• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Možda vi budete bolje sreće, ja sam najviše koristio za cijepanje drva na kalaču i jako brzo su mi prsti izletjeli van
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Onaj materijal na dlanu nije neke debljine ali za pile mogu,sto kaze kolega Ghost brzo ih podere drvo oštra i hrapava kora.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Kakva je veza i kome, odnosno zašto naglašavaš da dužinu vodilice sa brzinom rezanja?
Naravno da nema, ti na pili od 4 ks imaš lanac od 45 zuba, ja od 30, siguran sam je veća šteta i napor mojoj...a da, sorry, zaboravio sam, na mojoj ne valja membrana.
Ovo dalje neću komentirati jer sam ad hominem rasprave davno prerasto.
Neznam zašto si počeo da se ljutiš pričamo o iskustvima.
Počeli smo oko potrošnje goriva , na njega utiču otpori i zato smatram da trebam opisati dužinu vodilica. I ma koliko bila dugačka ja radim na preuzimanje malo sredinom, pa vrhom i konbinujem, zbog toga kažem da nema veze dužina jer ni onu od 32 zuba ne guram čitavom dužinom u drvo.
Oko rada karburatora, ma bit će ti jasnije kada pilu rastaviš u najsitnije djeliće pa budeš mijenjao ležaj radilice, podešavao venti- magnet, rastavio karburator u izvadio dizne I taj mikročip, pa to sve vratiš da radi dobro na nadmorskoj visini od 250 metara još istog dana na 1250, pa ćeš da osjetiš njezine tehničke mogućnosti. A pogotovo ako izvršis popravka na desetine različitih pila pa usporediš razlike I sličnosti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Za kalanje i utovar moraju biti one grube kožne. One mogu izdržati malo duže. Ali s njima nemreš delati nikakve fine stvari pa nekad smetaju…
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ovi nasi koji su isli raditi Amerima u Afgan i Irak su donosili neke opake crne rukavice sa stezalicom oko zgloba. Dlan i prsti ojačani nekim platnom ,extra rukavice nisam vidio nigdje kod nas da ima ni slično.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Neznam zašto si počeo da se ljutiš pričamo o iskustvima.
Počeli smo oko potrošnje goriva , na njega utiču otpori i zato smatram da trebam opisati dužinu vodilica. I ma koliko bila dugačka ja radim na preuzimanje malo sredinom, pa vrhom i konbinujem, zbog toga kažem da nema veze dužina jer ni onu od 32 zuba ne guram čitavom dužinom u drvo.
Oko rada karburatora, ma bit će ti jasnije kada pilu rastaviš u najsitnije djeliće pa budeš mijenjao ležaj radilice, podešavao venti- magnet, rastavio karburator u izvadio dizne I taj mikročip, pa to sve vratiš da radi dobro na nadmorskoj visini od 250 metara još istog dana na 1250, pa ćeš da osjetiš njezine tehničke mogućnosti. A pogotovo ako izvršis popravka na desetine različitih pila pa usporediš razlike I sličnosti.
Ne, ja pričam o svom iskustvu i navodim svoju pretpostavku i kažem da je pretpostavka a t govoriš...ne znam što.
Jedan lanac 36 zuba na vodilici 50 cm reže, nema opterećenja na motorku ali ne prolazi u drvo kako bi trebalo, isti taj lanac i ista ta motorka, druga vodilica i ode u drvo bez ikakvih problema, bez pritiskanja motorke dok je sa onom prvom vodilicom moralo se pilu pritiskati na kandže...i ti meni tvrdiš da nije stvar u vodilici nego u lancu...šta da ti ja kažem na to?

i ja sam nekada sastavljao i krpao lance, radio na vodilicama sa zvijezdom a zvjezda se raspala...i skužio sam da mi se ne isplati jer ne želim krpariti, nemam jednostavno živce za to, kupim si nove uređaje u koje sam siguran da kad dođem s posla, skinem haubu, ispušem zračni filter, počistim pilu od prljavštine i ulja, očistim vodilicu i znam da ujutro imam čime raditi a ne razmišljati da li će mi ostat metar drva za izradti zbog kojeg ću morati izgubiti još jedan dan. Tko voli, tko ima živaca, volje i vremena za takve stvari super, svaka čast, ja ne umanjujem ničije znanje niti trud ali ne volim ni kad netko umanjuje moje.

ja nisam nikad nigdje pisao niti tvrdo bilo što oko rada karburatora, nit o palenju motorki, niti o popravljanju jer to nikad nisam radio niti me to zanima, ja sam naveo tada da se to dešava na mojoj pili i da je moguće da je to greška do moje pile, ti tvrdiš da ne valja membrana, danas, 7 mjeseci i 100 litara goriva kasnije ta pila i dalje radi, još nije rastavljana, još uvijek pali...zar ne bi do sada već trebala otkazati posve? ne govorim o povremenim poslovima nego o svakodnevnom radu..i opet, ja ne tvrdim da ti nisi u pravu jer ne znam, ali ti u oba slučaja govoriš da ja nisam u pravu. Za mene je to ad hominem a ja na toj razini ne želim raspravljati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nisam se dugo družio sa 555,napravio sam 12sati i zamjenio ju za 550 XP,i mogu reč da je sad to to..
555 je dobra pila,ali malo teška za ono kaj mi trebalo..
E sad 550XP MK2,pun pogodak,vrijedi koliko košta i preproučio bi svakome,mala,lagana i praktična pila,i kaj me oduševilo paljenje,znači nisam ni napumpao gorivo,samo čok i pali na dva poteza,i ako malo odstoji uvijek pali na prvu i to je meni veliki plus..Gore je vodilica 38cm,i pila je teška 6.90kg,dok je 555 imala 8.90kg,a neko je spominjao 390XP ona sa vodilicom 50cm i punim tankom ima 11.5kg..
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Da, dosta su velike razlike između težne navedene u "knjigama" i stvarne težine jer proizvođač navodi težinu bez rezne opreme i sa praznim tankovima a tu može biti 2-3 kg razlike, 5 cm duža vodilica, 1dcl goriva, 0,5 dcl ulja više, par zubi na lancu više...i eto kila razlike
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas išel malo pogledati kraljicu novu,prije nek sam išel u bolnicu, dečki moji kakva je to snaga, kakva ljepota, koji dizajn, to se nemre riječima opisati.
Nema konkurencije, znači jedna jedina Husqvarna, najbliže sam da ju kupim. 🙂







 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,099
Čudim se kak tak slaba polica more nositi svu tu snagu i moć. ;)
Predlažem ti da kupiš XP model. Sugerimam XP 572 kad već nečeš posluhnuti i kupiti si Stihl 640 od prijatela.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Zanimljivo je kak te profesional serije ostanu u sjeni, uvijek se promovira xp" tak je 572xp zasjenio 565, 592xp zasjenio 585...jedino se 365 i 555 uspjele probiti na trziste...a mozda s vremenom tto uspije i ovima 😊
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Teško je to objasnit jer ljudi to ne kuže tu i žive u zabludi, ali ja sam sve to prešel pa znam kak je to.
Ne vide dalje od štila, a oni su veseli kaj žive na staroj slavi, ja ju nebi zabadav niti jedan model.
 

Najnoviji postovi

Na vrh