom periodu mogao uzgojiti i patke.Piliće imam u štali na velikom prostoru pa bi tako isto imao i za patke.Koju vrstu patki bi mogao uzeti i na koj ih naćin držati,ili konstantno u štali ili ih mogu malo i pustiti van na dvorište da pasu i da se brćkaju.Čime ih hraniti sa koncentratom za piliće pa kasnije sa šrotom ili postoji nekakva druga prehrana.U naprijed se zahvaljujem.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ma ja cu poludjet :mur:
Susjedov pas mi dosao u stalu i pojeo jaja na kojima je japanka sjedila. Sad ozbiljno pocinjem :icon_axe: i susjede i njihove pse. Moji uredno zive s kokama, patkama, kozama, mackama, nikad im nije palo na pamet ni jaje ukrast, jedna kuja spava u stali sa svim zivotinjama, i onda ti dodje tudja bestija, grrrr

E sad o spolu... juce sam zaklala 5 ravnajuci se po tihom glasanju i svih 5 muski, yesss. Ali sam se napatila s paperjem. Prije tocno tjedan dana cistila bez po muke, a sad... paperja i perja ispod koze, koje jos nije izbilo, uzas.
Sta sad da radim, da cekam da to pod kozom izbije, ili ce kasnije bit jos gore, pomagajte nisam pametna :redface: Sjecam se da je pisano negdje kad se kolju, kad ne, ali ne mogu naci.

@propuh, ako imas jos japanki, javi
@ivanhecimovic hvala, jel jato 1+6 previse zenki?

@vrijedni, patke moras drzati posebno ogradjene bar 3 tjedna. One puno brze napreduju od pilica pa ce ih izgazit, a i jako prolijevaju vodu sto pilicima ne godi. Ja imam hibridne bijele i jednu japanku, kazu da je japankino meso ukusnije, ali su manje, manje nesu i ja ih ne volim sto su pretihe. Ja hranim koncentratom mjesec dana, onda srot .Hoces ih drzat zatvorene ili vani, ovisi o tome sto hoces. Ako ih zelis sto brze utoviti za klanje, drzi ih zatvorene. Bilo biim bolje vani, a tebi lakse jer moraju imati vodu, a to je malo nezgodno osigurati u stali. Po meni najbolje van s njima.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Pekinske patke??? Takve su moje, rekli su mi da su to hibridne bijele...
Mislila sam da su pekinske samo recept :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh