• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Nemam pojma, cinjenica jest da je 95% drva koja radim s njom jesu tvrda drva ali opet..to i jest pila za teske poslove znaci da, logicno, lanci bi trebali izdrzavati ali evo, nemam pojma
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Probao sam tri vrste lanaca hussqvara, stihl i oregon. Husqvarna mi je bio najgori (brzo se istegnu i brzo se otupio), stihl sljedeći (brzo se istegnuo, ali dugo ostao oštar) najbolji mi je bio oregon (ok sa oštrinom, ali se nije brzo rastegnuo). Na tvojem mjestu bi probao sa stihlom
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@dajc1 evo vidiš kod mene suprotno, stihl se rasteže doslovno kao žvakaća guma, ok sad ih nisam dost dugo uzmao, ali prije dok jesam nije bio niti jedan da ga nisam skratio barem za jedan a ponekad i 1 i pol zub. oregon solidan ali se brže tupio već hq...i ponavljam, na ostalim pilama sve ok jedino 592 ih trga kao da su od plastike
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Za vikend je 550xp bila prvi put u akciji. Nema više smisla da prava xp pila stoji u kutiji. Napravili smo oko 25m… Pila je čudo. Nemogu vjerovati da pila od 50 cm3 more imat tolko snage. Srušil sam bukvu od cca 70 cm na panju ko od šale. Uz to je i lagana…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
To je upravo ono kaj se tu vodi rat, štil je hobi, a husqvarna profi, al ekipa to neće shvatit pa žive u zabludi. 😉Mi znamo i ko nam kaj more. 💪👍🍻
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Isprobao ju majstor koji je cijeli život u šumi na Stihl mrcinama, ostao u šoku da pila ima takav omjer snage, brzine i težine.
A kaj bi tek dojam bil da je imal 560XP???
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Uzeo i ja na akciji H555, kakva zvijer! Ljubav na prvi pogled nema šta, ljepotica i zvijer u jednom.
Svaka preporuka za ovu pilu.
Cestitam na kupovini i nek te sluzi godinama. Kupio sam 555-icu prosle godine i do sada se dosta naradila. Prosli tjedan je obarala bukvu 90 cm promjer, bez ikakvih problema. Pila pjeva, pogotovo pogonjena Aspenom.
Jedan savjet, nemoj bilo kakvo ulje za mjesavinu sipat u nju, pogotovo ne mineralno. Mora biti polusintetika ili jos bolje full sintetika. Ls+ od Husqvarne obavezno, preporucio bi ti cak i XP.
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Hvala za info!
Dobio sam uz pilu i nagradne bodove imam LS+ za sada, a vidjet ću i sa XP kako bude prilike.
Aspen će očito biti standard za rad u narednim godinama.
Također sam prezadovoljan i sa X-Cut lancem... britva, britva.:)
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Da, X-Cut C85 je najbolji lanac na nasem trzistu. Bolji je od Oregona 73EXL (onaj plavi). Doduse, ocekivao sam puno vise od Oregona, razocarao sam se. Jednostavno, premekan im je materijal, brže se istegne od X-Cut, a bome i otupi prije.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Moja kupljena prošle god na jesenskoj akciji do sad oko 200 m3 bez greške sa prvim lancem (c85) .
Luda pila sad zadnja linija ogromna drva trešnje 80 - 100 promjera bagremi 60 cm promj i deblji hrast debeli dosta ne bira samo daj gasa. Bilo i dosta lipe pa se svaki put zaj.... pa krenem ozbiljno rezat a ona proleti ko kroz sir . Moraš pazit da ne odrežeš stopalo ;););):hahah:
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Na sajmu u Gudovcu sam bio na standu husqvarne da vidim uzivo 592 xp .Nisu ju imali, bila je samo 585.Malo sam se raspitivao kod trgovca o 592xp i on mi je rekao da nevalja ta motorka.Vec su imali slucajeve sa puknutim radilicama i sam je rekao da ima jako tanku i slabu radilicu za tu snagu.Koliko sam gledao ove manje motorke sve mi izgledaju kao igracke ...Cini mi se da ce sljedeca ipak biti stihl makar sam fan husqvarne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh