• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ništa od tog napisanog, to je reda radi da ima više slova na kutiji. Koeficijent trenja između dva metala(čelika) je isti i neznatan je razlika u vrsti čelika. Razlika postoji dali je suv il podmazan. Razlika bi bila da je od nekih drugih legura, nažalost.
Jesi probao pa znaš ili?
"" Danas malo došel do vitrine pa išel pogledat pilu ak nije slučajno prašina kakva pala, da ju odma sutra odnesem na čiščenje u servis, al dobro nije, sve je hermetički zaprto.
Kakva je to ljepotica, ja mislim da sanjam iskreno kak je ova pogođena, ono ajc a kak se veli.
Jako je bitno kaj prate oni modu i dizajn, to se jako cjeni i poštuje kod kupaca. ""

Jučer pomagao kolegi u šumi pa ju ponesao za svaki slučaj radi debljih komada (ima Husq 353 i Stihl 029)
da vidiš što tek radi u bukvi rašlje od nekoh 80 cm promjera . Za sad zadivljen i prezadovoljan točno se osjeti kad ju autotune pri naprezanju "potjera" . Nema osjećaja da se igdje napreže ili guši niti išta slično jednostavno guta drvo samo ju pustiš i uživaš. Kada prereže i netom poslije ju zaturiraš zvuk je prekrasan kao da zaurla:):););):devilish:
Sve znam, zato sam ju i kupio, sad baš dobio informaciju da je ro najbolji model trenutno 😉🍺
A na škatulji HR ;)

Nego, kaj je ovo, karika?

Bolje da neznaš🤭
Forfiktam ventiles, čuo sam da nabubri od stajanja i ispadne.
Može stajat 369godina ovak😉
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Jesi probao pa znaš.
Probaj ti pa ćeš videti da nema veze sa uštedom goriva.
A imao sam slične koje su isto reklamirali samo neki drugi naziv, i naravno nije bilo veze. E jedino ima onih što više veruju od onog što vide.
Ako nebude bačena sutra ti je uslikam, samo nema natpisa od rada a jedna je imala i utisnut žig.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
Ništa od tog napisanog, to je reda radi da ima više slova na kutiji. Koeficijent trenja između dva metala(čelika) je isti i neznatan je razlika u vrsti čelika. Razlika postoji dali je suv il podmazan. Razlika bi bila da je od nekih drugih legura, nažalost.
Ako je razlika u otporu između drveta i vodilice znači da jedna lakše ulazi u drvo kroz preorez nego druga onda se tu smanjuje vrijeme rezanja a samim time i potrošnja goriva, ne znam, nisam stručnjak, samo sam kirijaš pa pretpostavljam, zbog čega je to tako ne znam, piše da je premazana epoxy premazom, da li to nešto znači ili je samo reklama ne znam, znam šta piše, znam da se sama boja prije skine sa obične već sa ove vodilice pa pretpostavljam da je, možda, zbog tog premaza, a možda i taj premaz pruža manji otpor drvu...ili drvo njemu, ne znam...ali činjenica je da su ovdje na slikama 3 vodilice od 50 cm na vagi, prva je oregon 1200 grama, druga je husq x-force 1025 grama, treća je husq x-tough light 950 grama pa vjerojatno da i to nešto znači nekome oregon.jpg
x-force.jpg
x-tough.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
čini se da ih (službeno) još nema u prodaji u BiH :unsure:
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Ovih dana je odrađeno svečano paljenje 545 mk2 na pogon Aspena. Upalio ju, ostavio malo da radi te da se prilagodi. Gorivo ne smrdi, ne dimi, ma milina. Cak sam primijetio da su frcale iskre iz auspuha, sto prije nije bio slucaj :confused:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ako je razlika u otporu između drveta i vodilice znači da jedna lakše ulazi u drvo kroz preorez nego druga onda se tu smanjuje vrijeme rezanja a samim time i potrošnja goriva, ne znam, nisam stručnjak, samo sam kirijaš pa pretpostavljam, zbog čega je to tako ne znam, piše da je premazana epoxy premazom, da li to nešto znači ili je samo reklama ne znam, znam šta piše, znam da se sama boja prije skine sa obične već sa ove vodilice pa pretpostavljam da je, možda, zbog tog premaza, a možda i taj premaz pruža manji otpor drvu...ili drvo njemu, ne znam...ali činjenica je da su ovdje na slikama 3 vodilice od 50 cm na vagi, prva je oregon 1200 grama, druga je husq x-force 1025 grama, treća je husq x-tough light 950 grama pa vjerojatno da i to nešto znači nekome
Očekujem neke konkretnije odgovore. Ovako kako navodiš nije. Vodilica nepravi otpor već lanac. Tup ili oštar, i kako se troši smanjuje se širina reza, te lanac počinje praviti otpor preko svojih zakovica koje ga spajaju. Zakovice su mnogo deblje od vodilice bar za 50 posto, tako da nema šanse da vodilica pravi otpor. Zašto je laganija pa to se očito vidi kakve imaš umetke. Moja nijedna vodilica nema laka ili ga ima jako malo na sebi i nema nikakvog otpora. Imam vodilice napravljene od dvije vodilice zavarena na sredini i potpuno ravnopravno režem stabla kao i ti sa svojom od 100e, koja je kao nekog exs kvaliteta. Takođe dužina vodilice nema veze sa brzinom rezanja. Ja 30 godina na h61 koristim 41 ili 45 zuba u rušenju stabala, i nema otpora niti štete pili.
Nisam ja neko ko samo povuče za špagu pa šta bude, već dobro gledam šta je potrebno da bi nešto dobro funkcionisalo. Za razliku od mnogih da nekažnjeno svih, ja od smeća napravim funkcionalnost, vi tako nesto samo morate kupiti.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
Znači lanac na jednoj vodilici bude tup i dok ga stavim na drugu vodilicu on se nekim čudom sam od sebe naoštri pa ja zamislim da je do vodilice? U pravu si.
Vodilica 5mm, nitna 6 mm i to je 50% više? U pravu si.
Nisam pitao zašto je lakša niti tvrdio da zbog laka ima manji otpor, ali U pravu si.
Da li sam ikad, igdje išta rekao protiv tvojih inovacija? Stvar je u tome što ti to voliš radit a meni se ne da, ja svoju vodilicu "kao exs kvaliteta" zaradim za dva sata radeći ono što volim i što me zanima.
Kakva je veza i kome, odnosno zašto naglašavaš da dužinu vodilice sa brzinom rezanja?
Naravno da nema, ti na pili od 4 ks imaš lanac od 45 zuba, ja od 30, siguran sam je veća šteta i napor mojoj...a da, sorry, zaboravio sam, na mojoj ne valja membrana.
Ovo dalje neću komentirati jer sam ad hominem rasprave davno prerasto.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Gost brzina rezanja je onoliko koliko pila ima snage. Vodilica od 20 cm ide u drvo 20cm dubinae za 3 sek. Vodilica od 40 cm ide u drvo 10 cm za isto vrijeme i ista je brzina jer je istu površinu drveta pila presekla.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
ovisi za što se koriste, za rad sa motorkom i ako radim samo sa motorkom bez da tovarim drva puno su mi bolje husq technical jer imaju ušivak na lijevoj nadlanici pa kočnica ne stiska zglobove, ali za utovar drva nisu baš jer se brzo poderu, pogotovo ako se radi u hrastovini onda odu doslovno za 3-4 dana. Za to onda koristim neke gumene no name za 20 kuna i jednak im vjek trajanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh