• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Steta
Sad sam citala, pisao si da jedna hramlje, sto je bilo na kraju s njom?
Meni jedna patka jako tesko staje na jednu nogicu.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Toj guski sada nije nista, normalno je napolju sa olstalima. Imala je pretegljene tetive to joj je od guska kada su se gazili. Patku ce verovatno proci samo od sebe. Odvojite je da ne bude sa ostalima i da ima hrane i vode i kroz par dana bi je trebalo proci.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Evo malo mojih patkica

YakLZj2.jpg
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Blonda, guskica koja nažalost nema mira kraj gusaka (ne podnosi ju)

2r4546b.jpg


Guskina jaja i način čuvanja istih prije nasađivanja

noerg4.jpg


Ukoliko netko treba guskina jaja, slobodno se javi na PM, inkubator trenutno pun, pa nemam kud s njima...Zagorje
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
viewer.php
[/URL][/IMG]

jedna guska mi nosi ovaka duguljasta jaja, da li da ih ostavim,jel
se mogu izleći guščići iz takvih jaja.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
i još jedno mozda glupo pitanje,imam jednu domacu bijelu patku,nemam patka vec gusan skače na nju, pa jel moze biti nešto od toga? nese jaja
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
kladioničar koliko imas gusaka i koja je nesivost gusaka znam da one kasno pronesu oko godine starosti pa me zanima onaj period kad nose kako nose?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Čuvam ih u posevama.
Sveukupno 9 komada, od toga, ako dobro raspoznajem 2 gusaka sigurno, za 1 nisam siguran, tako da je 6 guskica sigurno...
Počele su nositi negdje krajem veljače, u početku svaka cca 3 dana po jedno jaje, a sad nesu na svakodnevnoj bazi, tako da za cca tjedan dana skupim po 10 jaja...
Samo što mi sad inkubator pun, pa nemam kud s njima :( a kvočke nemam, niti one same ove godine ne žele sjesti...
Inače, čekam dravske ove godine, ako bude, pa me baš interesiraju kak će se one ponašat...
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
kako znas po jajetu koje je musko a koje zensko,i kako raspoznati koje je jaje oplodjeno
a koje ne? meni je uvijek bilo oko 50% tako kad
bi to znaio ne bi propala neoplodjena jaja vec
bi ih pojeli da ne stavljam u inkubator
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
mislim da se to nemoze raspoznati bez lampiranja a akd se lampira več su jaja u inkubatoru cca 10 dana
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Nemoj se ljutiti što ću ti reći,ali nisu ti to indijske patke trkačice.
One ti imaju vrat skoro kao pola tijela,još kao malene.
Ako naučim kako se stavlja slika na forum, budem ti ja stavio sliku da vidiš kako izgledaju indijske
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
baranjac
Pa kolko je meni poznato nemoš po jajetu skužit koje je muško, a koje žensko...a šta se oplođenosti tiče, dobro kolega propuh kaže, lampiranje, al nakon 10 dana u inkubatoru, iako iskreno, ja ostavim sve, ne obavljam lampiranje...šta bude, bit će...
Kak jedete guskina jaja? Isto kao kokošja ili neki posebni recept? Mi ih ne jedemo, pa eto nemam pojma...
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pa jaja od guske jedemo ko i sva ostala,nista posebno,kad ne skupljam za inkubator,imam
labudaste guske nose skroz do zime,oko 70-90 jaja.
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Kladioničar, guskica ti je prelijepa! :)

Ja sam u međuvremenu dobila ženku guskice, moja dobra prijateljica mi je nabavila i donijela mi ju s mašnicom :(inlove): .. Idući dan ujutro već me dočekalo jedno jaje... sad sam ga spremila posebno u posudu vani gdje ga nitko neće moći nagaziti ... Vjerujem da je oplođeno jer guska je bila u drugom jatu gdje je imala mužjaka.. pa baš bih ga htjela sačuvati i stavit pod nju.. To budu onda drugi geni je moj gusak nebude njemu tata...

Za sad se još ne gaze iako se on mota oko nje, a čim se ona zadere on dotrči... Mislim da mu se sviđa :) Fora je, plaha jako, a ima neke ožiljke po sebi kao da su ju druge guske ili patke tukle.. :( doduše i moje patkice krenu na nju a i patk bi ju gazio.. Ima prekrasne plave, oči.. nisam znala da guske imaju plave oči... Jel i vaše imaju takve?

Imate neki savjet vezano za nasađivanje guske? Čovjek od kojeg smo ju dobili dao ju je jer "je ona već dovoljno snjela ove godine"... E sad ,kod mene je dakle dala još jedno jaje... Hoće li ona sama sjesti kad snese posljednje ili?
Napravila sam par gajbi sa slamom i improvizirala nadsrešnicu.. Doduše u jedno od njih sam stavila pačje jaje koje sam našla, no ujutro su gajbe bile prevrnute a pačje jaje razbijeno.. :(
 

Prilozi

  • DSC_3885.jpg
    DSC_3885.jpg
    73 KB · Pregleda: 194
  • IMG_20160411_100340.jpg
    IMG_20160411_100340.jpg
    23 KB · Pregleda: 158
  • DSC_3879.jpg
    DSC_3879.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 138

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo dvije guske sjede vec 2 tjedna...dvije jos nose svaki drugi dan, a jedna ne...valjda bude sjela...
 

Prilozi

  • 20160410_150000.jpg
    20160410_150000.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 147
  • 20160410_145950.jpg
    20160410_145950.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 163
  • 20160410_145945.jpg
    20160410_145945.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 104

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Inače pitanje koje je pasmine guska...ako je hibrid onda neče sjesti na jaja...rijetko koja hoće sjediti na jajima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh