• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,169
Nebi. Za duple komande trebaš i dvije pumpe.
Na tom stroju ti nisu duple komande niti nužne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mogo bi , ali za to treba višegodišnja svakodnevan praksa . tj morao bi rukama simulirati ono kaj bi inače platio u mojem gornjem postu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je imal jedna je bila za lijevo /desno i otvaranje /zatvaranje a druga za dizanje/spuštanje i stabilizatore sad je jedna od Tamiča .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Kaj mislite o ovom ulju za utovarivač
893efad99cc3fb5376635771f8a2e169.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo puky je sve rekel.... :D:

Ne vjerujem da je to jeftinije od ininog hidrola 46, a vjerojatno je isti jarac u pitanju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Nije stvar u lovi, love se nema[emoji16].

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Nije baš da se toči bilo kaj unutra.
Trenutno imam problema sa jako brzim grijanjem ulja prilikom čega dolazi do gubitka odnosno sporog rada utovarivača.
Trenutno radim na tome da pronađem adekvatan manometar sa kojim bi provjerio pritisak pumpe na hladno i na toplo sa trenutnim uljem unutra.
Ovog ulja mogu dobit jedno 15-20 litara praktički badava pa bi probao i s njime da vidim jel ima kakvog pomaka na bolje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Traktorski utovarivač za gnoj, Tehnostroj

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Isti ovakav je moj
5031b3a1f0f9da03b53501bbf67eeaca.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma to tebi nekaj drugo ne štima kad se tak grije , koliko radiš u komadu..prikolica za prikolicom ili pauziraš kad voziš?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,747
Prvu prikolicu natrpam još i normalno, drugu nakon otprilike 20- tak min već teško, cijevi su tada već poprilično zagrijane.
Koristio sam prije nekakvo novosadsko hidraulično ulje HD 46 i radio je super, to više ne mogu kod nas naći i sad sipam unutra isto HD 46 al neko rusko. Od tada počinju problemi.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj to znači drugu teško? , ako više nama snage znači da je pumpa kaput ..i ona je krivac za zagrijavanje .
Jer sva ona energija koju ona potroši za "krpanje " unutarnjeg prošuštanja konvewrtira se u toplinu .

Znači koliko drugu prikolicu sporije natovariš razlika energije zagrijava sustav ....a ti laički rečeno daš isto gasa ili čak još više (više oikretaja na kardanu) .

ili, ako je negdje nekakvo prigušenje .
uglavnom manometar bu sve rekel , samo ga metni čim bliže pumpi
 
Na vrh