• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Zato sto nije isto tvoja hq61 i hq550xp iako obje imaju oko 4 ks ako se ne varam, 550 ima jbnu elektroniku kpja ju kod preopterecenja i pregrijavanja gasi, s vremenom pila ce biti ispravna ali ce joj kompjuter aktivirati blokadu da ju ne moues upaliti, kod ovlastenog servisera brisanje takvih gresaka je cca 50 eura. Sa druge strane ti ces sa svojom pilom rezati i u slucaju bilo kakvog kvara to ces u toku dana rjesiti...zato nije preporucljivo
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,550
@Ghost Elektronika gasi 550xp u slučaju preopterećenja ili pregrijavanja? Nisam nigde naišel na taj podatak…
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@Tommy ne doslovno da ju ugasi u radu. Prva serija 560xp koja je došla u Hr. (barem po rječima servisera) imala je problem sa modulom palenja, ako ju se nekoliko puta za redom pregrije, a to se često događalo zbog tvrdog drva na našem teritoriju, jednostavno više nije htjela upaliti, kada ih se puno pojavljivala ista greška dok su bile na testiranju zaključili su da je potrebno mjenjati modul ili ga na neki način poboljšati. To mi je lik ispričao kada sam htio kupiti 50cm vodilicu za 550xp..tada mi je rekao da će mi se to isto događati sa njom i da ju nakon nekog vremena neću moć upaliti...zaboravio sam točno što je rekao, davno bilo a ja senilan.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
550XP u prvim serijama je imala problem pregrijavanja tj. nije htjela upaliti na toplo već se morala malo ohladiti. Ona ustvari nije bila pregrijana nego je problem bio sa pregradnim elementom koji radvaja cilindar od karburatora/filtera. To su riješili tokom dvije godine od puštanja u prodaju tog modela ako me sjećanje dobro služi. Za 560XP to nisam čuo ali možda je bio problem i sa njima
Ali to nije bilo vezano za veličinu vodilice, zajebavale su i sa stock vodilicima.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ali to nije bilo vezano za veličinu vodilice, zajebavale su i sa stock vodilicima.
Slažem se, samo sam htio reći da za pilu od 4 ks nije isto raditi sa 38cm vodilicom i sa 50.

Nego imam problem, pitanje...zašto mi učestalo pucaju lanci na 592xp, uzimao sam x-cut C85, Oregon...uglavnom je svaki puknuo prije nego ga pola potrošim. Znači imam vodilicu Oregon DuraCut 70cm na njoj i koji god stavim to se događa, ista stvar i na vodilici X Tough Light od 60 cm...na ostalil pilama ne, samo na ovoj, redovito brusim vodilicu , redovito čistim vodilicu, podmazivanje pojačano do kraja...a lanci pucaju
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,596
A na 572? Meni husqvarnin lanac puca na 60% redovno. Nist koristi. Sad sa oregonom ke kolko tolko.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Na 572 mi puknuo jedan i to kad je bio izoštren skoro do kraja, znači ništa, samo na ovoj
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,596
Losi lanci,jaka i brza motorka. Do prije nekoliko godina husqvarna imala jako lose vodilice,prebrzo se trosile i listale. Onda su kopirali a mozda cak i oregon stanca za njih. Imam i stilovku,i na njih mecem stilove lance i bolji su mi nego husqvarnini.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
ne znam, nije mi nikada ovoliko često pucali lanci, razmišljam da počnem kupovati neke no name, to mi barem nije žao bacit, ovak ne znam, nit mi se isplati krpati nit baciti. A sa stihl lancima nisam nikad bio zadovoljan, oni su mi se razvlačili nenormalno
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,596
Ja sam prije 10-ak dana igrom slucaja koj Jozica kupio no name lanac za 70 kn. 31 zub 325 korak za stihl 261. Krcio sam neku sikaru cupo stare sljive,rusio orahe i tak. Krs oko vinograda. I aj rekoh za taj krs bit ce i vitlano aj uzet cu to nij mi makar zao. Porusio sam sve,izrezo na furke 25cm, oko 25-27 m bilo,lanac se uopce nije istegao a samo sam ga dva puta malo liznuo turpijom. Osto sam ugodno iznenaden. Imam sad ovih dana nekih klada rezat i uzet cu ti kinesku cunga lunga za 572 da vidi kako ce ici
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
jbg, ja opet uvijek gledam, pokušavam kupiti nešto bolje da bih bio sigurniji, sad više nisam siguran u to...čak mi dolazi ideja da probam staviti 404 rezni set na nju
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Slažem se, samo sam htio reći da za pilu od 4 ks nije isto raditi sa 38cm vodilicom i sa 50.

Nego imam problem, pitanje...zašto mi učestalo pucaju lanci na 592xp, uzimao sam x-cut C85, Oregon...uglavnom je svaki puknuo prije nego ga pola potrošim. Znači imam vodilicu Oregon DuraCut 70cm na njoj i koji god stavim to se događa, ista stvar i na vodilici X Tough Light od 60 cm...na ostalil pilama ne, samo na ovoj, redovito brusim vodilicu , redovito čistim vodilicu, podmazivanje pojačano do kraja...a lanci pucaju
Iskreno, to mi je sada prvi glas, ne znam što da ti kažem pametno. Javi trgovcu da piše uvozniku.
Ako sam dobro pročačkao, ta Husqvarnina vodilica je Sugiharina i oni je vjreojatno rade za njih. E sad, moguće da je problem u zaobljenosti. HQ vodilica je prilično paralelnih linija dok su neke vodilice zaobljenijih linija. Moguće je da se tu napreže jače lanac. Daj si truda i stavi jednu vodilicu na drugu pa provjeri, možeš i poslikati pa da vidimo svi.

Meni nije lanac nikada pukao, ne radim jednostavno takve poslove pa nisam relevantan no činjenica je da čujem tu i tamo kako husqvarnin lanac pukne, a da se sthil rasteže kao žvakaća... Nije dobro ni jedno ni drugo
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@Green23 znači ovako, vodilica Oregon DuraCut 70 cm, stavio na nju HQ lanac ili Oregon oba pucaju, HQ X Tough Light vodilica 60 cm, ista stvar, stavio Oregon ili HQ lanac oba pucaju, te su obje vodilice na pili 592xp,
Na 572xp imam X Tough Light 50 cm i lanci ne pucaju, niti oregon niti HQ, na 555 X force vodilica...lanci ne pucaju.
Javio sam, rekla mi je da je poslala upit i da čeka odgovor.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
ne znam koji, nemam gdje nabaviti osim carlton...i to morao bih naručivati jer malo tko ga ima 42 ili 46 zuba
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,596
Uzmi cartlon pa vidi...mozda su stvarno prekruti za tu snagu i brzinu. Mozda su stihlovi meksi i fleksibiljni pa se vise istezu al nepucaju. Probaj. Ko nij probo ni se usro😁. Ja sam mislim isprobo svaki moguci lanac koji postoji na trzistu. Frend mi ima trgovinu pa uvjek ima nesta za probu i vidjeti
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
vidjet ću šta će mi javiti, onda ću krenuti redom po webu i od svakog proizvođača naručiti po jedan pa da vidim
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,385
@Green23 znači ovako, vodilica Oregon DuraCut 70 cm, stavio na nju HQ lanac ili Oregon oba pucaju, HQ X Tough Light vodilica 60 cm, ista stvar, stavio Oregon ili HQ lanac oba pucaju, te su obje vodilice na pili 592xp,
Na 572xp imam X Tough Light 50 cm i lanci ne pucaju, niti oregon niti HQ, na 555 X force vodilica...lanci ne pucaju.
Javio sam, rekla mi je da je poslala upit i da čeka odgovor.
Pila jeste snažna ali lanac nepuca zbog snage. Ako puca zbog snage onda bi morao pući dok je nov na prvom rezervoaru, čini mi se da nije tako. Nešto se dešava što ne prati uslov rada lanca. Snažna pila brže troši osovinice (nitne) te se kaže da se lanac oštete a u stvari nabira na svakom spoju po malo. U ovom bi se trebao tražiti razlog, dali se gubi korak. Ako je malo pojeden pogonski lančanik i malo se lanac razvuče postoji vjerovatnoća da kad je opušten lanac naskoči na lančanik i tad mu nema spasa. Ovo je neka predpostavka, da je držim u ruci kad se to desi onda bi znao bolje šta se dešava. Dali puca dok je u punom rezu, na preuzimanju ili kad kreće u zahvat rezanja.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
nema neko pravilo da puca u određenoj situaciji, ali evo zadnji slučaj, lanac Oregon, rezao sam onog debelog hrasta, drugi rezervoar, ili treći nisam siguran, odsjecao ogranak od debla cca 2/3 vodilice u rezu oukne prvi puta, zakrpam ga i dođem nazad, dva rezervara istjera, pun rez kroz deblo opet pukne, ponobno ga zakrpam, poslje toga u 10 ili 11 rezervoaru pukne kod presjecanja grane nekih 25 cm debljine, svaki puta pukne na drugom mjestu.

Jedino je "pravilo" da se to uvijek događa u hrastu, ali jedino hrasta i radim, odnosno barem 90% je hrast.
Složio bih se da snaga pile možda jest jedan od, al mislim da nije glavni razlog jer realno i na stihl 661 je 3/8 lanac, na HQ 3120 isto i još je serijski vodilica 105 cm.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,596
3120 nema brzinu ko 592, a stihl ima svoje lance. Mislim daje do lanca, sjecam se prije 7-8-9 godina je husqvarna imala problema sa vodilicama,bile su mekane,listale se,trosile.
 

Najnoviji postovi

Na vrh