• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Kiši

Novi član
Tu od
21 Kol 2024
Poruka
10
Zetoraši na aparatima :ppozdrav: :hahah: :eek:
Hahahaaa

Pa da zvuči čudno ali tako je...
E sad dal je presudilo pre-redovno Mijenjanje ulja i filtera
Termostat i antifriz
Ili pak kvaliteta jel ipak je on prva serija 80 godina....

Ali opet npr.
Ventili su samo jednom podešavani
Pumpa i dizne također samo jednom bile na provjeri
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,575
Ima sigurno veze i sa tim tko je s njim sto radio i kako ga je gonio...
podijeli te sate na 40god ispada 200-tinjak godisnje...
 

Kiši

Novi član
Tu od
21 Kol 2024
Poruka
10
Pa gle moji su nekad kupili 533 68 s jednostepenim kvačicom i bez špere i poslje ga prodali tu u selu i još uvijek radi super,pa su se odlučili za 540 ali u tom trenutku nije bilo na stanju Pa su uzeli ovaj 539.

Godišnje je obrađivati 4 hektara zemlje...
Znaći oranje,priprema i sjetva...
I livade nekih 2,5 hektara i godišnje 30 metara drva dovelo iz šume...
S tim da zadnjih 8 godina neradi livade...

Traktor je uvijek normalno vožen nikad nije forsiran ali opet po selu fergići se svi vrte oko 5-6 hiljada i generalka....
Ali opet održavanje im je lošije.

Proljetos sam ujakovom prijatelju do 7 bačve motornim ulja što je djed vrijedno skupljao godinama...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,398
Mene fascinira da je taj obrtomjer uspil izgurat 9000 rs i da još radi (pretpostavljam), ja kojeg god sam vidil obrtomjer je stal na oko 3000 - 5000 ili mijenjan.

Ako je dobro održavan svaki ce 539 napraviti tolike radne sate pa i još više, nisu to tako jako nekvalitetni motori kako se pričalo.

U svakom slučaju lijepo očuvan originalni 539, čuvaj to!
 

Kiši

Novi član
Tu od
21 Kol 2024
Poruka
10
Pazi kazaljke od obrtomjera ne stoji na mjestu nego pol centimetra plovi simo tamo ali to je to minimalno...

Radne sate broji bez problema od prvog dana nikad nije stalo niti mjenjan...

Jučer sam podesio ventila promijenio prednji semering radilice,stavio novu vodenu pumpu...
Očistio motor detaljno i tako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh