• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danijel kaže:
da te pitam, koristis kad superspore brzine? i za sta one sluze?
nikad ih nisam koristio ni ne znam za što služe..
 
D

danijel

Guest
sta mislis da uzmem mjenjac 20 plus 10 ? jer imam 577 i torpedo, i te nase traktore, pa se ne kuzim jos u nove mjenjace
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa ono mislim da nebreš fuljat ako uzmeš mjenjač 20+10..
a zakaj budeš koristio taj traktor??
 
D

danijel

Guest
ma imam 15 krava, 5 hektara luka, kupusa 5 hektara, zitarica 5 hektara, i treba mi za cistit puteve, pa bi uzeo i malčer od 5 metara na grani
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma nije ti neka nauka s mjenjačem, sam jedna ručkica više, reverzer, a to ti je prava stvar
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danijel kaže:
ma imam 15 krava, 5 hektara luka, kupusa 5 hektara, zitarica 5 hektara, i treba mi za cistit puteve, pa bi uzeo i malčer od 5 metara na grani
daj koju sliku malčera ne razumijeom ovo 5 metara na grani :scratch
mislim da bi svakak bio dobar traktror pored 577 ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa malčer na hidrauličnoj ruci, za čistit kanale i sl. Ima slika po forumu...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
za taj traktor malčer na ruci od 1.6m zahvata je maksimala a super spore ti mogu zatrebati i u radu sa njim,ja imam kanalokopač i tamo su neizbježne
 
D

danijel

Guest
ma zahvat je 1.20, i ima granu od 5 metara, profesionalni je pa je malo tezak za taj traktor, ali ne moze na veci jer su putevi uski i onda veci traktor nebi mogao prolazit nikud
 
D

danijel

Guest
to ti je komunalni malcer, znaci ima kran (granu) i na kraju tih 5 m ima malčer, kuzis, nemam slike sad
 
D

danijel

Guest
hvala ti puno. Mi mozes jos objasnit ovaj RM, sta je to rikverc ili? Znaci na mjenjacu 30 plus 15: imam pet brzina u zecu, pet brzina na kornjaci to ih je 10 za naprijed, a di su drugih 20?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
RM mislim da je isto nazad..
ima 3 reduktore i isto u svakome 10 tak da je to 30,
 
D

danijel

Guest
ma ne razumijem to, kako 3 , kada ima kornjacu i zeca samo, tto su dva
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa čekaj kaj nije ovaj lijevi skroz mjenjač za naprijed nazadili su još to te među neke brzine
 
D

danijel

Guest
ne kuzim zasto ima na lijevoj ručki napred nazad, a na skroz desnoj opett za rikverc?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danijel kaže:
ma ne razumijem to, kako 3 , kada ima kornjacu i zeca samo, tto su dva
ima sve skupa 3 mjenjača...
1 standard 5 brzina.
2. hod naprijed nazad (zec kornjača) a za iza samo jedna brzina ili R
3. reduktor gdje opet ima zec ili radna brzina znači ona kojom se voziš po cesti i kornjača ili 1 reduktor i reduktor 2 koji je kod mene označen CR ili ti super spore.

evo jedna lošija slike 3. reduktora:
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Marko ne zna objasniti da ga bog boguje...

kod 30+15 mjenjaca imamo ovakvu situaciju.

Grupe brzina su F N R

Svaka od grupa ima 5 svojih brzina

Treca rucka kontrolira, (da se tako izrazim) radne i transportne brzine, te rikverc grupu.

NAPRIJED:
5 brzina u F grupi kornjaca
5 brzina u F grupi zec

5 brzina u N grupi kornjaca
5 brzina u N grupi zec

5 brzina u R grupi kornjaca
5 brzina u R grupi zec

NAZAD
5 brzina u F grupi rikverc
5 brzina u N grupi rikverc
5 brzina u R grupi rikverc


Nadam se da je sad jasnije

P.S. da ne bi bilo zabune, brzine nisu poslagane ovim redoslijedom kako sam napisao. Ako iz nekog razloga zelimo saltati svih 30 brzina od najsporije do najbrze. najprije saltamo od najnize do najvislje kornjace, pa tek onda od najnizeg do najvisljeg zeca. Postoji mogucnost da se 3-4 najvise kornjace podudaraju s 3-4 najniza zeca. To ce nam reci vlasnici ovih traktora bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh