• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam pitanje za gospona muhu i zeljko kz


na mom atlasu koji je isti ko i ovaj kaj ste slagali imam problem


kad rucicu komande stavim da dize ruka uvjek malo padne pa nakon toga krene gore kam je i trebala,,,, jel se to da rijesiti

ostalo sve funkcionira dobro

Djelomično da mismo (tj Muhač) umjesto one bolcne na ručici stavili zatik i radi meni se događalo isto to i još je kod dizanja spuštal ruku na prvom celinderu za sad ok .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
@iwanho Imam jaa neku soluciju,da na mojeg stavimo utovarivač a ti vozi s prikolicom :icon_mrgreen:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@Tino, može kaj predlažeš, a može i malo šale. :(grin):
Dojdi s utovarivačem i svaki put buš platil susjedu kaj buš z njegove njive tovaril meni na prikolicu, a možeš i unajmiti helikopter da te drži. :(giggle)::(giggle)::(giggle):

@mane,
rudo bi se lako produžilo. Komad cijevi ili nekog H profila koji se vijcima pričvrsti za postojeće rudo. Najveći moment je ionako u zoni gdje rudo izlazi iz sanduka.
Veći problem bi predstavljala vožnja s utovarivačem na polugama hidraulike.
Možda bi ipak, ako najdem pogodan utovarivač, trebal razmišljati o pojačanju postojećeg ruda i napraviti neki brzi prihvat za utovarivač na prikolici, tak da se kod vožnje može ruka utovarivača spustiti na gnoj.
Zna li netko kolika je težina pojedinih marki utovarivača:
Gramip HU-4, Tehnostroj, Riko RN-1 i sličnih?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
@Tino, može kaj predlažeš, a može i malo šale.
Dojdi s utovarivačem i svaki put buš platil susjedu kaj buš z njegove njive tovaril meni na prikolicu, a možeš i unajmiti helikopter da te drži.
Ivanho bilo bi ti jeftinije da kupiš od susjeda parcelu.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Dečki, ne pratite što Ivanho piše, a pogotovo ne uzimate u obzir da je iz okolice Krapine, tj Hrvatskog Zagorja. Znači, s tim susjedom si je naj boljši, ako nije on osobno bio na sudu s njim, valjda je netko od njegovih staraca bio.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja imam od Tehnostroja i ima ga kaj Universal nosit, ne znam sad kolko ima kg. Baš sam danas tovario dvije prikolice gnoja za prodaju.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dečki, ne pratite što Ivanho piše, a pogotovo ne uzimate u obzir da je iz okolice Krapine, tj Hrvatskog Zagorja. Znači, s tim susjedom si je naj boljši, ako nije on osobno bio na sudu s njim, valjda je netko od njegovih staraca bio.

Ziva istina,takvi su i pri mene,prigorci....:icon_lol:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Dečki, ne pratite što Ivanho piše, a pogotovo ne uzimate u obzir da je iz okolice Krapine, tj Hrvatskog Zagorja. Znači, s tim susjedom si je naj boljši, ako nije on osobno bio na sudu s njim, valjda je netko od njegovih staraca bio.
Kolega Vargas znam iz kojeg dijela lijepe naše je ZATO sam to i napisal.Kak zagorci vele SVE vas bum tužil:icon_pray::icon_lol::fiery:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Kolega ima Gramipa šesticu,mali 533 radi solidno s njim ali uzbrdo bez nekoga ko stoji na prvom kraju se moreš plakati

Tu sam prvi put sjel za komande toga čuda,nakon jedne prikolice sam več bil velemajstor :)

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=INDAXE0qxyY[/yt]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na jednoj staroj Njemačkoj prikolici je na rudu bila namontirana ruka za gnoj. Pogon je bil traktorski kardan koji je vrtel pumpu ili prikolicu . Kad se ruka skinula ostala je samo ploča sa 4 rupe jako jednostavno a treba samo jedan traktor .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pa to su Novcky, Cobra i Magla napravili na šumskoj prikolici :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gramip HU-6C je težak 430 kg.

Hvala lijepa. Pretežak, dakle otpada iz izbora.

@Tino, može kaj predlažeš, a može i malo šale.
Dojdi s utovarivačem i svaki put buš platil susjedu kaj buš z njegove njive tovaril meni na prikolicu, a možeš i unajmiti helikopter da te drži.
Ivanho bilo bi ti jeftinije da kupiš od susjeda parcelu.

Dečki, ne pratite što Ivanho piše, a pogotovo ne uzimate u obzir da je iz okolice Krapine, tj Hrvatskog Zagorja. Znači, s tim susjedom si je naj boljši, ako nije on osobno bio na sudu s njim, valjda je netko od njegovih staraca bio.

Dečki nema straha od suda. Bil sam nekoliko put na sudu (lani ostavinska rasprava kad je mama umrla, a 2000. isto ostavinska kad je umrl tata), ali nikad nisam nekoga tužil. Ni zagorci nismo više kaj smo bili (od kad su velike sudske pristojbe).

Ne bi htel jeziti susjeda, kad mu je to 20 metri od hiže. Bolje da sam si i dalje dobar s njim kak i sa svim drugima.

Ja imam od Tehnostroja i ima ga kaj Universal nosit, ne znam sad kolko ima kg. Baš sam danas tovario dvije prikolice gnoja za prodaju.

Koji UNI? Koliko kil (približno) ima traktor?

Na jednoj staroj Njemačkoj prikolici je na rudu bila namontirana ruka za gnoj. Pogon je bil traktorski kardan koji je vrtel pumpu ili prikolicu . Kad se ruka skinula ostala je samo ploča sa 4 rupe jako jednostavno a treba samo jedan traktor .

Da, o takvom rješenju sam razmišljal, ali ga ne bi prišrafil nego spojil na štifte tak da ga morem skinuti bez ključa.

Izgleda da je ipak osnovni problem težina utovarivača ili preslabi traktor, a traktor ne bum mijenjal. Onaj mali slovenski od 280 kg bi bil OK, samo da je kakav rabljeni za oko 1,5 kE. Novi je preskup.

Svima, uklj. i one koje nisam citiral, zahvaljujem.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kad uzimaš sa strane kao Tino u onom videu onda se 533 ljulja čitavi a pogotovo kad ispružiš cijelu ruku utovarivača.
Ja ga većinom kačim na IHC 644 i priključim pumpu na brzi kardan.
Teži traktor i stabilniji a radi na 1000-1100 okretaja motora a natovario sam s njim oho kubika stajnjaka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nema U445 dvije tone ni u ludilu...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@ZJ
Prema svim podacima, ima 2 tone, točnije trebo bi imati oko 2100kg.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj stabilizatori ne pomognu dovoljno kod utovara sa strane?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemre imati toliko gol. Možda s okvirom i utezima. Ak Štore s prednjim pogonom ima oko 1800 kg, Uni obični nema gdje skupiti toliku razliku.

Kaj stabilizatori ne pomognu dovoljno kod utovara sa strane?
Stabilizatori bi pomogli da na njima možeš podići zadnji kraj taktora u zrak. Ovak i nisu od prevelike koristi.
Vrijede na Vladimircu, koji može pritiskati poluge prema dolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh